Звук думок

Прийняття рішень завжди було для мене надзвичайно жорстким.

Виростаючи полохливим параноїчним циніком, я завжди боявся прийняти рішення, бо був впевнений, що воно буде неправильним. Якби це не завдало мені серйозних проблем, це, принаймні, позбавило б мене переваг правильного вибору.

Кілька років тому я хотів зареєструватися в програмі розвитку розуму. Я роками читав дуже популярні книги за семінаром і з нетерпінням чекав на реальну програму. Однак прийняти рішення було непросто.

Як завжди, я потрапив у свою велику нескінченну петлю прийняття рішень.

“Я давно хотів зробити цю програму”. “Але це надзвичайно дорого”.

“Я справді заінтригований Розумом, і я хочу дізнатися все про нього”. “Але ви витратите на це 2 дні відпустки”.

“…” “Але …”

“…” “Але …”

“…” “Але …”

Процес тривав, здавалося б, нескінченний.

Тільки цього разу в ньому була невелика різниця, оскільки до цього часу я вже усвідомив роль підсвідомості у нашому процесі мислення та прийняття рішень. Я мав достатнє уявлення про те, як витягнути уявлення з підсвідомості. Я досить багато дізнався про те, як зробити підсвідомість союзником у нашому процесі мислення та прийняття рішень. Отож цього разу, трохи задумавшись, коли я був впевнений, що моя мета донесена до підсвідомості, я відпустив всю дилему і зайнявся своїм життям.

Через пару днів, перебуваючи на роботі, мені спонукав зателефонувати організаторам і запитати дані про реєстрацію. Це був мирний поштовх зсередини, який змусив мене взяти слухавку і зателефонувати, без жодної думки, що протидіє дії. Одного разу я пішов і зареєструвався в програмі. Я подав заявку на необхідну відпустку та відвідав програму. За весь процес у мене ніколи не виникало жодної думки, яка б ставила під сумнів мої вчинки або казала мені не продовжувати те саме. Я ніколи не замислювався, чи роблю я правильно. Я просто пішов уперед і зробив все це, не маючи жодного опору з боку мене.

Якоїсь миті, сидячи в програмі, мені раптом нагадали ті моменти тієї ночі, коли я витримав цю нестерпну дилему прийняття цього рішення, і ось тут я був – відвідував її без жодних двозначностей, сумнівів, вагань і якщо-і -але.

Ось як підсвідомість відповідає нам “ТАК”. Ви можете не почути звук “ТАК”, але все наше єство діє одноголосно, щоб здійснити “ТАК”.

У багатьох інших випадках прийняття рішень, коли підсвідома відповідь була «НІ», я теж не чув «НІ». Подібно до справи “ТАК”, і у випадку “НІ” я просто відмовився від дилеми, більше ніколи не відчував глухого кута, зайнявся іншими справами, і спонтанно, я взагалі не робив цього . Кілька днів потому мені нагадали, що я колись думав це зробити, але жоден нюх жалю не пройшов через мою істоту через те, що я це пропустив.

Ось як нам підсвідомість відповідає “НІ”. Коли підсвідомість вирішує, що щось не є правильним вибором для нас, ви просто забуваєте про це і продовжуєте інші речі.

“якби я цього не чув, ти цього не сказав”

Всесвіт підсвідомості – це зовсім інший власний світ. Як випливає з самого слова, підсвідомість виходить за межі свідомого. Отже, ми – як свідомі мислителі – може не зможемо точно знати, що там лежить. Однак ми можемо навчитися усвідомлювати його існування, дізнатись про його можливості, знати, як з ним спілкуватися, і максимально використовувати це. Це наш найбільший союзник у генеруванні блискучих поглядів.

Всесвіт підсвідомості має власну механіку, динаміку, кінематику та закони руху. У нього є своя мова, яку він розуміє, і своя мова, якою вона реагує.

Свідомий мислитель у нас повинен їх схопити та інтерпретувати в нашому відповідному контексті.

Підсвідомість ніколи не нав’язує нам свою волю. Це не переконує нас голосним ТАК чи НІ. Якщо ми хочемо дати їй простір для функціонування, він просто продовжить і зробить те, що потрібно зробити, щоб зробити ТАК чи НІ можливим. Якщо ми цього не зробимо, це залишатиметься на своєму рівні.

Відповіді підсвідомості мають “екзистенційний” характер. Це нам нічого не говорить, воно просто йде вперед і робить це – якщо ми дозволимо.

Якщо, наприклад, ви хотіли отримувати натхненні думки від своєї підсвідомості про те, як схуднути, ви б не „чули” у своїй свідомості переліку кроків дій чи справ, які потрібно зробити. Швидше, ви за лічені дні просто виявите натхнення на дії, які найбільше підходять для вашої фізіології та психології, а отже, найбільш ефективні для вашої індивідуальності для схуднення.

Свідомий відчуває, що знає щось лише тоді, коли це чує явно, з достатніми обґрунтуваннями. Отже, свідоме не довіряє функціонуванню підсвідомості. Часто відчувається, що воно не отримало жодної корисної реакції від підсвідомості.

Як результат, ми втрачаємо мільйони можливостей для отримання правильних натхнень та розумінь.

“скажи мені – ти кохаєш мене?”

Якби Свідомий і Підсвідомий розум були закохані, вони були б дуже нещасними.

Свідомий запитав би Підсвідомість – “Скажи мені, ти любиш мене?”

Замість того, щоб відповісти ТАК чи НІ, Підсвідомість буде рухатись вперед і об’єднувати всі свої нескінченні ресурси для створення дивовижних переживань, щоб змусити Свідомого відчувати себе коханим.

Серед усього цього – Свідомий розплакався – «Ви не сказали ТАК. Ти не любиш мене”.

Підсвідомість намагалася б заспокоїти – «Я не вмію в словах. Але я завжди змушую вас почувати себе коханим найкращим чином ”.

Свідомий заплакав би навіть навантажувачем – “Ти все ще не сказав ТАК !!!”

Свідомий найлегше розуміє словесні думки – думки, які ми думаємо як слова. Думки, які ми чуємо на увазі як тихий шепіт.

У Підсвідомості зовсім інша мова. Існує велика кількість параметрів, які визначають, що підсвідомість збирається робити з отриманою інформацією.

Ви можете вимовити слово «Фантастика» у 10 різних тонах, щоб передати 10 різних і досить суперечливих емоцій.

Підсвідомість приймає не лише слова як свій вхід, а й багато інших факторів, які включають почуття та емоції. Сюди також входить все, що прямо чи опосередковано вказує на почуття та емоції, напр. колір, текстура, тембр звуку, шрифти, візуальні ефекти, зображення тощо.

Слова, пофарбовані напруженими почуттями та емоціями, візуальні ефекти та образи, сприймаються більш ефективно підсвідомістю, а не простими простими словами.

Подібним чином, коли Підсвідомість реагує, воно реагує не словами, а імпульсами, почуттями, емоціями, візуальними образами, образами, інтуїцією. Свідомий повинен усвідомити ці відповіді та інтерпретувати їх відповідно до контексту проблеми, над якою працював свідомий.

Якби ви були в процесі вибору сукні для покупки, а Підсвідомість хотіла сказати вам, що червоне – найкращий вибір для вас – ви б не почули слів “візьми червоне. це найкраще для вас ”. Натомість ви могли б відчути таку реакцію Підсвідомості іншими способами – наприклад, ви могли б почуватись надзвичайно захопленими, коли дивитесь на “червоне” плаття і дуже схвильовано уявляєте, як ви будете виглядати, коли ви вийдете на ньому.

Ось як підсвідомість реагує на нас.

“я сам по собі”

Після багаторічного досвіду роботи з Підсвідомі, Свідоме в кінцевому підсумку усвідомлює, що всякий раз, коли йому потрібна допомога з ідеєю чи рішенням, Підсвідомість ніколи не була там, щоб відповісти на неї. Будь-яка допомога, яку коли-небудь отримував Свідомий, була завдяки власному мисленню або свідомості інших людей та іншим словесним джерелам – книгам, лекціям, журналам, журналам.

З іншого боку, Підсвідомість стверджує, що вона була оперативною і миттєвою, даючи найдивовижніші рішення, які було всіляко можливо надати. Саме Свідомий не звертав уваги на більшість із них і продовжував їх скидати.

Згодом Свідомий запевняється, що шукає відповіді на самоті. Це той, хто повинен вирішити всі його проблеми самостійно або за допомогою інших Свідомих розумів. Саме він повинен продумати рішення. Саме вона повинна генерувати всі ідеї. Саме вона повинна приймати всі свої рішення. Саме вона повинна зважити всі «за» і «проти». Щоб знайти відповіді, йому доведеться розібрати сотні книг і журналів.

Роблячи це, Свідомий втрачає наймогутнішого союзника, якого мав, створюючи дивовижні уявлення.

Підсвідомість тихенько нахмурюється – “Коли б ти не шукав відповіді, я давав тобі незліченну кількість блискучих поглядів – якби ти звернув увагу …”

Після певного моменту Підсвідомість просто стоїть у кутку, радісно спостерігаючи за витівками Свідомого, що продовжує розбивати піт, але ледве виконуючи завдання. Підсвідомість знає, що могло це зробити за мить, і продовжує насолоджуватися виглядом Свідомого, який потіє і нікуди не дістається.

Чому Свідомий повинен отримувати все задоволення?

Вниз – це єдиний шлях вперед

Ми ототожнюємо думки зі словами. Ця еквівалентність дуже обмежує і позбавляє нас мільйонів ідей, які постійно проникають нам на шляху.

Як не дивно, але поняття безсловесної думки нам не таке чуже. Ми робимо це постійно. Всі наші мимовільні дії та рефлекси – це випадки безсловесних думок. Ми постійно діємо на імпульси.

Гравець, що займається змагальним видом спорту, може щось думати на лінії – «м’яч рухається в цьому напрямку, тому я повинен рухатися таким чином, щоб бути вчасно для пострілу, а оскільки супротивник рухається вліво, залишаючи багато прогалини на іншій стороні, саме так я розташую своє тіло і закінчую постріл правою стороною »- і виконую всю цю думку за 0,2 секунди, не вимовляючи жодного слова.

Ми прекрасно усвідомлюємо, що невербальне мислення є блискавичним. Один слабкий невербальний імпульс або інтуїція може передати нам щось, для чого потрібні сотні слів для артикуляції, і все ще може бути висловлене не точно.

Поняття думок, що виникають на дуже глибоких рівнях психіки і киплять вгору, коли вони еволюціонують, стаючи все більшими та відчутнішими, коли вони виходять на поверхню, глибоко вкорінене в давньоіндійських теоріях про формування звуку (що еквівалентно формуванню думок ). Ця 4-рівнева структура є ідеальною основою для розуміння ідей усього нашого пізнання.

Поглиблене розуміння цих 4 рівнів – Вайхарі, Мадх’яма, Пашянті та Пара – може бути використано для активізації процесу навчання, вирішення проблем, творчості, інновацій, спілкування та будь-якої іншої розумової діяльності.

Коли народжується ідея?

Формування ідеї не вимагає часу. Підсвідомість миттєво створює ідеї. Саме свідомість затримує дію їх підхоплення.

«Спалах прозріння» вказує на те, що імпульс з підсвідомості знайшов шлях до свідомого.

Ідея формується на дуже глибокому рівні свідомості. Подорожуючи від глибинних рівнів до поверхні, ідея може загубитися в турбулентності, з якою вона стикається, у формі гучніших думок, які весь час пронизують наш розум. Імпульс проходить через велику кількість фільтрів упереджень, упереджень, переконань, і може просто не зробити розріз, і отримати відхилення прямо. Він забарвлюється багато шуму почуттів, емоцій, відчуттів та спогадів, і може дійти до нас у зовсім іншій формі, ніж він був утворений.

Найкращі ідеї приходять до нас, коли ми не активно охороняємо надходження імпульсів до нашого свідомого, і імпульси пробираються у свідомий побічний бік турбулентності, фільтрів та шумів.

Надихаючі розуміння

Не викликає сумнівів, що всі натхнення та розуміння виходять із підсвідомості.

Дуже елементарним підходом до проникливого мислення є усвідомлення того, що в основному є 3 кроки для отримання натхненних думок:

а) Стимулюйте підсвідомість.

б) Отримати викликані думки потоками.

в) Інтерпретувати, розуміти та співвідносити з контекстом.

ReInvent Thinking Tookit пропонує великий репертуар технік, що дозволяє складно зрозуміти підсвідомість, посилюючи здатність викликати проникливі думки.

У “Факторі Ейнштейна” Він Венгер описує інноваційну техніку мозкового штурму, яку використовувала компанія “Gillette Co.” у 1980-х для створення своєї нової лінійки шампунів. Керівники повинні були уявити, що це стрижки волосся. Виконуючи свою “волосся”, вони описували, що найбільше сподобалось би їм у шампуні. Деякі волосяні стрижні віддавали перевагу дії, і вони хотіли, щоб потужні миючі засоби повністю видаляли бруд зі шкіри голови. Деякі стержні волосся зрозуміли, що вони посічені, і вимагали більш м’яких дій.

Оскільки жоден стрижень волосся не хотів поступитися і відпустити те, що їм потрібно, стрижні для мозкового штурму над новим шампунем сходилися до нового шампуню Silkience, який автоматично підлаштовувався під кожну потребу в волоссі. Silkience є одним із найбільш продаваних шампунів протягом 3 десятиліть.

Слід зазначити, що в цьому мозковому штурмі вони не розпочали мозковий штурм “ідей”, підводного каменю, в який постійно потрапляє більшість із нас. Їх першим завданням було представити всі проблеми, які вони хотіли вирішити. Вони придумали унікальний спосіб стимулювати свою підсвідомість виливати глибоко вкорінені проблеми найграйливішим способом. Це прекрасний приклад багатьох параметрів, що беруть участь у роботі підсвідомості.

Як ми можемо ефективно навчитися стимулювати та запускати підсвідомість ефективно?

Як ми можемо ефективно навчитися визначати спонукання і дозволяти їм еволюціонувати у розуміння?

Як ми можемо ефективно навчитися інтерпретувати ці ідеї в контексті наших проблем?

Багато читачів наших статей часто висловлюють бажання знати декілька прийомів, як їх досягти. Однак сліпе перегляд будь-якої техніки – це те, що ми найбільше заважаємо.

Ми скоріше запросимо вас вирушити в цю захоплюючу подорож разом з нами, навчившись глибоко усвідомлювати нашу підсвідомість, і дозволити цьому розумінню перерости у спонтанні техніки, які найкраще підходять для вас.

Будучи пасивними читачами, ми запрошуємо вас бути активними мандрівниками цієї подорожі самодослідження. Замість того, щоб перевантажувати вас новим багажем інформації, ми б дуже раділи, якщо б ви самі отримали все розуміння. Ось як можна досягти трансформації.

Початок ділитися своїми думками, висновками та думками щодо цих обговорень дуже допомогло б вам отримати максимум з цих статей. Якщо до них ставитись трохи більше, ніж просто неквапливо читати, ці статті несуть силу повністю змінити спосіб орієнтації у своєму всесвіті думок.

Вираз – це дуже потужний інструмент для потрапляння в підсвідомість, і більшість наших методів використовують вільний потік висловлювання як основну навичку.

Здійснимо це захоплюючу подорож до самовивчення фантастичного всесвіту підсвідомості.

Станьте частиною цієї подорожі, висловивши свою думку в розділі коментарів.

“тільки дурні кидаються …”

Дуже ймовірно, що завдяки цим новим уявленням, Свідомий йде і каже Підсвідомості: «Добре, вибачте, що я вас раніше не розумів. Тепер, коли я знаю ці речі, я спробую це зробити, я буду спілкуватися з вами так, як ти хочеш, але я повинен розіслати цю презентацію до ранку, просто дай мені ті ідеї, які мені потрібні ЗАРАЗ ».

Це не працює так …

Проникливе мислення – це роман між свідомим та підсвідомим.

Потрібно приділити йому час, необхідний для створення красивої історії.

Попередні статті:

https://www.linkedin.com/in/navin-sinha-b1a43b9/detail/recent-activity/posts/

(c) ReInvent Software Solutions, 2019. Усі права захищені.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/sound-thoughts-navin-sinha/.

Navin Sinha люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: