Оптимізм як рушій змін

Чарлі Чаплін цитував таке: “Ви ніколи не знайдете веселки, якщо дивитеся вниз” (1). Можливо, таке твердження є трохи банальним, особливо з огляду на стан глобальних справ. Проте, можливо, прислів’я Чапліна може послужити нам простим нагадуванням про силу оптимізму. Так, майбутнє виглядає непевним, наша сфера контролю зменшена, і у нас є маса вагомих причин, щоб почуватись загалом досить песимістичним. Тим не менше, коли ви розглядаєте велику схему речей і людства як виду, ми можемо лише дивуватися стійкості світу перед лихом минулих негараздів. Це змушує мене думати, що в кожній глобальній кризі, яку ми пережили, ключові особи вирішили бути оптимістами і готовими боротися із загальним нездужанням.

То чому нам слід обирати оптимізм замість песимізму? Для початківців, ви, мабуть, почуватиметеся краще, і ви матимете кращу позицію, щоб також допомогти вплинути на добробут інших. Якщо песимізм заразний, можливо, оптимізму може бути стільки ж. Дослідження також підтверджують, що оптимісти мають кращу позицію для боротьби зі стресом завдяки своїй здатності реформувати негативні події (2). Тож як стати оптимістом? Дослідження показують, що оптимізм – це приблизно 25% генетики, проте решту можна визначити свідомим мисленням – по суті, ми можемо перенаправити наш мозок на оптимістичне мислення! Ось декілька конкретних перших кроків до підвищення оптимізму (3):

«Приміряйте» позитивний об’єктив

Зверніть увагу на компанію, яку ви тримаєте

Вимкніть новини

Пишіть у щоденнику по кілька хвилин щодня

Визнайте, що можна, а що не можна – контролювати

Не забудьте визнати негатив

Оптимізм вселяє надію

Повертаючись до прислів’я на початку, Чаплін говорить про можливість знайти веселку, якщо хтось не дивиться вниз – отже, ми повинні дивитись вгору! Ми всі знаємо, що «веселки» – це відома метафора надії. Надія вселяє в нас здатність будувати плани для досягнення наших цілей і віру в те, що ми маємо енергію діяти на них 4. Оптимізм може допомогти вселити надію, і я б стверджував, що той, хто повернув надію, здатний бути значущим рушій позитивних змін.

“Ви ніколи не знайдете веселки, якщо дивитеся вниз”

= Чарлі Чаплін

“Ми всі в жолобі, але деякі з нас дивляться на зірки”.

= Оскар Уайльд

Цитати Чапліна

2 Розрізнення надії та оптимізму: дві сторони монети або дві окремі монети? (Брайант і Квенгрос, 2004)

3 Як привчити свій мозок стати більш оптимістичним (Steinhilber., 2017)

4 Теорія надій: Член сім’ї позитивної психології. (Снайдер, 2002)

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/optimism-driver-change-rupert-schmid/.

Rupert Schmid люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: