Життєвий цикл розробки додатків АБО чого очікувати від співпраці з ІТ-фірмою

Багато людей не знають, чого очікувати, коли співпрацюють з ІТ-фірмами над своїм першим проектом, і в результаті вони бояться зробити цей перший крок. Щоб прояснити будь-які запитання, які можуть викликати ці побоювання, я пояснить, чого очікувати, коли ви замовляєте програму чи послуги з розробки веб-сайтів, щоб не було для вас сюрпризів.

Ця інфографіка демонструє процес розробки додатків від початку до кінця:

Життєвий цикл розробки додатків

Тепер дозвольте мені детально розповісти про кожен крок життєвого циклу розробки додатків.

Крок 1

Скажімо, ви вирішили розробити мобільний додаток або веб-сайт. Перше, що вам потрібно зробити, це зв’язатися з обраною вами компанією та попросити їх послуги з розробки програмного забезпечення. Це просто так.

Крок 2

Наступний крок трохи складніший: вам потрібно буде уточнити свої вимоги. Тут ми спочатку розгалужуємось. Усі ІТ-завдання можна розділити на два типи: підтримка існуючого проекту та побудова нового проекту з нуля. Підхід до кожного типу різний, тому, швидше за все, це буде одне з перших, що запитає вас менеджер. Якщо вам потрібна підтримка існуючого проекту, то негайно перейдіть до кроку 5 із останнім пунктом – угода буде мати погодинну ставку.

Крок 3

Припустимо, ви хочете створити новий додаток або веб-сайт. Наступне запитання, яке задасть вам менеджер, – це “Чи маєте ви специфікацію проекту?” Специфікація проекту подібна до плану будівництва будинку. Навіть якщо ви хочете побудувати невеликий будинок, такий як сарай або будівля стовпа, вам все одно потрібні принаймні деякі технічні характеристики, такі як ширина, висота, положення тощо. Подібне відбувається і при створенні мобільного додатка чи веб-сайту. Важливо розуміти, що специфікація проекту є абсолютно необхідною, оскільки без неї проект не може бути оцінений.

І тут ми маємо ще одне розгалуження: ви або хочете створити специфікацію програми самостійно (або вже створили її), або хочете передати цю роботу компанії, з якою ви зв’язалися. Давайте розглянемо обидва варіанти:

1 Припустимо, що ви хочете створити специфікацію програми самостійно. Це не так складно, як може здатися. Не існує акредитованого стандарту, який би існував для специфікації проекту. Кожен може це зробити, однак, йому подобається. Головне, що вам потрібно зробити, – це якомога чіткіше викласти свої думки на папері (або цифровому файлі), щоб передати цю інформацію розробнику (-ам) програмного забезпечення без жодних непорозумінь. Найкращий спосіб зробити це – використовувати каркаси (макети). Натомість намалюйте зображення свого додатка чи веб-сайту або напишіть сторінки інструкцій. Ось кілька інструментів малювання макету, які можуть бути корисними:

Бальзамік

Moqups

Uxpin

2 Припустимо, ви хочете, щоб компанія, з якою ви контактували, створила для вас каркаси. Це надійний спосіб створення каркасних каркасів, оскільки менеджер, який буде працювати над цим завданням, буде впевнений, що знатиме, яким вимогам має відповідати специфікація проекту, а що можна знехтувати як тривіальне. Ви також будете брати участь у процесі, оскільки менеджер задасть вам ряд питань, і вам потрібно буде підтвердити остаточну версію каркасних каркасів в кінці процесу, щоб переконатися, що він на 100% відповідає вашому баченню. Ось приклад того, як виглядатимуть остаточні каркаси. Процес створення каркасів передбачає роботу менеджера та дизайнера інтерфейсу. Ця робота підніме ціну проекту та вимагатиме передоплати. На щастя, у нашій компанії ми надаємо цю роботу на умовно безкоштовній основі. Це означає, що сума, сплачена за послуги створення каркасних каркасів, буде вираховуватися із витрат на розробку.

Крок 4

Наступним кроком є процес оцінки. Технічні фахівці виміряють технічні характеристики проекту, а керівник проекту надасть ціну та тривалість часу, необхідного для створення проекту. Якщо кошторис занадто високий для вашого бюджету, ви можете зменшити свої вимоги, щоб зменшити ціну. Або ви можете спробувати свою удачу з іншим підрядником і порівняти оцінки.

Крок 5

Наступним кроком є підписання договору про надання послуг. Керівник проекту підготує угоду та передасть її вам на затвердження та підпис. Швидка порада: Переконайтеся, що угода містить остаточну версію специфікації проекту. Це звучить як тривіальна річ, але я бачив багато домовленостей, де розділ “Опис роботи” був лише реченням, наприклад, “Розробка мобільного додатка” чи щось подібне. Специфікація проекту є невід’ємною частиною угоди.

Крок 6

Після підписання угоди проект починається. Якщо ви підписали угоду з фіксованою ціною, проект продовжуватиметься до досягнення межі. Якщо ви підписали угоду щогодини, проект триватиме до початку наступного робочого тижня. Детальніше про відмінності між цими типами угод ви можете прочитати тут.

Крок 7

Після досягнення першої віхи (або розпочався новий робочий тиждень у випадку погодинної тарифної ставки), підрядник повинен звітувати про виконану роботу та демонструвати досягнуті результати. Це може бути посилання на встановлення мобільного додатка або посилання на веб-сайт. На цьому етапі ви повинні здійснити перший платіж, принаймні в нашій компанії. Ми настійно рекомендуємо вам не платити, поки не побачите реальні результати роботи. Після здійснення платежу цикл повторюється з кроку № 6 до завершення проекту.

Крок 8

Після закінчення проекту настав час розподілити проект. Для мобільного додатка це означає завантаження його в App Store або Google Play; для веб-сайту це означає завантаження його на робочий сервер. У нашій компанії цей крок безкоштовний. Також на цьому етапі ми ініціюємо 12-місячну гарантію.

На закінчення

Це все. Я намагався бути якомога коротшим, і сподіваюся, моє пояснення пролило трохи світла на процес розвитку. Дякую за читання, і я бажаю тобі найкращого успіху у твоєму проекті.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/app-development-life-cycle-what-expect-from-firm-dmitry-mikheev/.

Dmitry Mikheev люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: