Міленіали та революція бренду талантів

Протягом останніх кількох десятиліть компанії були змушені адаптуватися до мінливого бізнесу, щоб залишатися конкурентоспроможними. Фінансова революція 1980-х та ІТ-революція 1990-х є чудовими прикладами. Компанії, які активно використовували фінансову практику або використовували технології для підвищення ефективності, мали очевидні переваги. Сьогодні ми в розпалі чергової революції; революція талантів.

Війна за таланти кипить повним ходом, оскільки роботодавці борються за дефіцит кваліфікованих робітників. „Здатність залучати та утримувати ключових співробітників” – це ризик, який публічні компанії розкривають перед інвесторами та з чим бореться кожна організація. Отже, як бізнесу підняти руку своїх однолітків? Як компанії залучають найкращих та найяскравіших? Сподіваємось, ця публікація допоможе.

За свою майже 7-річну кар’єру в галузі зайнятості я бачив, як бренд талантів переходить від ідеї до потреби. Як тільки вміст, створений користувачами (здебільшого через соціальні медіа), став звичним явищем, шукачам роботи стало легко дізнатися, як це – працювати у вашій компанії, ще до того, як вони навіть замислюються про подання заявки. Організації, які розглядаються в позитивному світлі, мають суттєві переваги – особливо, коли націлюються на Millennials.

Тисячолітнє покоління (покоління Y) – найбільше покоління в США – 76,6 мільйона (1). До 2025 року вони (включаючи мене) складатимуть більше 1 з 3 дорослих людей і можуть становити 75% робочої сили (2). Міленіали – це також найосвіченіше покоління; 23%, що мають ступінь бакалавра +, а 38% – двомовні (1). Ми виросли в розпал глобалізованого Інтернету, і це свідчить; 90% з нас перевіряють електронну пошту, соціальні медіа та тексти навіть перед тим, як встати з ліжка (4). Ми досліджуємо кожне головне рішення; машини, квартали, та так – роботодавці.

То чому бренд важливий? Я закликаю вас зупинитися на хвилинку і подумати про останнього роботодавця, який зв’язався з вами щодо можливості. Ви мали заздалегідь уявлення? Наскільки це поняття вплинуло на ваше рішення (чи не відповісти)? Правда полягає в тому, що наша кар’єра і роботодавці визначають нас до зовнішнього світу. Як тільки ми дізнаємось, чим хтось заробляє на життя, ми починаємо стереотип (перевірений чи ні). Тут бренд (або сприйняття) стає ключовим. Сприйняття – це реальність (знову ж підтверджена чи ні). Коли звільняли робітників, які називали себе «пенсіонерами», їхнє щастя зростало, хоча їх становище не змінилося (10). Коротше кажучи, якщо компанія має чудовий бренд зайнятості, ви не тільки з більшою ймовірністю будете там працювати, ви, швидше за все, залишитесь і похвалитесь своїми друзями.

Можливо, ви покладалися на чудовий споживчий бренд? Це не зрушить голку з Millennials. Дослідження, опубліковані на початку цього року, свідчать про значний розрив між брендингом споживачів та брендом роботодавців. Лише 2 з 10 найкращих споживчих брендів у країні перетворено на найкращі бренди роботодавців (Apple та IBM). На запитання, чому певні бренди роботодавців були настільки привабливими, 75% відповіли, що “люди та культура відповідають”. Лише 45% назвали “місію компанії”, а 20% згадали “лідерство на ринку”. Коли Millennials запитали, як вони почули про потенційного роботодавця, «Друзі» опинилися вгорі списку, а потім «соціальні медіа» – 33% (6).

Іншими словами, для залучення найвищих талантів краще подобатися працівникам, ніж споживачам чи іншим керівникам галузі. Шукачі роботи, що шукають тисячоліття, більше дбають про культурну придатність та потенціал кар’єри, аніж про те, чим насправді займається їхній роботодавець – чи що вони платять.

Так, складно визначити, культивувати та підтримувати сильний бренд, але воно того варте. Репутація компанії як роботодавця є єдиним найважливішим рушієм розгляду роботи (5). 84% тих, хто шукає роботу, розглянули б можливість залишити своїх нинішніх роботодавців у компанії з чудовою репутацією (8), а 70% – готові прийняти МЕНШУ зарплату (9). Крім того, компанії з сильним брендом талантів бачать до (5):

На 50% більше якісних додатків

28% менше товарообігу

50% менша вартість за найм

Скорочено час найму

Підвищена ефективність запасів (прибуток)

То як розпочати? Спочатку розробіть справжній бренд (5 основних пунктів нижче). Потім, як і маркетологи, доносьте цей бренд до своєї цільової аудиторії та залишайтесь послідовними. Поінформованість про кандидатів (відвідуваність сторінок), якість найму, вартість за найм та час найму – це всі способи виміряти успіх вашого бренду талантів.

Засновник / засновники компанії

Точкові світильники співробітників (допоможіть шукачам роботи побачити, що ваші працівники схожі на них)

Основні цінності (що означає компанія)

Фактор розваги компанії (заходи, святкові вечірки, волонтерська робота тощо)

Фактор вау (чим ваші працівники хваляться своїм друзям)

Нарешті, майте на увазі, що кожен роботодавець (включаючи вашого) вже має бренд талантів. Це вам доводити / спростовувати / або культивувати. Ми живемо у світі брендів або марок. Чи скористається ваша фірма і виграє війну за талант?

Ресурси:

Nielson Research, лютий 2014 р. http://www.marketingcharts.com/traditional/demographic-stats-about-us-millennials-40016/

Morely Winegold Brookings Старший науковий співробітник університету Південної Каліфорнії http://www.brookings.edu/research/papers/2014/05/millenials-upend-wall-street-corporate-america-winograd-hais

Звіт про технології Cisco Connected World – http://www.cisco.com/c/dam/en/us/solutions/enterprise/connected-world-technology-report/2012-CCWTR-Chapte

“У чому цінність вашого бренду зайнятості?” – Лу Адлер та LinkedIn https://specialedition.linkedin.com/pdfs/LinkedIn_Talent_Brand.pdf

(«Вирівнювання вашого споживчого бренду з вашим брендом талантів» Lipincott 2013 http://lippincott.com/files/documents/news/Perspective_Align_Your_Consumer_and_Talent_Brand_LinkedIn.pdf

Брендинг роботодавців перевершує споживчий брендинг для молодих шукачів роботи http://www.ere.net/2014/08/05/employer-branding-beats-consumer-branding-for-young-job-seekers/?utm_source=ERE.net&utm_campaign = 4568b0b683-Брендинг-для-молодих шукачів роботи & utm_medium = email & utm_term = 0_a7905d0a21-4568b0b683-287802121

Дослідження служб Allegis Group, 2012

Дослідницький інститут CareerBuilder & Inavero, Дослідження поведінки шукачів роботи, 2011

TEDRadio Hour – Brand Over Brain http://www.npr.org/programs/ted-radio-hour/308752278/brand-over-brain

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/20141112225744-17955298-millennials-and-the-talent-brand-revolution/.

Andy Seidl люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: