Подорож на платформи IoT

Протягом останніх кількох місяців, приймаючи магістратуру з Інтернету речей, я бавився з різними платформами, пов’язаними з IoT. У цій статті я хотів би поділитися деякими думками, які були в мене під час процесу, а також усіма знаннями, які я отримав під час використання деяких доступних там платформ IoT.

Для одного зі своїх проектів мені довелося створити пристрій GeoTracking, який надсилає своє положення, а також деякі інші дані в хмару для аналізу, а потім надсилає їх назад користувачам через веб-сервер. Враховуючи це, я почав шукати платформи IoT, які можуть допомогти мені в цьому проекті.

Як і будь-який новачок, я почав розглядати великі: Google Cloud Platform, AWS, Microsoft Azure, Bosch IoT і т. Д. Я створив облікові записи для кожного з них, і під час пробного періоду спробував використовувати деякі мікросервіси для підключення мого IoT-GeoTracking-Device до хмари. Це було не так прямо, як я думав, буде. Кожна з цих платформ чудова, має нескінченний перелік можливостей та можливостей. Проте цілі рішення настільки потужні і мають стільки пропозицій, що це в деякому роді було надзвичайним. Я зрозумів, що з цього місця не можна починати як новачок у хмарних рішеннях та Інтернеті речей.

Тож я вирішив залишити це на потім і перейти до індивідуальних рішень, які легше зрозуміти та освоїти, щоб максимально використати їх.

Частинка.io

Першою платформою, яку я спробував, була Particle. Це повністю інтегрована платформа, керована IoT, яка забезпечує весь пакет: апаратне забезпечення, програмне забезпечення, IoT-SIM, хмарний сервіс, додаток для iOS / Android та веб-хуки для взаємодії з іншими веб-службами, такими як API Google. Частинка – це так звана керована платформа IoT!

Я почав з того, що купив Photon (для з’єднання Wi-Fi) та Electron (для підключення до GSM) – і після декількох клацань і слідуючи документації платформи, я міг легко розгорнути деякі приклади. Після розмови про послідовний зв’язок між Фотоном та Електроном, PoC мого проекту був функціональним…

Ця компанія, розташована в Сан-Франциско та Міннеаполісі, пропонує величезну спільноту та приклади для початку побудови проектів IoT, що робить її чудовою та ідеальним місцем для початку! … ну, не все ідеально! Я зазнав деяких перебоїв у роботі служб, про які належним чином повідомляє Система адміністрування частинок та вирішує якнайшвидше. Ці перебої з обслуговуванням для мене не дуже значили, оскільки я просто “граю” з платформою, але я можу уявити, що такі проблеми коштують часу та грошей у продуктивному розгортанні; так що, якщо ви думаєте розгорнути Particle, просто майте це на увазі.

Ubidots

Ubidots – це компанія з аналізу та візуалізації даних, яка прискорює інновації IoT для виробників, розробників та підприємства. Це чудовий спосіб створити свою інформаційну панель для пристроїв IoT та відобразити інформацію, надіслану з них. Він на 100% сумісний з Particle (саме таким чином я сюди потрапив сюди!), Тому я працював над ним, щоб відобразити місце розташування мого пристрою GeoTracking та деякі інші дані, які я надсилав з нього.

Я створив обліковий запис і стежив за документацією. Вся ідея полягає в тому, що ви отримуєте унікальний маркер, який ви включаєте в корисне навантаження HTTPS-Request. Дані надсилаються у форматі JSON і красиво відображаються на інформаційній панелі. Це досить легко і просто. Врешті-решт я отримав віджет Google Map, який відображає місце розташування мого пристрою IoT та відстежує історію балів.

Недоліком для мене була ціна на використання платформи у виробництві – на час цієї статті, схоже, рішення не пропонує безкоштовний рахунок для початківців. Іншим аспектом, який слід враховувати, є той факт, що рішення, схоже, є інформаційною панеллю адміністратора, а не для кінцевого користувача; принаймні так я розумію досі …

Після створення PoC проекту, над яким я працюю, я вирішив рухатися вперед і продовжувати досліджувати більше можливостей … Хоча пошук Particle.io був коханням з першого погляду, мені потрібно було рухатися далі і отримати більше контролю над хмарна сторона системи та гнучкість апаратного забезпечення.

Dweet.io та Freeboard.io

Полюючи на гнучкість апаратної частини (шукаючи пристрої NB-IoT), я знайшов цікаву послугу: dweet.io. Рішення M2M для IoT для публікації та передплати даних.

Це досить дивно, оскільки воно забезпечує приємний спосіб публікувати дані у хмарі та безкоштовно підписуватися на ці (або дані інших людей). Це так просто, що вони наважуються порівнювати себе з Twitter, оскільки ідея майже однакова, і я погоджуюсь!

Це дуже просто, ви публікуєте свої дані, і ваші “послідовники” можуть на них підписатися. Це працює через http або https. Вам навіть не потрібен обліковий запис для публікації даних; і все в їхній хмарі. Легко, правда? …

Недоліком тут є приватність. Для тих, хто цього потребує, ви можете публікувати свої дані в приватному режимі, але це вже не безкоштовно.

Іншим аспектом, який слід враховувати, є відсутність зберігання даних. Його стійкість становить 5 вподобань за останні 24 години; принаймні для безкоштовного варіанту.

Під час використання Dweet.io я виявив Freeboard.io. Це простий інструмент для створення публічних та приватних інформаційних панелей для відображення даних, опублікованих у Dweet.io (та інших платформах). Після декількох клацань я міг легко налаштувати інформаційну панель, більш-менш таку ж, як у ubidots.

Недоліком тут знову є ціна. Інструмент стає настільки популярним, що вони більше не пропонують безкоштовні акаунти.

Вивчивши деякі з цих чудових рішень, я подумав, що готовий перейти до одного з гігантів. Я зрозумів, що, незважаючи на всі ці чудеса, мені потрібно працювати над екосистемою. Платформа, яка забезпечує всі функції лише в одному місці. Тож, ще трохи копаючи та знайомлячись із IBM Cloud та послугами IoT Watson в університеті, я вирішив дотримуватися цього. Подорож довга, і крива навчання щойно розпочалася, але я повернуся до вас, як тільки з’явиться щось нове … Поки що це чудово, що вони пропонують, а безкоштовний варіант, так званий Lite, дає достатньо для початку … І не потрібно надавати інформацію про свою кредитну картку!

Я буду тримати вас у курсі!

Франциско Мір

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/journey-iot-platforms-francisco-mir/.

Francisco Mir люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: