Аутсорсинг в ІТ – варто це чи ні?

У всіх добре в добрі часи. Справжнє випробування приносить лише зрив економічної ситуації. Тільки тоді ми можемо побачити, як ми на практиці готові до змін, особливо несприятливих.

Останні тижні вели напружену роботу, головним чином із сферою послуг. Сьогодні я спостерігаю у наших клієнтів часто зміну підходу до витрат, бажання збільшити гнучкість діяльності, а також можливість шукати заощадження.

Враховуючи сьогодні роль ІТ на підприємствах, складно віддати частину цієї сфери в «чужі» руки. До того ж аутсорсинг коштує дорого. Ви можете почути подібні речі, але – ось невеличка поправка – це дорогий лізинг кузова. Добре розроблений аутсорсинг означає надання рівно стільки і таких послуг, які потрібні компанії. Це стосується різних областей в ІТ-просторі – як довідкової служби, так і систем та служб управління безпекою. Подібно до бухгалтерських послуг – існують бухгалтерські служби, що складаються з повторюваних видів діяльності, але також і консультативна сфера, що характеризується абсолютно різними вимогами.

Тому добре розроблений аутсорсинг завжди дешевший за працівника. Звичайно, це не стосується всього спектру послуг. Добре розроблений, безумовно, означає аудит ІТ-відділу, що охоплює як системи, інфраструктуру, потреби бізнесу, так і процеси та процедури. Потрібно підготувати звіт, на основі якого ми можемо проаналізувати, де ми переплачуємо, що ми можемо покращити, які області обробляються вгорі, а які не обов’язково. Тоді ми можемо пристосувати пропозицію до потреб, інакше виглядає дещо так, ніби ми хочемо придбати автомобіль, не уточнюючи свої вимоги заздалегідь, можливо хіба що це буде 5-місний дизель. Розпочнеться конкурс пропозицій, які не відповідають вимогам і, безумовно, оцінюються з точки зору бюджету та обіцянок продавця.

Це не такий шлях, хороший аутсорсинг – це набір послуг, точно пристосованих до потреб та вимог клієнта. Поки ми цього не зрозуміємо, аутсорсинг завжди буде асоціюватися зі словом дорогий та бідний. Я звертаю на це увагу, оскільки нинішня ситуація змусила деяких наших клієнтів змінити модель в ІТ-галузі, і, дивлячись на те, як компанії іноді підходять до цього процесу, варто попередити інших, щоб вони не допускали помилок, що призведе до поганої пропозиції або, що ще гірше, поганий контракт.

Тому не бійтеся надавати потенційним підрядникам інформацію про свої потреби. Цей ірраціональний страх або небажання означає, що ви не отримаєте оптимальної пропозиції, а отже, всі втратять час, як постачальник послуг, так і потенційний клієнт. Сьогодні це марна трата часу на неефективні дії.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/outsourcing-w-warto-czy-nie-rafa%C5%82-g%C4%99bala/.

Rafal Gebala люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: