Градієнти цілей: 5 способів програм лояльності можуть допомогти вам перетворити вашу продуктивність

Уявіть, що ви біжите в марафоні.

Серйозно кажучи, це не експеримент щодо того, як швидко ви закриєте цю статтю. Спробуй терпіти зі мною.

Ви можете відчути, як енергія штовхає кожен ваш крок. Ви можете відчути вітер на своєму обличчі – ніжний дотик сонця на шкірі.

У міру прогресу приплив адреналіну посилює серцебиття і ускладнює кожен вдих. Кожен метр, який проходить, змушує вас відчувати себе трохи більш втомленими. Пекучий біль пронизує все тіло, не даючи вам рухатися у темпі, про який ви мрієте. Ви використовуєте кожну останню краплю своєї енергії коли-небудь так розумно, щоб ви могли вижити до кінця. Раптові поштовхи від відмови підкрадаються до вас, коли ви дивуєтесь, навіщо ви це робите?

Але потім. За останні пару сотень метрів відбувається щось чудове. Ви усвідомлюєте, що наближаєтесь до фінішної лінії. Ви відчуваєте це в кишечнику. Раптом, коли ти вже майже там, відбувається диво. Ви прискорюєтесь. Тіло і розум повністю забувають виснаження, а мотивація стрибає крізь дах. Важливо лише дати йому останній поштовх.

Добре, ти встиг! Звідси стає тільки краще.

Гіпотеза градієнта мети

Щоб зрозуміти це явище, ми повинні схилитись до чогось, що психологи називають “градієнтами цілей”. Першою людиною, яка представила цю гіпотезу, був ранній поведінковий психолог Клак Хол, який намагався пояснити мотивацію науковими законами поведінки після вивчення механізму посилення мотивації у тварин.

У двох словах, ефект градієнта цілі передбачає, що наша енергія для виконання завдання зростає, коли ми наближаємось до мети та / або винагороди (думаємо про досягнення).

У 2006 р. Цей термін був «воскрешений» у дослідженні Journal of Marketing, доводячи, що ця гіпотеза діє як на людей, так і на тварин, особливо в комерційному контексті. Немає новин про те, що щось виняткове у словах “Ви майже закінчили”. Вони майже як закляття. Роздрібні продавці використовували цей трюк на свою користь, стимулюючи споживачів витрачати більше за допомогою різних програм лояльності. Якщо ви є членом будь-якого з них, ви, мабуть, добре знаєте, наскільки близькі ви до своєї наступної винагороди. Безкоштовна чашка кави. Японський ніж, який вам, безсумнівно, потрібен. Горщик?

Звичайно, те, що йде вгору, має падати вниз. “Скидання після винагороди” – тому підтвердження. Оскільки багато дослідників проливають світло на той факт, що мотивація та залученість зменшуються після досягнення мети, життєво важливо, щоб ви ввели різні стратегії для підтримки мотивації та продуктивності після досягнення того, над чим ви так багато працювали. Це точно так само, як код знижки в розмірі 10 євро, який з’являється у вашій поштовій скриньці, щойно натиснувши кнопку замовлення.

Насправді ми можемо багато чому навчитися з того, як великий бренд використовує ефект градієнта цілей для керування нашою поведінкою у покупках, – але цього разу для чогось, з чим ваш гаманець може навіть погодитися, – щоб розблокувати нашу продуктивність:

1 терміни та близькість цілей

Як було розроблено раніше, ми схильні збільшувати свої зусилля, коли мета наближається. Саме тоді є мета, до якої слід домагатися – терміни (так, навіть самоіндуковані) виявились тут чудовими. Однак, пам’ятайте, що занадто складні терміни можуть вичерпати нам поведінку градієнта цілей.

2 візуальні віхи

Для довших завдань багато з нас, як правило, заглиблюються посередині, оскільки кінець не відчуває себе настільки близьким. Розбиття проектів на невеликі завдання допомагає не тільки швидше виконати справи, але і суттєво підвищити продуктивність. Подібно до того, як Хаул робив із невеликими шматочками сиру в лабіринті для своїх пухнастих гризунів, стратегічно поставте візуальні віхи, щоб працювати над ними.

3 відстеження та візуалізація прогресу

Поведінка градієнта цілей починається, коли ваша мета не виглядає. Цілком буквально. Цілеспрямоване прискорення цілком залежить від усвідомлення прогресу, оскільки розуміння діяльності від прогресу до мети впливає на зовнішню мотивацію.

4 гейміфікація

Щось веселе та корисне, ймовірно, змусить вас інвестувати. Подумайте, як збирати зірки в додатку Starbucks. Виконуючи кроки, коли ваша піца готується в додатку Dominos. Використання розумних диспетчерів завдань, як і те, що пропонує LutherOne, може перетворити завдання зі списку на цікаві та захоплюючі враження.

5 нагадування

У цьому зв’язаному світі легко відволіктися, зовсім не вистачаючи того факту, що для проходження цієї фінішної лінії є лише два останні кроки. Перетворіть ці два останні кроки на чудове досягнення, використовуючи нагадування.

Чудова новина, що збільшення швидкості при наближенні до цілі є природним і мимовільним процесом. Дотримуючись простих кроків, ви можете перетворити це явище на надзвичайні результати.

Між іншим. Ви чуєте аплодисменти? Ви щойно перетнули фінішну пряму!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/goal-gradients-5-ways-loyalty-programs-can-help-you-transform-foglar/.

Lukáš Foglar люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: