Поради щодо співпраці команд

Вашу роботу керівника команди можна легко порівняти з роботою тренера. Вся справа в тому, щоб впоратися з членами вашої команди, менталітетом, сильними і слабкими сторонами, щоб витягнути з них максимум. Ви завжди повинні намагатися взяти 110% їхньої спроможності у співпраці, що дозволяє процвітати командному духу та співпраці.

Це легка робота? У жодному разі. Труднощі полягають у співпраці, отже, відсутність справжніх тренерів. Знайти дуже талановитого працівника простіше, ніж пересічного талановитого керівника команди. Отже, якщо ви дійсно хочете очолити свою команду, вам слід двічі подумати і бути впевненим, що ви хочете вдосконалити та здобути завдяки результативності вашої команди, а не завдяки вашому індивідуальному успіху. Якщо ви вже це робили, ці поради вам точно допоможуть

Мудро підбирайте учасників

Якщо ви відповідаєте за вибір членів своєї команди, добре подумайте, кого ви оберете. Якщо ви виберете членів з однаковими здібностями, ви потрапите в конфлікт між їх ролями. Баланс можливостей завжди є запорукою гармонії.

Визначте ролі

Серед членів слід визначити дискретні ролі. Співпраця не означає, що всі будуть виконувати однакові завдання або що всі ресурси можуть бути використані повторно. Наявність прямих ролей допоможе уникнути конфліктів та / або невизначених завдань. Однак ці ролі слід час від часу переосмислювати. Прийняття помилок на ранньому етапі призначення ролей може зменшити вартість помилки. Це також дасть можливість спробувати кожного члена в різних ролях.

Встановіть цілі для кожного учасника

Кожен повинен мати дуже чітку короткострокову мету. Якщо цілі є довгостроковими або якщо вони не встановлені точно, ви в кінцевому підсумку матимете людей, які працюють над неправильними завданнями, перекриваючи завдання або навіть не працюючи взагалі. Короткотермінові цілі допомагають вам стежити за їх роботою та правильно її оцінювати.

Використовуйте програмне забезпечення для співпраці

Ми більше не живемо в середні віки. Існує безліч хмарних програм (таких як Asana, Comidor, Podio), які можуть допомогти вам призначати завдання, створювати проекти, відстежувати прогрес команди, додавати етапи, ділитися документами в Інтернеті, ділитися завданнями, обробляти події тощо тощо. Ви можете знайти будь-яку функцію Ви могли коли-небудь уявити про співпрацю в команді. Тож немає виправдання, навіть якщо вам доводиться керувати командами в різних місцях. Ви навіть можете використовувати відео- чи аудіочат в прямому ефірі для щоденних зустрічей.

Створіть відчуття спільності

Ви не можете співпрацювати з незнайомцем. Навіть проекти з відкритим кодом, що підтримуються програмістами, розташованими далеко один від одного, намагаються мати тісніші стосунки. Це не означає, що всі мають бути найкращими друзями, а те, що всі сприймають інших як рівнозначних членів. Повага та розуміння є головним пріоритетом у громаді. Егоїзм з іншого боку може мати згубні наслідки.

Зустрічі

Коротка зустріч на день корисна, щоб дізнатись, куди рухається команда, з якими проблемами вони стикаються, і навіть отримати натяк на відносини, що зростають між ними. Також було доведено, що воно створює легке відчуття конкуренції, що часто може мати творчі результати. Тим не менш, ви повинні намагатися дотримуватися балансу між частотою та тривалістю ваших зустрічей, оскільки довгі зустрічі, особливо в середині дня, в підсумку різко знизять вашу продуктивність.

Поділіться ресурсами (принаймні 2 людини)

Постарайтеся, щоб принаймні двоє людей періодично працювали над певним видом завдання. Невеликі групи з 2-3 членів команди можуть обмінюватися ідеями щодо більш ефективного виконання певного завдання. Знання всередині команди слід розглядати як спільні ресурси. Це також є цінним у справах, коли деякі члени вашої команди недоступні.

Нагорода

Справедливість та об’єктивність члени команди завжди поважають. Нагороди можуть допомогти в цьому напрямку. Особисті винагороди можуть призвести до ревнощів з боку інших членів, але частіше закінчуються зусиллями кожного досягти однакових хороших результатів. Член команди команди повинен вміти хвалити та дякувати членам команди, які стараються більше. Нагорода не повинна бути чимось дорогим. Важливим є жест.

Джордж Філактопулос – старший інженер-програміст із 9-річним досвідом в аналізі програмного забезпечення, розробці інформаційних систем, розробці веб-додатків, веб-сервісів та мобільних пристроїв, зараз працює на платформі співпраці B-Open for Comidor

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/tips-team-collaboration-george-fylaktopoulos/.

George Fylaktopoulos люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: