Деякі думки про стартапи

Ідеальне середовище для стартапів

Великою проблемою для стартапів, про яку ніхто не говорить, є те, що хлопець, який починає бізнес, складає всі свої яйця в один кошик. Через це він дуже сприйнятливий до компромісів та усіх тисків та примх у своєму кліматі для місцевих інвесторів. Його можуть шантажувати, якщо він не грає у гру. І якщо він хоче змінити гру, його можуть повністю вигнати.

Наявність власного капіталу на міжнародній біржі за необхідністю відкриває систему. Місцеві хитрощі стають набагато менш ефективними, коли ви глобалізуєте свій кругозір. Очевидно, ви все одно повинні робити це правильно: вам потрібно бути професіоналом. Але ви можете заманити інвестора з Малайзії, скажімо, а потім – з Китаю, Південної Африки чи Європи, поки ваш місцевий хлопець стоїть там, просто спостерігаючи, як це відбувається.

Ми будуємо Lykke як глобальний ринок збуту всіх активів та інструментів. Наша технологія надає доступ до ринку кожній людині на планеті. Ми розглядаємо Lykke як ідеальне середовище для стартапів з усього світу. Вони можуть випустити власний капітал та отримати ліквідність з будь-якого місця, включаючи своїх місцевих акул, якщо цього вони хочуть.

І ця модель, до речі, стійка до ударів. Коли ваша політика та економіка погіршають – і вони погіршать; Ви можете розраховувати на це – ви можете використовувати цю технологію, щоб зменшити свою експозицію, поширити її на світовому ринку та взяти ключ, який відкриває новий світ.

Стартапи та майбутнє

Я не вірю, що стартапи існуватимуть набагато довше в їх теперішній формі та формі. Якщо ви подивитесь на природу, то побачите аналогію.

В організмі людини 10 трильйонів клітин. У вас є серце, печінка, шлунок – усе, що потрібно для створення функціональної біології. Те саме стосується повністю реалізованої корпорації: вам потрібен маркетинг, продаж, дослідження, виробництво. Маленька компанія, така як стартап, не може забезпечити усі ці функції. У нього просто немає ресурсів.

Я сподіваюся, що в майбутньому у нас буде щось подібне: уявіть собі велику організацію, яка сама по собі є достатньою. Таких може бути лише декілька. Але всередині них з’являться менші підрозділи у відповідь на попит на певну функцію, яку організація в цілому сама не передбачала. Це еквіваленти наших сьогоднішніх стартапів. Вони працюють, як спеціалізовані осередки, але існують у контексті більшого замовлення.

І все ж вони здатні до самостійних дій. У природі не існує рівноцінної концепції генерального директора, який сидить на вершині і вирішує, що до чого. Кожна клітина вашого тіла містить вашу повну ДНК. Кожен за належних умов (і при певних досягненнях науки) міг створити нове тіло, незалежне від вашого.

Це те, що я передбачаю, і саме так організована Lykke. Будь-хто може ініціювати новий проект на нашій платформі, кожен із яких сприяє добробуту цілого, кожен із децентралізованою та конкретною автономією. Подумайте про нас як про свою еволюційну лабораторію. Ми даємо вам свободу стати тим, ким ви будете; або, простіше кажучи, продовжувати роботу.

Що робить стартап успішним

Вам потрібен принцип Інь та Ян: приєднання, а потім перевищення суперечностей.

З одного боку, ти робиш свою мрію. Якщо ви не виходите і не намагаєтесь її виконати, ви в основному відмовляєтесь від своєї головної директиви. Тож думайте масштабно. Не думайте поступово.

Тим не менш, ти завжди повинен зосереджуватись на наступному кроці. Подумайте, як ви піднімаєтесь сходами: ви переходите від однієї сходинки до іншої. Можливо, ви можете керувати двома одночасно. Але занадто часто пропускайте занадто багато, і ви обов’язково впадете.

І є ще одне: будьте завжди добрими. Люди, прихильні до інших, мають більший коефіцієнт довгострокового успіху. Тож я б інвестував значні кошти в доброту. Добрі справи мають спосіб повернути гроші.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/some-thoughts-startups-richard-olsen/.

Richard Olsen люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: