10 запитань, на які слід відповісти перед створенням веб-сайту

Щодня створюється все більше сайтів. За один день люди у всьому світі створюють понад мільйон сайтів. Уявляєте, наскільки наповнений веб-простір? Але виживе лише чверть цих сайтів. Майже половина з них зникає протягом першого року життя. Не хочете, щоб ваш сайт потрапляв у цю половину? Тоді дайте собі відповідь на 10 основних питань, перш ніж створювати його!

1 Який тип веб-сайту ви хотіли б розробити (електронна комерція, візитна картка, веб-сайт із декількома сторінками тощо)?

Для чого призначений ваш сайт? Ви надаєте послуги, товари, інформацію чи дані? Які його основні завдання? Чого ви хочете досягти з його створенням? Що ви хочете, щоб цей сайт повідомив своїм відвідувачам? Ці та інші численні запитання допомагають визначити, яким буде сайт.

2 Хто є цільовою аудиторією для вашого бізнесу?

Ви працюєте з діловими або домашніми користувачами? Хто буде вашим ТП – споживачем, партнером, постачальником тощо? Ви повинні розуміти, що аудиторія mama blog та аудиторія сайту машинобудівної компанії будуть відрізнятися, і це впливатиме на те, як ми підходимо до UX / UI. Зрозуміти потреби вашої цільової аудиторії та створити її фактичний портрет є запорукою успіху.

3 Скільки сторінок міститиме веб-сайт? Чи можете ви перерахувати всі сторінки?

Це буде основне питання, яке поставить вам кожна агенція, щоб оцінити вартість сайту. Знаючи тип веб-сайту, його призначення, цільову аудиторію та кількість сторінок, ви можете мати вихідну точку для оцінки.

4 Чи є у вас якісь переваги щодо системи управління вмістом?

Ви збираєтеся керувати своїм веб-сайтом самостійно? Чи плануєте ви масштабуватись у майбутньому? Хотіли б ви швидко його запустити? Коли ви відповісте на ці та кілька інших запитань, розробники допоможуть вам у виборі системи управління вмістом, яка відповідатиме вашим цілям.

5 Чи міститиме веб-сайт такі варіанти, як оплата (1), підписка (2), форма контакту / зворотного зв’язку (3), блог (4)?

Коли ви відповісте на запитання про мету запуску веб-сайту, потреби вашої цільової аудиторії, перерахувавши сторінки, які обов’язково потрібно, вам слід визначити особливості вашого веб-сайту. Власне, відповісти на запитання: “Що МИ МОЖЕМ зробити із замовником на веб-сайті?”

6 Чи міститиме веб-сайт якусь конкретну функціональність / функції, які ми повинні передбачити?

Опишіть усі вимоги, перш ніж ваші розробники почнуть працювати. Кожна година, витрачена на планування, заощадить вам три-чотири години на етапі розробки. Тут слід звернути особливу увагу на те, як повинна працювати навігація (Як відвідувач потрапляє на цю сторінку з головної сторінки?). Не забувайте про програмні функції (Користувач натиснув цю кнопку – що має статися?).

7 Чи є у вас якісь подібні зразки веб-сайтів, які б нам показали?

Завжди краще зробити щось нове та унікальне, але якщо у вас є приклади хороших робіт – поділіться ними зі своїми дизайнерами та розробниками.

8 Чи маєте ви логотип та / або ідентичність бренду / вказівки?

Сайт завжди є частиною речових доказів вашого бренду. Спробуйте розробити це як продовження ідентичності вашого бренду. Якщо у вас його ще немає – створіть щось нове!

9 Коли б ви хотіли розпочати проект? Який термін?

Проект – це процес, який повинен бути обмежений у часі. Якщо у вас строгий термін, це вплине на складність веб-сайту, функції, які вам доведеться включити до першої версії тощо.

10 Який бюджет ви вважатимете доступним?

Щоб зрозуміти, що ти можеш отримати в результаті, ти повинен спочатку чітко оцінити свої можливості. Великі проекти забирають не тільки багато часу, але й ресурси. Ви також повинні передбачити несподівані витрати, які можуть виникнути на різних етапах розробки. Крім того, ви повинні з нетерпінням чекати і розраховувати не лише вартість створення веб-сайту, але й вартість його підтримки та обслуговування в майбутньому. Скільки ви готові витратити на хостинг? Чи готові ви платити розробникам щоразу, коли вам потрібно щось оновити тощо?

Сподіваюся, що всі ці запитання допоможуть вам зробити процес створення веб-сайту приємним та ефективним. Не соромтеся задавати нам будь-які питання!

Михайло Чепурняк

Засновник та провідний дизайнер MAD Group Design

Не соромтеся зв’язуватися зі мною: michael.mdgroup@gmail.com

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/10-questions-you-should-respond-before-creating-your-chepurniak/.

Michael Chepurniak люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: