Чи може штучний інтелект зміцнити нашу соціальну тканину?

Так. Через підхід двох поколінь

Я оптимістично налаштований на штучний інтелект. Я вірю, що ми можемо використовувати технології AI на благо людству, але я також чітко бачу необхідність готуватися до того, що приносить AI, що може бути попереду. Я хочу поділитися історією невикористаного людського потенціалу, яка показує, чому навчання протягом усього життя є настільки важливим, особливо коли технології розвиваються такими швидкими темпами. Можливо, це може надихнути вас на створення “клубу AI” у вашій громаді.

Марія Діас – батько двох дітей, яка живе в Окленді. Вона приїхала до Сполучених Штатів 16 років тому з Мексики, і хоча вона була фельдшером у Червоному Хресті, в даний час вона працює на двох робочих місцях, працюючи у Джека в Коробці та прибираючи будинки, Марія від природи допитлива і любить дізнаватися про що завгодно і все. Вона навчається протягом усього життя.

Ми з Марією познайомилися, коли вона у вихідний день привела своїх дітей до однієї з наших програм, сподіваючись зацікавити їх наукою та історією. Вона сама хотіла дізнатись більше про еволюцію машин, вона шукає практичні проекти та програми STEM, які змушують її дітей займатися навчанням поза школою, і – щоб задовольнити власну цікавість та любов до навчання – вона працює разом із ними. Марія хоче, щоб її діти навчались протягом усього життя, щоб вони зосереджувались на школі та постійно прагнули знати більше, а також були творчими та впевненими у собі.

Сьогодні близько 40 мільйонів дорослих у США не закінчили середню школу. Подібна кількість людей живе в злиднях, з яких майже чверть – у працездатному віці. Жінки з середньою та нижчою освітою – це найбільша група безробітних американців. На 16 мільйонів жінок припадає вдвічі більше осіб, які не беруть участь у преміум-віці, ніж чоловіків.

Коли кількість нової технічної інформації подвоюється кожні два роки, низькокваліфікованим працівникам загрожує втрата роботи, якщо вони не перекваліфікуються на роботу, яка використовує некогнітивні навички, такі як мотивація, наполегливість, завзятість, креативність, самоконтроль та здатність продуктивно працювати в командах (Deming 2015; Heckman, Stixrud, and Urzua 2006). Рівень безробіття на робочих місцях, які використовують некогнітивні навички, зменшується, оскільки те, що ви знаєте, стає менш важливим, і чи можете ви виявляти проблеми та інновації у їх вирішенні, стає все більш важливим.

Приклад Марії дає нам модель, яка виявляє унікальну можливість побудувати потужні навчальні спільноти та впровадити інновації в їх освітні системи. Оскільки більшість безробітних жінок є виховательками, ми можемо запропонувати інноваційні програми навчання сімей, які однозначно підготують як матерів, так і їхніх дітей до майбутнього успіху. «Родина, яка навчається» сформує ядро, навколо якого здорові спільноти можуть рости та процвітати.

У сучасну епоху стрімких технологічних змін знання способу вирішення проблем за допомогою технологій є майже таким же важливим, як читання та письмо. «Цифрова грамотність» швидко замінюється на «технологічну грамотність»; ще швидше, це буде замінено на “AI-грамотність”.

Один із способів випереджати – це активно розвивати грамотність AI в громадах та суспільствах – і не покладатися лише на формальну систему освіти, глибоко залучаючи батьків та вихователів до навчання своїх дітей. Один підхід, орієнтований на громаду, повинен передбачати місцеві клуби, де сім’ї можуть об’єднуватися – незалежно від віку їхніх членів, етнічної приналежності чи соціально-економічного статусу – об’єднані загальним бажанням дізнатись більше про технології та роль, яку люди можуть грати, використовуючи та використовуючи технології на свою користь. Ця чергова зустріч може бути вашим дружнім місцевим клубом AI.

То як би працював ваш місцевий клуб AI? Подібно до спортивних клубів, мав би відбутися великий «чемпіонат» чи змагання, на який би працювали всі, до чого мали відбуватися менші «випробувальні» заходи. Мета полягає в тому, щоб дізнатись, що таке технології AI, що вони можуть зробити для нас, і як окремі сім’ї можуть вирішити проблеми у своїй громаді та будинку, використовуючи ці технології.

Наставники-волонтери реєструвались, щоб допомагати сім’ям, коли вони пропонували, пропонували ідеї, створювали інтелектуальні машини та виводили їх на ринок місцевої громади та, можливо, ширшого світу. Ця концепція не нова: її вже впроваджували тисячі разів за допомогою місцевих футбольних клубів, дівчат-скаутів та позашкільних програм.

Був би клубний путівник із відкритим кодом, онлайн-програмою та тренінгами, але члени клубу мали б адаптувати його до своєї власної спільноти. Акцент буде зроблений на всій родині з підходом двох поколінь. Батьки прийдуть, бо хочуть, щоб їхні діти дізналися про нові технології, але в підсумку також навчатимуться.

Завдяки широкій мережі громадських клубів ми могли б заохотити та розширити можливості сімей, особливо матерів, дізнаватися про технології AI разом зі своїми дітьми. Як і Марія, батьки виховують власне почуття самодостатності та впевненості як учнів та потенційно зацікавлені у вивченні подальших можливостей навчання в Інтернеті, розвитку критичних навичок, необхідних нашому суспільству, щоб бути продуктивним та сильним.

Ця ідея не є надуманою. Моя організація працює над тим, щоб зробити AI частиною нашої соціальної структури, створивши “Сімейний виклик AI”. Наша ініціатива – демістифікація AI для студентів та сімей шляхом раннього, практичного ознайомлення з технологією. Розширення можливостей сімей та дітей знати більше, робити більше і бути більше.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/can-artificial-intelligence-strengthen-our-social-fabric-chklovski/.

Tara Chklovski люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: