Вступ до майбутньої роботи зі AI

Штучний інтелект – головне слово року, враховуючи прискорені темпи зривів, спричинених кризою Covid-19. Обговорюються як переваги, так і проблеми впровадження AI в державному та приватному секторах, де ефективність використання ресурсів, стійкість організації та стійкість бізнес-моделі є “святими граалями”, а етичне та відповідальне використання AI має забезпечити моральний компас у цій справі .

Але коли ми знаємо, для чого нам потрібні ці технології, нам потрібно запитати себе, як ми збираємось застосовувати їх в організаціях. У кімнаті є стадо слонів, коли ми говоримо про AI, ніяких висококваліфікованих фахівців з Даних та AI, а також новітніх даних та технологій AI буде недостатньо, щоб зробити AI успішним в організації, якщо не вирішити ці проблеми.

Коли менеджери говорять про цифровізацію, трансформацію та автоматизацію бізнес-процесів за допомогою AI, це означає, що все зміниться, і значна частина вашої організації буде протистояти цим змінам, принаймні спочатку. Але цього разу мова йде не лише про співробітників, менеджери також мають свої завдання щодо впровадження AI в організацію та довіри до результатів, які вона дає.

Спробуємо зрозуміти деякі аспекти впливу AI на організації.

Страх втратити роботу. Напевно існує загроза втрати роботи через автоматизацію. Це було при кожній промисловій революції, починаючи з луддитів на початку 19 століття, але на цей раз, схоже, загроза буде більшою і торкнеться всіх галузей, а особливо тих, хто не має вищої освіти і працює на повторюваних і відтворюваних та фізичні завдання. Це означає спосіб мислення, якщо вони втратять роботу, буде все важче і складніше знайти новий для тих навичок, якими вони володіють.

Розрив у навичках. Страх втратити роботу піднімає питання, коли працівники задають собі питання, чи здатні вони здобути ці нові знання, і чи можна їх підвищити чи перекваліфікувати? Хто допоможе їм у цій подорожі? Чи збираються їхні організації інвестувати в свою освіту, або це те, що їм потрібно робити самостійно? З чого почати і як?

AI міняє роботу для людей. Ми вже спостерігаємо, як AI виступає в різних ролях: як інструмент, як асистент, однолітник або як менеджер. Ось кілька прикладів, з якими ви, мабуть, вже стикалися у своєму житті. AI як інструмент можна розглядати в ідентифікації обличчя, як помічника в механізмах рекомендацій, у ролі груші ми бачимо AI у багатьох чат-ботах, а в ролі менеджера ви могли бачити його в управлінні трафіком у розумних містах. Якщо ми перекладемо ці ролі на деякі бізнес-процеси в організації, неминучий висновок полягає в тому, що багато робочих місць потрібно буде переосмислити та створити деякі нові навички – навіть нетехнічні функції повинні мати певні дані та знання та розуміння AI для того, щоб мати можливість працювати поряд зі AI. З’являються нові робочі місця, і ми можемо класифікувати їх як тренерів, пояснювачів та підтримувачів AI, і це не обов’язково ролі з технічним досвідом.

Це накладає додаткові виклики менеджерам на тему того, як організувати роботу, які частини роботи міг і повинен виконувати AI, де вони можуть покладатися на AI та де їм потрібне людське судження, і як збалансувати їх, щоб максимізувати результат. У ситуації, коли це нова сфера для всіх, важко застосувати чийсь досвід, а це означає, що менеджерам доведеться багато експериментувати, щоб знайти правильний шлях вперед. Оскільки багато менеджерів все ще є більш директивними та контролюючими типами, існує розрив у лідерських навичках, який потрібно подолати, щоб вирішити такий виклик. Керівникам потрібно бути спритними, сміливими та прозорливими, сприяти експериментам та володіти високим емоційним інтелектом.

Довіряйте AI. Виникає питання про те, як довіряти AI, і як брати відповідальність та відповідальність за деякі частини або за бізнес-процеси, якщо цими AI керує. Невідомість і нерозуміння того, як все працює, породжує занепокоєння, особливо якщо наші дії, переваги та винагороди пов’язані з цим. AI вводить нові рівні загрози та невизначеності навіть для тих, хто не виявляє стійкості до технологій.

Упередженість та етика AI. Існують великі запитання щодо упередженості та етики, а також як забезпечити відповідальне впровадження AI, як переконатись, що жодні дані не використовуються неправильно, як забезпечити прозорість та пояснюваність як для споживачів, так і для працівників, але водночас створити нову цінність для акціонерів.

Руйнівний характер AI для організацій вимагає нових моделей керівництва та управління. Це вимагає побудови культури AI в організаціях, які створять основу для побудови колективного інтелекту, де AI буде доповнювати пізнавальні здібності людей на благо співробітників, клієнтів, акціонерів та суспільства.

Побудова культури штучного інтелекту починається зі створення організації, керованої даними, але для цього потрібні міжфункціональні групи співпраці та керівництво та управління, які визнають глибину та ширину необхідних змін та беруть до уваги, що темп охоплення змін не однаковий для всіх співробітників.

Культура AI в організаціях має важливе значення для збільшення кількості проектів AI, що переходять від підтвердження концепції до реального виробництва, а також для переходу від спеціального до широкого застосування AI.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/introduction-future-work-ai-natali-delic/.

Natali Delic люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: