Рятувальний AI від ажіотажу

Економічне зростання за останні 250 років зумовлене в основному розвитком технологій. Сучасні успішні організації знають, що інновації дають обіцянку комерційного зростання для тих, хто може цим скористатися, і забуття для тих, хто або затримується занадто довго, або обирає неправильну технологію, в яку слід інвестувати.

Хоча самозадоволений може грітися в ілюзії стабільності, у більшості галузей інновації відбуваються з дивовижною швидкістю, і пов’язані з цим можливості та ризики ніколи не були більш суворими. З компаній, які склали FTSE 100 у 1980-х, зараз залишилось лише 28.

Сьогодні ІТ-директор / ІТ-директор несе відповідальну відповідальність за те, щоб їх організація процвітала протягом цього періоду змін. Визначення, які технологічні інновації мають потенціал для успішного зриву ринку, та налаштування їх організації на досягнення стратегічних переваг.

Відсівання цифрової пшениці з соломи далеко не тривіальне.

Завдання виявлення справжньої руйнівної технології значно ускладнюється завдяки великому обсягу ажіотажу, який зараз супроводжує кожну нову інновацію. Поєднуйте це з дуже короткими циклами ажіотажу (керованими голодними ЗМІ та нашими обмеженими показниками уваги); нові ідеї оголошуються, перебільшуються, а потім відкидаються з нездоровим темпом. Хтось пам’ятає Big Data?

Коли я пишу, цикл ажіотажу досяг нових висот щодо штучного інтелекту (AI).

Я вважаю, що штучний інтелект – це найцікавіший і найважливіший розвиток технологій, який ми спостерігали протягом значного періоду часу. Насправді, після 25-річної кар’єри, спрямованої на те, щоб допомогти організаціям отримати значну стратегічну перевагу від інноваційних технологій, я б стверджував, що AI є найважливішим розвитком, який ми спостерігали для цілого покоління.

І я не один для ажіотажу … ..

Хайп – це найбільша загроза AI.

Реалії потенціалу AI вражають. Дозвіл комп’ютерному алгоритму „вчитися”, а потім „діяти” на цьому навчанні відкриває низку цікавих можливостей.

Наприклад, на найпростішому рівні використання AI для автоматизації складних нелінійних завдань дає змогу зробити організації набагато ефективнішими. Клієнти матимуть можливість скористатися цією ефективністю, а також скористатися гіперперсоналізацією, яка випливає з нових даних, які можна отримати завдяки глибокому навчанню.

Хвилююче, ми можемо бути впевнені в здатності AI досягати результатів, оскільки в основі AI залишається відносно простим. Концепція датується 1950-ми роками і залишається актуальною темою для мого власного академічного вивчення цієї теми в Оксфорді на початку 1990-х. Математичні моделі – це варіанти в основному добре зрозумілих і добре обгрунтованих методів. Новим є обсяг даних, який ми зараз маємо в розпорядженні для „навчання” двигунів AI та обчислювальна потужність, доступна для цього.

Прогрес технічних аспектів AI розвивався вражаючими темпами за останні роки. Однак усиновлення відбувається набагато повільніше, ніж багато хто передбачав.

Незважаючи на суттєві переваги, які обіцяє технологія, AI представляє зміну парадигми, яку організації (та їх регулюючі органи) неминуче сприймають як складну задачу. Усиновлення вимагає “стрибка віри” та суттєвих організаційних змін.

Цей стрибок віри посилюється поточним кругообігом, і цей ажіотаж має різні форми.

Показники продажів багатьох цифрових продуктів тепер мають термін “AI”. Хоча корисний термін продажу, щоб допомогти зачепити обережних, позначення кожного аспекту технології як “AI” означає подальше заплутування тих, хто не має твердого розуміння основ.

Коротше кажучи, коли все називають «AI», цінність та сила справжнього обчислювального навчання втрачається.

Додано до плідного вживання цього терміну, подальша плутанина зумовлена дистопічним майбутнім, до якого призведе деякий передбачуваний AI. Такі важкоатлети, як Хокінг та Маск, підкреслювали ризики, які може спричинити AI в майбутньому, хоча їх коментарі значно перебільшують можливості, які ми маємо сьогодні, і, ймовірно, коли-небудь отримають.

Хоча ці дискусії піднімають важливі питання стосовно майбутнього, яке ми хочемо створити як спільноту, вони також створюють страх навколо використання AI сьогодні, що є необґрунтованим. Більше того, перебільшуючи сьогоднішні можливості, вони принципово підривають довіру до AI.

Рух AI є набагато цікавішим і важливішим за ажіотаж, який його охоплює. Плутанина та страх, які породив цей ажіотаж, істотно сповільнюють усиновлення. Проблема для нас, як галузі, полягає в тому, як нам подолати шум і почати вивчати уроки, як використовувати значний потенціал AI.

З особистого погляду я впевнений, що AI змінюється у галузі. Для тих з нас, хто займає керівні посади в галузі технологій, це час для чіткого стратегічного мислення, не заваленого ажіотажем, що оточує AI, з метою керівництва нашими організаціями через ефективне впровадження технології. Рішення, які ми приймаємо зараз, цілком можуть визначати успіх наших організацій у майбутньому.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/rescue-ai-from-hype-steve-woodford/.

Steve Woodford люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: