Картування розподілу потенціалів сонячної енергії в Індонезії за допомогою vMAP

Індонезія – країна, яка знаходиться вздовж екватора. Якщо область наближається до екватора, у неї буде тропічний клімат, або іншими словами, вона має лише два сезони, а саме сухий сезон і сезон дощів.

Різниця між тропічними та нетропічними країнами полягає в часі сонячного опромінення. У нетропічних країнах зазвичай є 4 сезони (весна, літо, осінь і зима), де найвищий час опромінення Сонця припадає на літо, яке зазвичай триває 3 місяці (з грудня по березень). У той час як у тропічних країнах час сонячного опромінення найвищий у посушливий сезон, який може тривати 6-7 місяців (з березня по вересень) з піковим періодом близько 4 місяців.

Використання відновлюваної енергетики в індонезії

Хоча географічно можна сказати, що Індонезія “пощастило” через тривалий час сонячної радіації, використання сонячної енергії в Індонезії все ще дуже низьке. Згідно з дослідженнями за загальносвітовими даними в 2015 році, Індонезія все ще в значній мірі покладається на викопне паливо як джерело енергії у встановленій електричній потужності із співвідношенням 82% для викопного палива та 18% для відновлюваних джерел енергії.

Навіть якщо конкретніше для сонячної енергії, отримується лише частка 0,02% від усього розподілу енергоносіїв у встановленій електричній потужності в Індонезії。

Потенціал сонячної енергії в індонезії

Використання сонячної енергетичної системи вимагає знання потенціалу сонячного випромінювання в різних місцях. Картування сонячної радіації використовується на початкових етапах для оцінки потенціалу відновлюваної енергії, а також для планування розташування майданчиків для будівництва сонячних енергетичних установок, однак в Індонезії карта не складена. Як країна, що розвивається, що має багато островів і віддалених районів, вимірювання сонячної радіації стає важким і дорогим.

Завдяки дослідженням Департаменту електротехніки та машинобудування Токійського університету сільського господарства та технологій за допомогою методу штучних нейронних мереж (ANN) можна дізнатись про потенційний розподіл сонячного випромінювання в Індонезії. Дані, отримані в результаті дослідження, використовують одиниці сонячного випромінювання, які є одиницями кВт-год / м2 / день або середньою енергією на годину на 1 квадратному метрі площі на день.

Потенціал сонячного випромінювання в пік сухого сезону (червень – вересень)

На основі даних вищезазначеного дослідження (з декількома змінами) та за допомогою веб-порталу ГІС vMAP буде відомо про можливий розподіл сонячної радіації в пік сухого сезону за допомогою інструмента ГІС у vMAP називається часовими рядами.

Далі наведено показ середнього потенціалу сонячного випромінювання в кожній провінції Індонезії під час посушливого сезону за допомогою функції часових рядів для представлення часу та функцій рівного розподілу в налаштуваннях шару, щоб розділити 3 класи порівну.

Потенціал сонячного випромінювання в пік сезону дощів (листопад – лютий)

Подібно до сухого сезону, потенціал сонячного випромінювання в пік сезону дощів також відображається за допомогою функцій часового ряду та рівного розподілу в vMAP, використовувані дані базуються на вищезазначених дослідженнях.

Критерії розташування електроустановок на сонячних батареях

Є кілька факторів, які стають критеріями для побудови сонячної електромережі в такому місці, як:

Значення сонячної радіації перевищує 900 кВт-год / м2 / рік або 2,46 кВт-год / м2 / день

Топографія: нахил ≤ 30%

Доступність: Відстань від найближчої дороги ≤ 5000 м

Прийнятні типи земельного покриву, наприклад: трави, гола земля на відкритому полі та савани.

Через карту розподілу потенційного сонячного випромінювання може бути відомий один із наведених вище критеріїв (пункт 1) для будівництва сонячних електростанцій. Висновок з карти потенційного розподілу сонячної радіації в Індонезії, усі регіони Індонезії включені в критерії розвитку, як потенційний розподіл сонячної радіації під час сухого сезону, так і в сезон дощів.

Очікується, що функції vMAP можуть стійко допомогти як планувальникам, так і менеджерам електростанцій, що працюють на сонячних батареях.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/mapping-distribution-solar-energy-potentials-using-vmap-heinrich/.

Simon Heinrich люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: