Ваші емоції та ваші гроші

Перш ніж я можу почати навчати фінансовій грамотності та технічним аспектам грошей, інвестування, бюджетування та заощадження, я часто виявляв, що моїм студентам потрібно розглянути, як їх емоції вплинули на їх поведінку.

Є кілька речей, які потрібно знати про свої емоції та їхні стосунки з грошима:

· Емоції відіграють значну роль.

· Тривога та уникнення можуть тримати вас у пастці.

· Психологічно ви повинні звернутися до своєї родини та свого минулого.

Найбільш критичні емоції стосовно грошей – це страх, почуття провини, сором та ревнощі. Варто витратити трохи часу, щоб усвідомити ці почуття, які здебільшого пов’язані з вами для грошей, оскільки, не розуміючи їх, вони можуть замінити розумне мислення та диктувати ваш вибір.

У багатьох є однакові страхи, які часто включають страх не вистачити, страх виглядати нерозумно, тривогу ревнощів і страх бути приниженим або винним. Тим не менш, треба розуміти, що почуття провини та сорому – це не однакові почуття. Провина відчуває себе погано з приводу конкретного негативу, який ви мали до інших, а сором, з іншого боку, – це те, як ви ставитесь до себе, коли підвели себе.

Вірте чи ні, але деякі люди почуватимуться винними, бо в них більше грошей, ніж інші, або вони можуть почуватись винними, бо не були доброчинними, або гроші надходили до них зовсім невимушено. Сором є однією з найбільш частих і контролюючих емоцій, пов’язаних з грошима та особистими фінансами. Це причина номер один, чому люди уникають робити те, що знають, що повинні. Цілком природно хотіти приховати те, чого ти соромишся.

Наприклад, ось деякі ганебні почуття, які ми відчуваємо, коли це стосується нашої фінансової картини:

· У мене немає грошей.

· Я не хочу думати про свої гроші або їх відсутність.

· Я уникав робити те, що маю робити з фінансами (створення захисної мережі, планування виходу на пенсію, розумне складання бюджету)

· Я німий про все це.

· Я витрачаю занадто багато.

· Я йду на видатки, коли я нещасний.

Соромно змішуватися, уникаючи, щоб ви не потрапили в пастку. Коли ти сповнений сорому, природно, що роблять багато людей, це уникати спілкування з тим, що викликає у них почуття сорому, повір мені, я був там. Коли це трапляється, наступне, що ви знаєте, це те, що ви не заплатили податки, не заощадили грошей або дзвоните тому, що вам стягує інкасатор. Проблема цього полягає в тому, що це допомагає зменшити ваше занепокоєння, коли ви уникаєте цих речей у короткий термін. Однак, оскільки це працює, ви будете продовжувати робити це знову і знову.

Ось як це трапляється. Ви нарешті дійдете до того, що скажете собі: «Я збираюся сісти і уважно поглянути на своє фінансове становище, і я буду складати ігровий план». Але як тільки ви починаєте думати про це, ваш рівень тривожності зростає, тому що тепер ви боїтесь, що не зможете зіткнутися з реальністю, що ви, можливо, знаходитесь не так близько, щоб зберегти для навчання дітей, виходу на пенсію або тієї важливої мети, про яку ви завжди мріяли. Тепер це занепокоєння призводить до відкладення. Ви відкладаєте створення ігрового плану і відволікаєтеся на інші проекти. У цей момент рівень вашого занепокоєння падає, що дає вам позитивне підкріплення за те, що ви не рухаєтесь далі з оцінкою свого фінансового стану. Як тільки це станеться, ви продовжуєте цикл знову і знову. Але, на жаль, кожного разу, коли у вас падає тривога, це не повертає вас до колишнього рівня лиха. Із часом ваш загальний рівень стресу продовжує зростати.

Зрівняйте цю поведінку, атакуючи завдання лобовим шляхом. Коли ви стикаєтеся з фактами, ваша тривога тимчасово підвищується. Але врешті-решт і, як правило, швидше, ніж ви думаєте, ваш загальний рівень тривоги буде постійно знижуватися, якщо ви залишатиметеся з ним. Я кажу більшості своїх студентів, що вам потрібно терпіти короткочасне посилення стресу, якщо ви хочете змінити своє поточне фінансове становище.

Врешті-решт, ви виявите, що вирішення проблеми безпосередньо та зіткнення з фактами набагато краще для вас як емоційно, так і фінансово.

Ви повинні враховувати досвід сім’ї та дитинства.

Кожна сім’я в Америці має унікальну психологію грошей. З того, про що можна говорити, хто повинен цим керувати, які ролі покладені на кожного та наскільки важливі чи ні гроші.

Більше того, у всіх сім’ях є якась історія, яка відповідає ідентичності сім’ї. Можливо, у члена сім’ї, який часто має наступне велике, є член сім’ї, який втратив купу грошей, а може, це зробила тітка, яка вирішила дистанціюватися.

Багато з нас зазнали тиску з боку сім’ї, щоб виправити кривди, вчинені або зазнані попередніми поколіннями. Можливо, ви вважаєте, що краще не приймати сімейний девіз, оскільки він стосується фінансів.

Якщо ви зробили це першим, можливо, ви, можливо, захочете повернути гроші і знехтувати власними фінансовими потребами. У будь-якому випадку, щоб розумно рухатися вперед, ми повинні глибоко зануритися в вплив сім’ї та дитинства та переживання, пов’язані з нашими емоціями та грошима.

Як використовувати свої грошові емоції

Емоції не завжди руйнівні. Вони повідомляють нам, що для нас важливо. Вони можуть бути поступливими, коли ми використовуємо їх для вирішення того, з чим нам потрібно зіткнутися, і починаємо розуміти, що нам стане легше, коли ми це зробимо.

Головне – бути самосвідомим. Ваше несвідоме править більшістю ваших емоцій. Але це не так складно змінити, якщо ти знаєш, на що шукати, і маєш план вирішення, зміни та використання цих емоцій, щоб вплинути на ваші стосунки з грошима.

Джейсон М. Філдс, CFEI, CCRS є сертифікованим інструктором з фінансової освіти та генеральним директором фінансової організації Promise Foundation, Inc., некомерційної організації, яка навчає особистій фінансовій та діловій грамотності.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/your-emotions-money-jason-m-fields-cfei-ccrs/.

Jason M. Fields, CFEI, CCRS люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: