Розумні люди не ходять до бізнес-школи

Мене запитали: “чи варто було йти в бізнес?” і “чи не порекомендуєте ви мені піти до бізнес-школи?” Ось кілька моїх думок …

Найрозумніші люди, яких я знаю, не мають MBA. Засновники найцінніших компаній у світі рідко мають MBA, друзів, які управляють надзвичайно успішними хедж-фондами, регіон EMEA для провідних ігрових компаній, керують європейськими командами злиття та поглинання тощо тощо. Чому?

Якщо ви розумні, працюєте в галузі, в якій хочете залишитися, і ви бачите шлях до того, куди хочете потрапити через X років, MBA не обов’язково додасть багато (пам’ятайте про гонорари, витрати на проживання / проживання, можливості вартість втраченої зарплати та підвищення по службі). Тож будьте розумні, складіть план кар’єри, розробіть те, що вам потрібно навчитися, щоб потрапити туди на зворотному боці серветки і піти на це. В Інтернеті є найсвіжіші думки, блоги та рекомендації щодо книг, тоді як програми МВА рідко стають кращими.

Не отримуйте MBA, якщо ви не зрозуміли, чому хочете отримати його. Позитивними причинами отримання MBA є: зміна ролі (наприклад, маркетинг на стратегію), зміна галузі або ви маєте власний інтерес до вивчення інших ролей, бізнесу та галузей. Отже, причини такі: у кожного на керівній посаді в моїй компанії / галузі є такий, або я хочу бути консультантом (насправді посаду на інший день). Менш вагомими причинами отримання MBA є: я хочу вищу зарплату, це те, що роблять люди у 20 років, усі інші отримують її, моя кар’єра затримується, давайте подивимось, чи буде MBA турбозаряджати її.

Гаразд, отже, ви вирішили, що MBA для вас. Куди йти? Якщо ви знаєте, в яких компаніях вам цікаво працювати, то дізнайтеся, з яких шкіл вони набирають. Якщо це занадто багато роботи, перейдіть до бізнес-школи в місті / країні, в якій ви хочете працювати після закінчення MBA (є винятки, такі як INSEAD). Пам’ятайте, отримати роботу в Силіконовій долині непросто, якщо ви підете в університет у віддаленій частині Європи. Наскільки фінансово важливо, до якої школи ви ходите? Більше, ніж ви думаєте. Подивіться на початкові зарплати в різних бізнес-школах, щоб побачити, які з них створюють цінність для своїх учнів, а які ні (не забудьте вилучити початкові бонуси та бонуси на кінець року з тих, що перераховані бізнес-школами, якщо ви порівнюєте їх до вашої поточної базової зарплати). Загальним правилом є 10 найкращих шкіл США, і кілька європейських шкіл створюють значну цінність для своїх учнів, решта – менше.

Я пішов у провідну американську бізнес-школу, насолоджувався нею, перейшов із продажу та маркетингу на стратегію і зустрів там свою дружину. Але, я не найрозумніша людина, яку знаю, і я зустрів стільки яскравих успішних людей, яким ніколи не потрібен був MBA.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/smart-people-dont-go-business-school-andrew-cunningham/.

Andrew Cunningham люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: