Кінець дизайнерського вакууму: від кращих практик дизайну до найкращих принципів етики дизайну

За останнє десятиліття ми побачили, як стартапи ставили під загрозу та порушували традиційні галузі. Як колись уявлення про нього як про непереможне ділове середовище в межах певної галузі стало вразливим діловим полем битви для багатьох минулих чи нинішніх лідерів галузі. Цей індустріальний ландшафт, що розвивається, створив нову та захоплюючу можливість для багатьох, але особливо для дизайнерів, бути частиною перших днів своїх стартап-компаній, щоб формувати та впливати на продукт і навіть на бізнес, не тільки рішення про розробку та розробку продукту, а й культуру та процес компанії також. Багато в чому це забезпечило швидкий шлях для дизайнерів, щоб вони могли сісти за стіл і запропонувати дизайн як основну організаційну програму та бізнес-стратегію.

У фінансовій установі, платіжній та комерційній індустрії, спільнота Fintech, безсумнівно, була нульовим нулем для багатьох дизайнерів, які мріють про нові ідеї та швидко роблять рішення чи діють, щоб втілити їх у світ. З огляду на характер промисловості Fintech, багато дизайнерів стикалися (знали це чи усвідомлювали по дорозі), працюючи в реальних комерційних умовах – порівняно із теплицею типового процесу розробки продукції – і почали усвідомлювати, що застосування та охоплення традиційно відома “найкраща практика” в контексті швидкого темпу ділового середовища не обов’язково є “найкращим” процесом або підходом до вирішення проблем – чи вважаєте ви дизайн, орієнтований на людину, або дизайнерське мислення як власне визначення “найкращої практики” для вашого бізнесу чи організації . Це тому, що найкраща практика є дуже контекстуальною та культурною, а головне, найкраща практика – це лише засіб досягнення мети.

Тоді, який кінцевий стан у фінансовій установі, індустрії платежів та торгівлі повинен бути вирішений, що робить будь-які найкращі практики надзвичайно контекстуальними та навіть культурними? Гроші. Це найбільш приватна, але особиста тема, яка означає багато різних речей для багатьох різних людей. У будь-якій галузі, коли ми намагаємось створити нормалізований досвід споживачів, нормалізуючи індивідуальні потреби споживачів, ми неминуче стикаємось із проблемами, які не здатні або не бажають обґрунтувати “чому”. Незважаючи на те, що ця тема все ще є дискусійною на довгі роки, існують рухи, які усвідомлюють важливість розуміння та раціоналізації шаблонів дизайну та принципів дизайну, заснованих на дуже контекстуальних і навіть культурних артефактах, які були розроблені, перевірені, підтверджені (або невдалі). 11: FS – одна з компаній Fintech, яка фокусується на наданні найсвіжіших моделей та тенденцій шляхом постійно оновлюваного аналізу тисяч подорожей користувачів від реальних користувачів фінансових, платіжних та комерційних програм у всьому світі, а також виявлення типів [користувачів] проблем найбільш інноваційні компанії намагаються вирішити, врешті-решт забезпечити набір шаблонів дизайну або принципів проектування, які знижують вартість залучення клієнтів, збільшують утримання, розвивають кращі стосунки з користувачами. Це одна з переконливих, якщо не логічних причин, наскільки важливо починати з принципів проектування, щоб контекстуалізувати тип проблем, які ви намагаєтесь вирішити, а не замінити так звану “найкращу практику”, а раціоналізувати її, щоб зробити її відповідною найкращою практикою для конкретної компанії, культури, бізнесу та навіть галузі, в якій ви перебуваєте.

Наступні 4 принципи дизайну – це те, що я називаю принципами етики дизайну, що надалі буде контекстуалізувати та масштабувати вашу найкращу практику для розширення та посилення бренда. Ключовий висновок тут полягає в тому, що ці принципи етики дизайну зосереджуються на тому, як розробляти та створювати продуктове рішення для користувачів та чому це важливо. Врешті-решт, залишатися “відповідним” до розвиваються потреб того, що я називаю “сполученими споживачами”, є не лише важливим для бізнес-місії, але й основними вимогами до продукту MVP незалежно від того, яку галузь чи бізнес ви намагаєтеся порушити.

№1. Дизайн для цілісності

Як ми можемо прогресувати від того, як мислимо про корпоративну соціальну відповідальність і працюємо над тим, щоб бути соціальною відповідальністю споживачів. Те, що ви можете розробляти, будувати та запускати, НЕ означає, що ви повинні це робити. Кожне рішення створює нову проблему, яка ніколи не існувала і не піддавалася користувачам. Запитайте, за яку побічну шкоду ви несете відповідальність і які дії не вживаєте, і чому, перш ніж розміщувати піксель на екрані.

№2. Дизайн для прозорості та контролю (конфіденційність)

Враховуючи сьогодні мільярди користувачів, кожен продукт або послугу порівняно з багатьма найкращими в своєму класі цифровими враженнями, як ми можемо розробити досвід, який відповідає очікуванням споживачів від миттєвого задоволення, бажання бути в курсі особливо для несподіваних і неприємних вражень, потрібно почувати себе вповноваженим і контролювати? Яким тоном голосу повинен говорити ваш бренд, щоб створити прозоре залучення? Як ми розробляємо досвід, коли заходи щодо конфіденційності вбудовуються проактивно, а не повертаються до реактивних заходів. Що ми можемо зробити, щоб передбачити ризики та запобігти вторгненню конфіденційності до їх виникнення?

№3. Дизайн для зміни поведінки

В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Європі є нові гаманці та гравці платіжних платформ, які використовують різноманітний досвід взаємодії, щоб змінити фундаментальну поведінку користувачів та отримати мотивацію реєструватися, активувати та відганяти використання від готівки та створювати високий рівень утримання. Незважаючи на те, що існує безліч практик залучення, які експериментували та перевіряли, такі як гейміфікація, теорія підштовхування, хакерство зростання та персоналізація, щоб назвати декілька, які принципи проектування залучення ви хочете для своїх користувачів, щоб вони були органічно (не оманливими) ) мотивовані тому ініціювати тип зміни поведінки, який ви хочете для них та для вашого бізнесу?

No4. Дизайн для інклюзивності та гіпер-локальності

Існує цікава тенденція, коли цифрові гаманці та Fintechs, що мають успіх на таких ринках, як Індонезія (Go-Jek), Індія (PayTM, Google Tez), Китай (AliPay), пропонують послуги, які існують лише на місцевому ринку, іноді навіть у регіоні . Вони також надають невеликі деталі та нюанси досвіду, які забезпечують створення місцевого контексту та їхніх унікальних клієнтів на рівні мікромісцевого ринку. Вони наближаються до свого зростання знизу вгору проти верху-середини вниз. Як ви можете збалансувати між “Дизайн для нейтралітету” та “Дизайн для гіпер-локальності” є ключовим фактором, щоб вирішення продуктів були дуже актуальними та контекстуальними для споживачів.

Вам важливо визнати найкращі практики, оскільки це допомагає розпочати процес, але спочатку потрібно зрозуміти, як будь-яка найкраща практика може допомогти вашому бізнесу досягти мети користувачів у контекстному та культурному плані. Зосередьтеся на деяких нейтральних шаблонах дизайну та принципах, які допомагають залишатися на зв’язку та взаємодіяти з користувачами. Але не варто скидати з рахунків важливість дизайну для цілісності, прозорості та контролю, зміни поведінки та гіперлокальності, оскільки це допоможе вам створити відповідну взаємодію між вашим брендом та споживачами.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/end-design-vacuum-from-best-practices-ethics-principles-kevin-lee/.

Kevin Lee люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

дизайндизайн # принципи дизайну # процеспроектування # дизайнлюдинипроектування # дизайнміслення # цілісність # прозорість # мислення керівництва # дизайндля людини # mvp

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: