Ринок великих даних: переможці беруть все

Сьогодні це вже очевидно – великі дані та відповідні рішення створять конкурентну перевагу для будь-якого бізнесу у завтрашньому світі. Коли обсяг даних накопичується майже десять років тому, він не виявляє ознак уповільнення. У 2018 році загальна вартість світового ринку великих даних та бізнес-аналітики оцінювалася в 168,8 млрд доларів, і, за прогнозами, вона досягне 274,3 млрд доларів у 2022 році. Таким чином, я можу впевнено заявити, що великі дані та прогнозні моделі, навчені на його основі, стануть найважливіший бізнес-ресурс та рушій бізнесу у найближчі роки.

У той час як великі корпорації, такі як Google або Facebook, мають доступ до цього ресурсу, менші компанії готуються зіткнутися зі значним викликом у прийнятті рішень для великих даних. У найближчі роки ми спостерігаємо жорстку монополізовану конкуренцію серед технічних гігантів. Оскільки володіння великими даними обмежено 5-10 компаніями, малий та середній бізнес ризикує залишитися позаду, оскільки в даний час він позбавлений цього цінного ресурсу.

У міру того, як сховища будуть наповнені новими даними, а значення систем прогнозування зростатиме, конкуренція ще більше посилиться, витісняючи малих і середніх підприємств з цієї гри. Навіть стартапи з аналітики даних, які роблять свої перші кроки на світовому ринку, зазвичай в кінцевому підсумку беруть на себе великі корпорації. Просто подивіться на Looker, компанію з бізнес-аналітики, яку придбала Google. Навіть той факт, що пошуковий гігант в даний час бере участь у антимонопольних дебатах, не завадив йому оголосити про цю угоду, що є важливим стратегічним кроком для компанії.

Одного разу шукаючи нові інвестиційні можливості, я також потрапив у Looker. Я вважав, що було б чудово придбати їх акції. Але Google випередив мене, викупивши цілу компанію за 2,6 мільярда доларів, майже подвоївши її оцінку за останні два тижні.

І тут я отримав два уроки з цієї справи: хороший і поганий.

Хорошим є те, що наші аналітики чудово визначають ринкові можливості, оскільки їм вдалося побачити потенційну компанію, на що аналітики Google також звернули увагу.

Погана новина полягає в тому, що такі технічні гіганти, як Google, швидші та багатші, і саме тому у нас не було можливості придбати потрібні нам акції.

Хоча уряд побоюється, що такі угоди можуть мати гальмуючий вплив на галузь, Силіконова долина, особливо венчурні капіталісти, що покладаються на масштабні придбання, стурбована впливом антимонопольного руху на їх ділову діяльність. Якщо технічні гіганти беруть участь у довготривалій суворості з Федеральною комісією, стартапи можуть бути змушені переглянути свою стратегію в довгостроковій перспективі.

Однак я вважаю, що неможливо стримати технологічні корпорації від придбання менших компаній. Сьогодні ми вже можемо спостерігати високий попит на правильно синтезовані великі дані та прогнозне програмне забезпечення, яке може забезпечити гравців ринку тим конкурентним перевагою, яке вони шукали. Але такий привілей доступний лише для великих підприємств, і малий бізнес може сильно покладатися на корпорації та їхні послуги при публікації своєї продукції в магазинах додатків, браузерах та інших випадках.

В даний час важко передбачити, як уряд реагуватиме на такі випадки, чи обмежуватиме технічні гіганти у своїх придбаннях та якою мірою регулюватиме свою ділову діяльність. Але одне вже зрозуміло – глобалізація цифрових даних та масштабна монополізація набирають темпів. І ми побачимо його вплив на галузь та світовий ринок вже через кілька років.

Цей перехід до монополії, швидше за все, буде невигідним для споживачів, оскільки монополізований ринок з низькою конкуренцією завжди працює гірше, ніж ринок із жорсткою конкуренцією.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/big-data-market-winners-take-all-anton-trubnikov/.

Anton Trubnikov люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: