Як різниця відкрила мені очі

Коли ви востаннє виходили на роботу і мали досвід відкриття очей? Минулого року мене обрали на 13-тижневу роботу в Танзанії, одній з найбідніших країн Африки, в рамках стипендії MSD з питань глобального здоров’я. Стипендія є прикладом місії та бачення MSD у дії та є одним із багатьох способів, якими компанія демонструє свою прихильність до корпоративної відповідальності. Я разом з двома іншими колегами з МСС працював із SightSavers, організацією, яка займається боротьбою зі сліпотою та погіршенням зору у країнах, що розвиваються, і тепер я дивлюся на речі зовсім по-новому.

Невиправлена рефракційна помилка (URE) дуже поширена в Африці. І хоча УРЕ можна вирішити за допомогою окулярів, насправді це робить менше 2 відсотків жителів Танзанії. Будучи основною причиною погіршення зору та другою причиною сліпоти в Африці, сумнівів у тому, що URE, який впливав на школярів та дорослих, негативно впливає на соціальний, економічний та освітній розвиток країни.

Наша команда розробила стратегію, спрямовану на інформування танзанійців про цінність окулярів та створення попиту на послуги, які допоможуть виправити УРЕ. Не маючи перспективи державного фінансування, наша пропозиція повинна була бути самофінансованою, стійкою та масштабованою. Ми шукали творчих рішень, оскільки 90 відсотків населення жили без електрики, лише одна лікарня в Танзанії пропонувала послуги URE, а відсутність транспорту означала, що поїздка до лікарні була екскурсією на цілий день.

Запропонована нами модель «Бізнес в мішку» передбачала навчання людей, які потім їздили б до сіл, щоб особисто навчати місцевих жителів щодо догляду за очима, перевіряти своє бачення та продавати окуляри для читання, якщо це необхідно.

Пілот орієнтувався на працюючих дорослих із низьким рівнем доходу, оскільки у них найбільша захворюваність на пресбіопію (стан, що вимагає окулярів для читання), і вони відповідають за прийняття фінансових рішень своєї сім’ї. На трьох заходах, які ми провели, ми пройшли обстеження 280 дорослих та провели опитування ще 141, щоб краще зрозуміти поведінку, бар’єри та можливості.

Наші результати були вражаючими! Під час пілотного проекту 96% державних службовців та 84% віддалених жителів села придбали окуляри. (Ми очікували, що це зробить лише 10-20 відсотків, щоб наша модель стала госпрозрахунковою, масштабованою та стійкою.) Очевидно, освіта може змінити ситуацію.

Не потрібно ідеального бачення, щоб побачити, що цей досвід буде мати тривалий вплив на мене особисто та професійно. Співпраця з SightSavers збільшила цінність проводити більше часу з медичними працівниками та пацієнтами. П’ять тижнів, проведених на дослідженні місцевих ринків з дуже обмеженими ресурсами, призвели до кращого розуміння кінцевих споживачів та вплинули на результат програми. Досвід також навчив мене важливості бути присутнім у даний момент. Як результат, я добріша, терпляча людина, яка більше займається своїм оточенням як в особистому, так і в професійному житті. І не потрібно ідеального бачення, щоб побачити, наскільки мені пощастило працювати в компанії, яка щодня демонструє прихильність до корпоративної відповідальності і яка заохочує співробітників виходити на світ і робити щось у світі!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-making-difference-really-opened-my-eyes-g%C3%B6khan-batur-gokhan-batur/.

Gokhan Batur люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: