Можливості людини в епоху штучного інтелекту

Я багато думав про роль людської праці у епоху штучного інтелекту. Якщо еволюція раптово не зупиниться, ми неминуче зіткнемося з моментом, коли штучний інтелект перевершить наш людський інтелект.

Якщо закон Мура переважає, цей момент може настати вже за нашого життя. Навіть якщо ми повернемося до лінійної кривої розвитку, це все одно відбудеться відносно скоро.

Футуролог Рей Курцвейл прогнозує, що комп’ютери перевершать обчислювальну потужність людського мозку до 2025 року, і що окремий комп’ютер може відповідати потужності всіх людських мозків, об’єднаних до 2050 року.

Коли обчислювальна потужність є, робочі місця зникають із швидкістю розвитку AI, щоб перевершити людські навички. Це займе кілька десятиліть, але не дуже довго.

Коли штучний інтелект перевершить усі людські здібності, нам залишиться дуже мало робіт. Щоб зберегти засоби до існування, ми повинні знайти нові шляхи забезпечення соціального забезпечення: їжа, притулок, освіта, охорона здоров’я та інші необхідні речі для всіх.

Але нам також доведеться шукати нові шляхи надання людських можливостей.

У світі, де немає робочих місць, я бачу універсальний базовий дохід як найкращий спосіб забезпечити необхідні речі, а приріст капіталу – як найкращий спосіб надати можливість.

Універсальний базовий дохід

Ідея Універсального базового доходу (UBI) полягає в тому, щоб запропонувати кожному безумовну щомісячну безоплатну допомогу, яка забезпечує їм основні потреби в житті.

Оскільки UBI не має умов, для його управління не потрібна жодна державна організація. Впровадження може бути таким простим, як щомісячне капання криптовалюти на цифровий гаманець кожного. Що, на мій погляд, є найкращим способом реалізації UBI.

UBI, уряд, охорона здоров’я та освіта можуть бути надані нам, людям, за допомогою AI.

Я вважаю, що UBI потрібно впроваджувати разом з іншими моделями для підтримки миру. Якщо людей позбавлять основних засобів існування, неминучими наслідками є війна і терор. Відчайдушна ситуація розпалить відчайдушну реакцію.

Я сподіваюся, що ми будемо дбати про своїх ближніх, щоб впровадити UBI. Це вирішує проблему соціального забезпечення.

Приріст капіталу

Томас Пікетті показав нам у своїй книзі «Капітал у двадцять першому столітті», що прирост капіталу перевищував зростання заробітної плати за останні 100 років.

Оскільки приріст капіталу постійно перемагав заробітну плату, я дійшов висновку, що це найкращий спосіб надати можливість у суспільстві без роботи.

Ця тенденція прискорюється з 1970-х років. Найцінніші компанії сьогодні мають значно менше працівників, ніж найцінніші компанії в минулому. Whatsapp коштував 19 мільярдів доларів із лише 55 співробітниками.

Компанії не тільки наймають менше людей – вони також порівняно менше платять за основну, неспеціалізовану працю. Навіщо платити більше, якщо роботи роблять це дешевше? Це застоювало доходи середнього класу та збільшило прибуток власників.

Дивлячись на діаграму вище, неважко зрозуміти, як автоматизація почала накопичувати багатство до 0,1% найвищих людей, які є власниками компаній. Сьогодні вони мають більше багатства, ніж 90% разом узятих. Див. Таблицю нижче.

Технологічна компанія, заснована сьогодні, буде працювати лише з декількома високоталановитими людьми, і якщо буде успішною, вона забезпечить значний прибуток від капіталу своїм засновникам та інвесторам. Сьогодні більшість компаній намагаються знайти всі можливі способи мінімізувати потребу в людській праці, щоб максимізувати ці прибутки від капіталу.

Що, якби кожен мав шанс стати акціонерами компаній, що працюють на AI, і жити за рахунок приросту капіталу, який забезпечує автоматизація? За такого сценарію працевлаштування більше не є необхідним.

Це вже реальність для багатих. Їм не потрібно працювати, просто власними силами.

Приріст капіталу від стимулювання акцій

Програми стимулювання запасів працівників є повсюдними в стартапах SF Bay Area і використовуються в стартапах, що фінансуються венчурним капіталом по всьому світу. При справедливому застосуванні право власності на працівників поставить інвесторів та працівників на одну сторону.

Стимулювання запасів для працівників може бути лише тимчасовим рішенням, оскільки з часом усі ці робочі місця зникнуть. Це все ще приємне рішення щодо зупинки, якщо працівники, які врешті-решт будуть звільнені, можуть зберегти свої частки.

Приріст капіталу від краудфандингу

За останні роки краудфандинг значний час. Це перевищило обсяги ангельських інвестицій вже в 2015 році. Країни у всьому світі пом’якшили свої правила, щоб забезпечити більше грошового фінансування для стартапів.

За допомогою краудфандингу велика частина населення могла брати участь у власності компаній, які не мають працівників. Це може бути цілком гідним варіантом участі у прирості капіталу, якби була можливість взяти участь великій кількості компаній з крихітними інвестиціями.

Приріст капіталу від підприємництва

Навіть якщо AI бере на себе роботу, ніщо не заважає нам засновувати власні компанії, які керують цими AI. Коли UBI прибуває, кожен може стати підприємцем, не турбуючись про втрату мережі захисту.

Підприємництво може забезпечити стійкий дохід лише невеликій частині людей, оскільки навряд чи існують можливості для мільярдів компаній.

Приріст капіталу від внесків

Це те, що я планував. Що, якби люди могли отримати власність у компаніях, просто допомагаючи їм знаходити новий бізнес? Це не вимагатиме від компаній найму людей. Спільнота людей може допомогти підприємцям розповсюджувати свої продукти та послуги, що працюють на основі штучного інтелекту, та натомість отримати власність.

Ми побудували Inbot як інститут надійних ділових відносин. Зараз члени нашої громади отримують компенсацію за допомогу грошима. Однак ніщо не заважає нам запропонувати можливість отримати акції в портфелі компаній, яким ми допомагаємо. Як я вже говорив раніше, ми це вже плануємо.

Формування довіри серед людей є цінним навіть у суспільстві, яке перебуває на робочому місці. Цілком ймовірно, що право власності на AI та роботів залишатиметься у людей набагато довше, ніж робота. Нагородження людей акціями за справжню допомогу пропонує хороші можливості для збільшення капіталу для всіх. І це винагороджує емоційно розумну поведінку.

Широка власність через криптовалюту

За останні роки первинні пропозиції монет нових криптовалют зросли, і в ці цифрові валюти на чолі з біткойнами було вкладено мільярди доларів.

Blockchain, технологія, що стоїть за цими криптовалютами, забезпечує чудову платформу довіри для всіх бірж вартості.

Я вважаю, що валюти, засновані на блокчейні, пропонують ідеальну платформу для реалізації як універсального базового доходу, так і широкого володіння акціями компаній, що працюють на AI та робототехніці.

Поєднання цих можливостей може запропонувати нам найкраще з обох світів: необхідне нам соціальне забезпечення та значущий капіталістичний підйом для інноваційних, працьовитих та розумних людей.

Випуск та торгівля незначними сумами традиційних акцій через кордони країни є юридично складною та дорогою операцією для обробки. З іншого боку, похідна, що працює на криптовалюті, зробить торгівлю акціями абсолютно без тертя.

Уряд проти підприємців

Дивлячись на поточний стан справ і рівень дисфункції урядів у всьому світі, я мало вірю в те, що вони можуть вчасно і ефективно реагувати на втрату роботи, спричинену штучним інтелектом.

Тому завданням нас, підприємців, є розробка технологій та приватних бізнес-моделей, які допомагають людям виживати та процвітати в суспільстві, що працює після роботи.

Якщо ми піклуємося досить, є надія на світле майбутнє для всіх нас із свободою використовувати свій час так, як вважаємо за потрібне.

Ви можете бути впевнені, що я роблю все можливе, щоб зробити свій невеликий внесок у досягнення цих благородних цілей.

Берлін, 11 березня 2017 р

Мікко Аласаарела | Засновник, Інбот

Якщо вам сподобався цей допис, я хотів би зв’язатися з вами тут, на LinkedIn. Надішліть мені запрошення з приміткою сюди. Inbot Ambassador – це глобальна спільнота підприємців, інвесторів та керівників, які допомагають підприємцям B2B познайомитись із клієнтами по всьому світу. Допомагаючи, ми розширюємо своє коло довіри. Ми також беремо участь у успіху, який ми створюємо.

Якщо ви зацікавлені в приєднанні до нашої спільноти, надішліть мені повідомлення або електронне повідомлення: mikko на адресу inbot dot io.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/human-opportunity-age-artificial-intelligence-mikko-alasaarela/.

Mikko Alasaarela люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: