Чому промисловцям потрібно співпрацювати з справжніми виробниками змін, щоб вирішити величезні проблеми стійкості

Проблеми сталості, з якими ми стикаємось сьогодні, такі як забруднення пластиком або втрата біорізноманіття, є надто складними і занадто великими. Один гравець не може вирішити їх. Це вимагає справжньої співпраці між промисловцями, мінниками, державним службовцем, неурядовими організаціями, підприємцями, новаторами та дослідниками. Саме тому, коли Perrier прийшов до нас, щоб допомогти їм винаходити пластикову пляшку, ми запропонували запустити одну з наших відкритих інноваційних програм. 5 років тому це було б неможливо, 1 рік тому ми працювали над цим, а в січні 2020 року ми оголосили перші результати на саміті ChangeNOW.

На цій фотографії Філіпп Галлард, міжнародний директор BER компанії Perrier, працює з трьома новаторами, які вирішили розпочати радикальну співпрацю, щоб зробити проблему проблемою. Від нового винаходу матеріалу (з біологічно розкладаним пластиком, виготовленим із сільськогосподарських відходів, а також створенням високооплачуваних робочих місць для жінок в Африці), до вирішення питань переробки та валоризації (на місцевих мікрофабриках, що валоризують пластикові відходи в будівельний матеріал та текстиль) повністю переосмислити модель постачання (із гнучкими бочками, що повторно використовуються). Моя особиста мета в цій програмі: якомога швидше випити Perrier з кегів – більше не використовувати одноразові пластикові пляшки в цьому сценарії!

Як ми дійшли до цієї точки? Методологія SoScience базується на 3 чітких кроках:

1- Визначте загальну мету, яка перевищує організаційну. Для Perrier мова не йшла лише про винайдення наступної пляшки, а про переосмислення упаковки, щоб це могло мати позитивний вплив на суспільство та навколишнє середовище. Перетворіть сьогоднішню загрозу у можливість. Будьте сміливими: виходьте за рамки просто зменшення негативного впливу (до речі, це має бути лише суворий мінімум).

2 – Остерігайтеся, простягайте руку і не бійтеся тих, хто міг взяти участь. Наш заклик до зацікавленості є міжнародним і націлений на будь-якого професіонала, який може допомогти у вирішенні цього питання: науковців, неурядових організацій, підприємців, мінників, державні установи, стартапів та інших промисловців. На борту всіх бажано. Співпрацюючи з SoScience, ми особливо наполягатимемо на двох групах, які, на нашу думку, є абсолютно необхідними в процесі: науковці та виробники соціальних змін. Ви не будете вирішувати подібні проблеми самостійно. Ви не вирішите їх, якщо відмовитесь працювати з деякими ключовими дійовими особами. Будь великим: більше немає часу на битви за его.

3 – Співпрацювати та підтримувати співпрацю. Недостатньо оголосити міжнародний заклик до зацікавлення та зібрати разом потрібних гравців. Потім вам доведеться інвестувати у співпрацю, яка виникла в результаті цієї зустрічі. Дні зустрічей та хакатони можуть призвести до красивих історій, але це лише “банку”. Якщо ви хочете реалізовувати реальні плани та ідеї, будьте серйозні: потрібні довгострокові інвестиції та подальші дії.

Наука не відповість на наші виклики стійкості, але вчені та дослідники повинні зробити свою частину. Наші виклики стійкості не будуть відповідати ні компанії, ні державна політика, ні НУО, ні лише громадяни. Насправді нам потрібні ВСІ ці шматки, щоб спільно розв’язати головоломку. Це вимагає реального залучення, і, на жаль, від вас вимагається вести свої інновації зовсім інакше, ніж це нормально для компаній. Тож давайте дійдемо до цього.

Крім того, забруднення пластиком – далеко не єдина проблема, з якою, на жаль, можна боротися. Якщо ви стикаєтеся зі складною проблемою стійкості чи соціальної справедливості, яка вимагає глибокої співпраці та підтримки наукових знань, зверніться до нас. Ми маємо на меті розвивати більше співпраці між наукою, промисловістю та світами соціального впливу для вирішення соціальних та екологічних проблем.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/industrials-need-partner-true-changemakers-tackle-massive-marcel/.

Mélanie Marcel люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: