5 речей, які потрібно зробити зараз, щоб зробити свій веб-сайт ADA відповідним

Відповідає ADA

В Америці близько 20% користувачів веб-сайтів мають інвалідність, яка впливає на їхню здатність отримувати доступ до веб-сайтів, включаючи труднощі з підняттям або хапанням, когнітивні та психічні порушення, а також порушення зору або слуху. Отже, якщо 20% відвідувачів вашого веб-сайту відключено, вам потрібно вжити заходів, щоб переконатися, що ваш веб-сайт відповідає ADA.

Якщо ви серйозно ставитесь до того, щоб зробити свій веб-сайт доступним для всіх відвідувачів, у тому числі для тих, хто має різні можливості, вам потрібно буде переглянути п’ять важливих сфер. Внесення цих змін забезпечить легкий доступ до веб-сайту та навігацію та відповідність вимогам ADA.

1 перегляньте рекомендації wcag

Частина відповідності ADA веб-сайтам зосереджена на веб-доступності, яка регулюється WCAG або Рекомендаціями щодо доступності веб-вмісту. Ці рекомендації являють собою набір вимог, які допомагають забезпечити доступ до вашого веб-сайту будь-ким, незалежно від його інвалідності та віку.

WCAG 2.1 – це поточний набір керівних принципів, які існують з 2018 року і розроблені на основі принципів, а не технологій. Зокрема, веб-сайти повинні бути:

· Сприймається

· Працездатний

· Зрозумілі

· Міцний

Настанови WCAG дозволяють компаніям зробити свої веб-сайти придатними для всіх, незалежно від їхніх здібностей. Дотримання вказівок допоможе забезпечити доступ кожного елемента веб-сайту для людей із вадами зору чи слуху, обмеженого користування руками, навігації в Інтернеті за допомогою допоміжних пристроїв тощо.

2 аудіруйте свій веб-сайт

Щоб отримати хороше уявлення про роботу, яку потрібно виконати для покращення доступності вашого сайту, ви можете перевірити свій сайт за допомогою Інструменту оцінки доступності веб-сайтів WAVE, який був розроблений, щоб допомогти власникам веб-сайтів зробити вміст свого веб-сайту доступним для людей з обмеженими можливостями.

Ввівши одну URL-адресу, ви отримаєте список помилок, попереджень та доступності для цієї сторінки, таких як відсутні теги та стилі alt.

Автоматична перевірка дасть вам гарне уявлення про доступність вашого веб-сайту, оскільки вони зможуть знайти до 50% проблем, але вони також позначать проблеми, які насправді не можуть бути справжніми проблемами доступності. Отже, наступним важливим кроком є те, що користувачі-люди перевіряють веб-сайт, щоб висвітлити всі проблеми доступності.

3 перевірте на кожній сторінці теги alt, елементи стилів та контактні форми

Усі зображення на вашому сайті повинні мати описові альт-теги, оскільки вони використовуються програвачами, програмами зчитування з екрана та озвученнями для опису зображень на сайті відвідувачам веб-сайтів з обмеженими можливостями.

Потім перегляньте стилі та елементи на вашому веб-сайті, включаючи кнопки та посилання, а також заголовки. Намагайтеся пам’ятати про повний спектр відвідувачів веб-сайту, які матимуть доступ до вашого веб-сайту та пам’ятатимуть менші шрифти та текст, який не чітко контрастує на тлі, для деяких користувачів може бути дуже важко прочитати.

У формах важливо використовувати елемент <label> для ідентифікації кожного елемента керування формою. Потім вам потрібно буде надати інструкції, які допоможуть користувачам зрозуміти, як заповнити форму, окремі елементи керування формою, включаючи перевірку для введеного користувачем введення, а також параметри скасування змін та підтвердження введення даних.

Після того, як завдання буде виконано, користувачів потрібно повідомити про те, чи форма була успішно заповнена, відзначити будь-які помилки та надати інструкції, які допоможуть користувачам виправити помилки.

4 розробіть вміст для свого веб-сайту з урахуванням доступності

При розробці контенту слід використовувати найкращі практики веб-написання. Стиль вашого вмісту повинен бути простим і зрозумілим, щоб користувачі могли сканувати вміст. Що стосується форматування, використання заголовків у всьому тексті може полегшити читання вмісту.

5 попрацюйте зі спеціалістом із цифрових можливостей та засобами автоматизації доступності

У багатьох випадках забезпечення доступності веб-сайту для всіх може бути надзвичайним завданням. І хоча вашою метою може стати сприяння інвалідності, 100% дотримання вимог ADA може зайняти більше технічного досвіду та часу, ніж ви можете виділити.

Ось чому робота зі спеціалістом з цифрових можливостей пропонує ідеальне рішення. Поглиблене розуміння ними норм відповідності та досвід у виконанні цих вимог роблять процес набагато плавнішим. Окрім роботи зі спеціалістом з питань доступності, корисно також використовувати засоби автоматизації доступності. Є кілька засобів автоматизації доступності, які пропонують виправлення та моніторинг, які можуть допомогти вам автоматизувати та підтримувати доступність для вашого веб-сайту.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/5-things-you-need-do-right-now-make-your-website-ada-compliant-ikar/.

Adam Ikar люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: