Уривок книги: Як активісти повинні використовувати нові технології, щоб змінити світ

Цей уривок був опублікований у GeekWire 6 грудня 2020 року.

Все це, технологічний рубіж викликає серйозні занепокоєння, які повинні бути передумовими, коли ми охоплюємо цей новий світ. Але прийняти це ми мусимо, будуючи мости між технічними євангелістами та невіруючими. Мабуть, найголовніше, що я дізнався в перші дні Інтернету, це те, що, щоб зробити технологію актуальною та корисною, нам потрібно створити команди, які об’єднуються в різні дисципліни з різними точками зору.

Це була стандартна практика в McKinsey. Проводячи консультації щодо цифрових інновацій у глобальному розвитку, ми навмисно розробляли команди, що зв’язували експертів у галузі технологій з органами охорони здоров’я (або сільського господарства чи освіти) та іншими, хто мав досвід у сфері регулювання, маркетингу чи поведінкової науки. Ми зробили те саме в PATH. Ці команди не обійшлись без складних управлінських завдань, оскільки люди представляли такі різні способи мислення, але я завжди вважав, що такий міждисциплінарний підхід зробив наші продукти та послуги більш успішними.

На відміну від цього, кілька років тому, відвідуючи команду інновацій в галузі науки про життя, я помітив, що за столом працювали лише інженери програмного забезпечення. У них було багато творчих ідей щодо боротьби з малярією та її ліквідації, але жодного експерта з самої хвороби. Вони припускали, що можуть розібратися в цих подробицях самостійно. “Ми розглянемо малярію в Google, якщо нам потрібно буде знати більше”, – сказали вони. Ви не здивуєтесь, дізнавшись, що вони мало вплинули на глобальну боротьбу з малярією.

Враховуючи цифрові програми, які я описав у цій главі, та загальний ріст технологічних інновацій, деякі читачі можуть замислитися, чому я вказую на це як на новий підривний активізм – технологія, зрештою, не нова історія. Проте ми ледве подряпали поверхню його потенційного впливу.

Багато з цих можливостей досі є досить новими у віддалених куточках земної кулі. Більш широко, ми лише починаємо розвивати складне розуміння того, як цифрові мережі, мобільні пристрої та аналітика даних можуть взаємозв’язуватися для широкого впливу на соціальні програми. Навіть маючи в своєму розпорядженні тисячі захоплюючих цифрових пілотів, ми можемо вказати лише на кілька прикладів, коли ці інструменти масштабно формують глобальний розвиток. Справді, величезний обсяг інновацій у галузі цифрових технологій та даних є, мабуть, нашим найбільш недооціненим викликом.

Ні, біти та байти не вилікують рак та не зупинять ВІЛ. Але вони можуть мати важливе значення для швидкої розробки вакцини проти COVID-19 або, нарешті, реалізації обіцянки загального охоплення здоров’ям, передбаченого цілями ООН зі сталого розвитку на 2030 рік.

Дані та технології допомагають нам по-різному розуміти та візуалізувати проблеми, надаючи можливість споживачам та громадам таким чином, щоб вони відповідали деяким іншим течіям, які я вже обговорював, – особливо поштовх до місцевих рішень та більший голос людей, яким давно заперечували місце за столом прийняття рішень.

Можливість розширити можливості людей та перетворити наше суспільство за допомогою цифрових технологій приголомшує. Але це вимагатиме від наступного покоління практичних активістів думати по-різному про свою роботу. Їм потрібно буде бути кмітливими учасниками переговорів, врівноважуючи потенціал доброго та можливості зловживання цією владою.

У деяких випадках це вимагатиме зміни законодавства, політики та протоколів. На місцях це означатиме, що кожну програму слід розглядати через об’єктив цифрового звучання: чи використовуєте ви найкращі доступні інструменти? Чи будуть вони діяти спільно з іншими, інтегруючи інформацію з багатьох джерел, щоб зробити справді значущі спостереження? А як щодо ваших методів збору даних – ви дезагрегуєте їх за статтю, расою, віком чи іншими факторами? Ви керуєте ними та ділитесь ними з відповідною обережністю? Чи можемо ми вдосконалити існуючий проект, застосовуючи цифрові технології?

Я закликаю всіх активістів сприймати потенціал, а не боятися його наслідків. Бо ось ми тут; дороги назад немає. Технологічна революція вимагатиме від нашого сектору набагато швидшого прийняття рішень, враховуючи швидкість інновацій та відсутність регуляторного нагляду. Це вимагатиме взаємодії з приватними компаніями, що рухають більшу частину цієї інновації. І врешті-решт це означатиме поступку більшої повноваження окремим особам – споживачам, пацієнтам, студентам, фермерам – приймати рішення щодо власного здоров’я, освіти та фінансів. Люди можуть обговорювати роль технологій у соціальних інноваціях. Але це лежить в основі всього, що ми робимо.

Як пише Клаус Шваб, засновник Світового економічного форуму, у “Четвертій промисловій революції”, “Технологія не є екзогенною силою, над якою ми не маємо контролю. Ми не обмежені бінарним вибором між «прийняти і жити з цим» і «відкинути і жити без цього». Натомість візьміть різкі технологічні зміни як запрошення поміркувати про те, хто ми є і як ми бачимо світ. Чим більше ми замислюємось над тим, як задіяти технологічну революцію, тим більше ми будемо досліджувати себе та основні соціальні моделі, які ці технології втілюють і дають змогу, і тим більше у нас буде можливість формувати революцію таким чином, що покращує стан світ.”

Витримано з дозволу мого видавця, Wiley. Авторське право: авторське право: 2021 рік, John Wiley & Sons, Inc. Всі права захищені. Моя книга доступна скрізь, де продаються книги та електронні книги.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/book-excerpt-how-activists-must-harness-new-change-world-steve-davis/.

Steve Davis люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: