Німецький дослідницький консорціум з розробки інтелектуальних мікроімплантантів

Міністерство фінансів та економіки Баден-Вюртемберга фінансує проект на суму 3,65 млн. Євро

Біоелектронна медицина: Ефективніше лікування захворювань.

Біоелектронні мікроімплантанти привертають все більше уваги в медичній науці. Карлики розміром з ніготь можуть електрично стимулювати нервову систему локально і, таким чином, використовуватися для лікування болю, мігрені та депресій, а також можуть бути ефективними при цукровому діабеті або високому кров’яному тиску. Однак мікроімплантати все ще перебувають на дуже ранніх стадіях розвитку. Зараз дослідницький консорціум, до складу якого входять чотири інститути Альянсу за інновації Баден-Вюртемберг (innBW), хоче змінити це. Дослідницький проект під назвою «імплантат innBW» стартував 1 липня і фінансується Міністерством фінансів та економіки Баден-Вюртемберга на загальну суму 3,65 мільйона євро.

На початку офіційного проекту міністр фінансів та економіки доктор Нільс Шмід особисто представив лист із повідомленням про грант та побажав Науковому консорціуму innBW багато успіху. Консорціум складається з Інституту природничих та медичних наук (NMI) в Ройтлінгені, Інституту Хана-Шикарда у Філлінген-Швеннінгені та Штутгарті, а також Інституту мікроелектроніки в Штутгарті (IMS). НМІ відповідає за координацію проекту. «Завдяки цьому проекту ми можемо значно просунути розробку нових електронних мікроімплантатів для лікування хронічних захворювань, – сказав координатор проекту д-р Альфред Штетт, який був задоволений фінансуванням наукових досліджень, орієнтованих на застосування.

Вивчення нових способів боротьби з хворобами

Проект триватиме 3,5 роки і отримає завдяки різноманітній та взаємодоповнювальній компетенції партнерів у галузі електрофізіології та нейротехнологій, а також розробці мікроімплантантів, мікроелектронних компонентів та медичних приладів.

Мета полягає у створенні якомога менших імплантатів, гнучких та електронно активних та мають інтегровані сенсорні системи та виконавчі елементи, які здатні як вимірювати нервові сигнали, пов’язані з хворобою, так і ефективно терапевтично модулювати їх. Зокрема, їх можна використовувати для лікування метаболічних захворювань, таких як діабет, а також для діагностики, лікування та реабілітації від захворювань мозку. Шляхом електростимуляції нервів, які підтримують підшлункову залозу, на додаток доводиться, що імплантат може відновити регуляторну ланцюг рівня цукру в крові та секрецію інсуліну технічними засобами, все для того, щоб лікувати певні типи діабету медичним шляхом пристроїв. Такі ж технічні підходи планується використовувати для розробки нейроімплантату для лікування та реабілітації після інсультів та травм мозку.

Результати досліджень будуть комерційно використані добре налагодженою галуззю медичних технологій у Баден-Вюртемберзі та її постачальниками. Компанії виграють від застосування результатів у постійних проектах та розробці продуктів. Проект також передбачає створення мережі компаній та установ, що мають перевірені знання у розробці, виробництві та продажі активних імплантатів та компонентів наступного покоління. Цим слід розширити технологічне лідерство в Європі.

Місцеве лікування без побічних ефектів

Старіння населення та хронічні захворювання є основними проблемами для сучасного суспільства. Поки що не існує лікувальних методів лікування інсультів, гіпертонії, хвороби Паркінсона чи діабету. Консервативна медицина вирішує цю проблему, діючи системно. Це спричиняє наслідки та побічні ефекти у різних ділянках тіла. Навпаки, інтелектуальні мікроімплантанти досягають результатів у першопричині захворювання. Це може дозволити цілеспрямовану терапію без побічних ефектів з урахуванням конкретної ситуації кожного пацієнта.

Про innBW

Альянс інновацій Баден-Вюртемберг – це коаліція з дванадцяти дослідницьких установ, не орієнтованих на бізнес, які не мають університету та мають 1170 співробітників. Інститути орієнтовані на потреби економіки та використовують технологічні галузі, важливі для економіки. Маючи близько 2500 промислових проектів у перспективних майбутніх галузях досліджень, таких як охорона здоров’я та охорона здоров’я, стабільна мобільність, енергетичні та екологічні технології, а також інформація та комунікації, innBW є маяком інновацій та передачі технологій. Для розробки інноваційних продуктів орієнтовані наступні технології поперечного перерізу: передові матеріали та поверхні, технологія мікросистем та електроніка, нанотехнології, біотехнологія, фотоніка, виробнича інженерія та системи управління. З 2006 по 2014 рік було відмовлено від 45 компаній.

Координація проектуДоктор Альфред СтеттІнститут природничих та медичних наук НМІ при Тюбінгенському університетіstett@nmi.de

Натисніть КонтактАксель Вартманн, PR-агентство Solar Consulting GmbH,Emmy-Noether-Str. 2, 79110 Фрайбург,Тел +49 761 380968-23, факс +49 761 380968-11,vartmann@solar-consulting.de, http://www.solar-consulting.de

Анке Феллманн, innBW Innovation Alliance, Баден-ВюртембергMarkwiesenstrasse 55, 72770 ReutlingenТел +49 7121 51530-842, стільник +49151 21605356anke.fellmann@innbw.de,www.innbw.de

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/german-research-consortium-develop-intelligent-alfred-stett/.

Alfred Stett люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: