Як Scrum прискорив запуск 3D-принтерів Sigma та Sigmax R19

BCN3D Technologies ми прагнемо кинути виклик існуючому виробництву, розробляючи, виготовляючи та продаючи всесвітньо відомі настільні 3D-принтери FFF.

Аддитивне виробництво – це швидкозростаючий ринок з потужним і розвиненим технологічним вектором. Розробка тривимірного принтера (та навколишньої екосистеми) вимагає такої мультидисциплінарної команди: від машинобудування до матеріалознавства або до найсучасніших хмарних обчислень.

Буквально кілька тижнів тому BCN3D представив Sigma та Sigmax R19, найновішу версію своєї лінійки настільних 3D-принтерів. Але як стартап з обмеженими ресурсами може еволюціонувати існуючий продукт за найменші терміни? Як можна скоротити час виходу на ринок без шкоди для надійності запропонованого рішення?

Дозвольте мені поділитися своїм досвідом використання Scrum як Agile framework для розробки складного апаратного продукту.

Scrum для апаратних проектів?

Беручи до уваги досвід роботи в галузі промислових інженерів, я не був знайомий з Agile принципами та структурами, розробленими на цій основі, такими як Scrum. Однак, дотримуючись рекомендацій колег, я почав читати цю тему та пройшов кілька курсів. Було ясно, що Scrum допоможе BCN3D у початкових зусиллях з розробки програмного забезпечення. Але чи застосовуватимуться однакові концепції та принципи на апаратному рівні?

Ну, врешті-решт Scrum (як і інші механізми Agile) – це ітеративний розвиток, що приносить цінність і є прозорим. Тобто певною мірою доповнює те, що забезпечує 3D-друк: зменшені цикли ітерацій, виявлення дефектів та перевірені конструкції.

Команда, ролі та тривалість спринту

Отже, як пілот, я створив невелику, але дуже здібну команду з 3-х інженерів, достатньо мультидисциплінарну, щоб самостійно розробити проект. Я виступав власником продукту, представляючи інтереси BCN3D. Крім того, будучи євангелістом фреймворку всередині компанії, я взяв на себе роль Scrum Master. Незважаючи на те, що я гетеродокс, виступаючи як власником продукту, так і Scrum Master, мені вдалося ефективно розгорнути фреймворк, навчити членів команди, відстежити успіх впровадження та поширити інформацію по організації.

Беручи до уваги попередній досвід роботи з програмними проектами, де ми використовували 2-тижневі спринти, я вирішив визначити 3-тижневі спринти. Потрібен був більш тривалий часовий проміжок часу, щоб мати справу з більшими термінами виконання апаратного забезпечення та ітераціями тривимірних відбитків, але це не надто довго, щоб покарати темп та спритність проекту.

Інструменти: asana, google spreadsheets і чудова аналогова дошка

Для створення відставання товару я використав Asana. Дуже легко встановити пріоритети, створюючи власні теги, переставляти історії користувачів за потреби та включати опис історії користувача та її визначення „Готово”. Крім того, кожну історію користувача можна легко розділити на завдання.

З іншого боку, я створив електронну таблицю, де міг відстежувати загальний розвиток проекту, а також кожен окремий Спринт окремо. Все підкріплене дуже описовими графіками для швидкого оцінювання результатів роботи команди. Мені зайняло менше 5 хвилин на день, щоб постійно оновлювати все, що я зробив після засідання Daily Scrum.

Нарешті, але не менш важливим є те, що дошка з повними повідомленнями виступала в ролі Scrum Task Board. Аналоговий ресурс старої школи був дуже корисним як дидактичний інструмент: він допоміг засвоїти динаміку Scrum, прозоро показати зацікавленим сторонам прогрес проекту, а також як підтримку щоденних зустрічей Scrum.

Переваги

Прийняття Scrum як основи для розвитку еволюції R19 мало значний вплив не тільки на сам проект, але й на всю організацію.

Команда з 3 інженерів змогла розробити складний продукт і вивести його на ринок всього за 6 місяців. Команда змогла зосередитись лише на узгоджених історіях для кожного Спринту, ігноруючи зовнішній шум та забезпечуючи більш високий приріст. Оскільки команда звикла до динаміки Scrum, вона стабільно покращувала свої показники, ставши на 50% продуктивнішою за короткий проміжок часу.

Позитивна динаміка Scrum та успішна еволюція проекту позитивно вплинули на моральний дух команди, що я відстежував окремо (я обговорюватиму ці показники у наступній статті).

Оскільки Scrum приносить користь з самого початку проекту, нові функції були ретельно перевірені в багатьох контекстах, забезпечуючи найкращу продуктивність та зменшуючи ризик несподіваних збоїв.

Зацікавлені сторони по ланцюжку створення вартості надали відгуки. Наприкінці кожного Спринту робота, проведена командою, оцінювалась та переглядалася різними зацікавленими сторонами, дозволяючи швидко перерозподілити пріоритети, якщо це необхідно, та оцінити результат.

Усі зацікавлені сторони, що беруть участь у проекті, згладили передачу інформації, що дозволило маркетингу, продажам чи виробництву безперешкодно співпрацювати з НДДКР та ефективно вводити нові матеріали.

Що далі?

Впровадження Scrum для відносно складного проекту виявилося успішним досвідом. Scrum не тільки допоміг BCN3D дотриматися строків і перевершити початкові вимоги, а й горизонтально збагатити комунікацію в цілій організації, підтримати мотивацію членів команди та поліпшити загальну якість кінцевого продукту.

Отже, вгадайте, яку основу ми використовуємо для поточних проектів …

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-scrum-accelerated-launch-sigma-sigmax-r19-3d-eric-pallar%C3%A9s-garc%C3%ADa/.

Eric Pallarés García люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: