Власна команда, фрілансери чи агентство – який варіант для вас?

За свій 10-річний досвід роботи у бізнесі з розробки програмного забезпечення я бачив безліч випадків, коли люди робили неправильний вибір, будуючи свої цифрові продукти, лише тому, що вони не враховували всі варіанти. Більше того, будучи власником цифрового агентства, я був обома сторонами цього вибору, і, думаю, тепер знаю цей біль з різних сторін. Отже, мета цієї статті – поділитися деяким розумінням того, як уникнути типових помилок.

Уявімо, що вашій компанії потрібен цифровий продукт (або продукти). Існує безліч варіантів побудови зазначених виробів, тому вам потрібно зробити правильний вибір. Перш ніж приймати рішення, я пропоную вам задати собі кілька запитань і спробувати відповісти на них чесно. Наприклад:

“Чи маю я досвід найму та ефективного управління командою розробників?”

Якщо у вашій команді є хтось, чиєму досвіду ви повністю довіряєте і який може бути відданий цій справі, вам неодмінно слід подумати про створення власної команди. Звичайно, проблема полягає у наймі відповідних людей – але це, очевидно, залежить від вашого місцевого ринку ресурсів.

“Як швидко мені потрібно завершити свій проект? Чи можу я дозволити собі значні затримки порівняно із запланованим графіком? “

“Наскільки складний мій проект? Чи зможу я замінити команду в середині мого проекту, якщо вони не зможуть виправдати мої сподівання? “

“Чи потрібно буде масштабувати свою команду в міру зростання проекту? Чи повинен я дбати про найкращі практики кодування та документацію? “

“Чи є у мене ресурси для контролю якості на моєму кінці?”

Відповівши на запитання та подивившись таблицю нижче, ви, мабуть, зрозумієте, який найкращий варіант для вашої справи. Очевидно, що денні тарифи для кожного варіанту дуже різні – ви не можете очікувати, що агентства працюватимуть з однаковим тарифом, як фрілансери та фрілансери, як правило, дорожчі за власні розробники. Однак ви повинні чітко розуміти плюси і мінуси кожного варіанту і пам’ятати, що ви не можете одночасно отримати дешеву, якісну та швидку послугу. Вам потрібно вибрати, на чому ви хочете зосередитись.

Більш корисна порада щодо вибору правильних витрат – це завжди думати з точки зору рентабельності інвестицій (повернення інвестицій), а не думати про свої витрати. Коли ви щось будуєте, ви не просто витрачаєте гроші, правда? Ви витрачаєте це з метою, щоб досягти певного результату. Час і якість результату завжди важливі, а не лише сума грошей, яку ви витрачаєте на його досягнення.

Отже, підсумовуючи: було б абсолютно помилковим стверджувати, що будь-який з розглянутих нами варіантів якимось чином кращий за інші в цілому, але у вашому конкретному випадку завжди є правильний курс дій. Вибір за вами, і якщо він неправильний, ви можете не отримати свій щасливий кінець. Наприклад, ви можете помилково вибрати співпрацю з агенцією для простого проекту, де терміни, якість тощо насправді не мають значення. У цьому випадку ви в результаті витратите зайві гроші і, ймовірно, відчуєте, що не отримуєте великої вартості від своїх витрат. Може статися і зворотне – ви можете найняти фрілансера замість агентства (намагаючись заощадити гроші) для проекту і через деякий час зрозуміти, що гроші та час витрачені даремно, і вам доведеться починати спочатку. Це не справжня економія.

У двох словах, це все про управління ризиками. Кожен маршрут має свій власний набір ризиків, і, вибираючи один із них, ви повинні чітко усвідомлювати, з якими ризиками ви стикаєтесь, і переконатися, що зможете з ними впоратися.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/in-house-team-freelancers-agency-which-option-you-konstantin-boyko/.

Konstantin Boyko люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: