Діалог на роботі – це кисень залучення та змін!

Сумно, що з появою соціальних медіа та реальністю того, що ми щодня витрачаємо значну кількість часу на спілкування з іншими, ми все ще здаємось більш відокремленими та роз’єднаними, ніж будь-коли. Наші комунікації та взаємодія з іншими людьми часто здаються роботизованими, поверхневими та механічними. Це ніби ми говоримо повз один одного або одне з одним. Ось проблема – те, що сьогодні перетворюється на залучення, насправді більше нагадує перехресні розмови чи монолог, а не справжній діалог. Справжній діалог – справжнє залучення – просто не відбувається.

Історія діалогу

Від грецького dia logos (що означає «наскрізь» і «слово чи значення») діалог стосується потоку значення. Діалог – це живий досвід дослідження всередині людей та між ними. Діалог прагне використати колективний інтелект оточуючих людей. Практика спільних розмов становила основу демократії для давніх греків; однак, один грецький філософ зазначив, що коли розпочалося голосування, демократія закінчилася.

Діалог можна простежити за племінними ритуалами людей у всьому світі. Мало практик лежить в основі людських спільнот більше, ніж розмови та розповіді історій.

Коли ми переходимо через часи прискорених змін і прагнемо, щоб наш бізнес досяг успіху, незважаючи на постійну невизначеність, нам потрібно заново відкрити, як говорити один з одним – як брати участь у реальному діалозі на роботі та за її межами. Як лідери, ми ще не навчились створювати способи для наших людей реально мислити разом. Секрет полягає в тому, щоб розкрити людський потенціал, навчившись думати разом у групах та командах. Ось шість ключових уявлень для відкриття середовища, де діалог може стати киснем залучення та змін.

Шість способів забезпечити процвітання діалогу у вашій організації

1 майте на увазі, що діалог – це спільний запит рівних.

Справжній діалог – це можливість для людей спільно мислити та міркувати. Ефективний діалог на роботі вимагає від усіх учасників рівного становища, співчуття та спільного духу розслідування, коли питання досліджуються відкрито та без судження.

2 несіть індивідуальну відповідальність за слухання.

Беручи участь у діалозі, потрібно призупинити існуючі думки та висновки. У багатьох випадках люди не слухають – вони перезавантажуються. Головне – слухати, щоб розуміти та досліджувати, а не слухати, щоб відповідати. Ось цікаве питання: коли вас востаннє справді слухали? Якщо ви подібні до більшості людей, це може бути важко згадати. Коли це було? Що ви відчували? Що потрібно для вас, щоб зробити це як керівник та провести розслідування з іншими?

3 будьте готові прийняти той факт, що ваша точка зору не тільки важлива. діалог вимагає, щоб люди думали разом у стосунках.

Справжній діалог існує, коли ви більше не приймаєте власну позицію як остаточну. Ви розслабляєте свою тверду владу над певністю і розглядаєте можливості, які існують, просто будучи у стосунках з іншими. Звичайно, це не так просто, як здається. Зазвичай ми захищаємо свої позиції та шукаємо докази того, що ми маємо рацію, а інші помиляються. Такий спосіб мислення не призведе до продуктивної двосторонньої розмови. Коріння слова “розмова” – це “вірш”, і мова йде про те, щоб говорити по черзі.

4 згадайте час, коли ви брали участь у чудовій розмові.

Запитайте себе: що в цьому було унікального? Швидше за все, це не передбачало аргументування точки зору чи відстоювання набору припущень. Це, ймовірно, включало почуття рефлексії, де ми відкриті до того, що наше початкове сприйняття може бути забарвлене нашими культурними знаннями та минулим досвідом. Це може бути момент у часі, коли ми добре побачили особисту сліпу пляму чи упередження. Це часто момент, коли ми розморожуємо або призупиняємо свої імпульси та судження, щоб побачити, що може з’явитися у нас та інших, про що варто переглянути. Саме переосмислення може створити незабутнє “ага” розмови.

5 розвивайте спільне значення.

Діалог може допомогти групам або командам досягти вищого рівня свідомості та досягти точки спільного значення. Спільне значення починається з еволюції від впевненості у своїх індивідуальних переконаннях до положення вдумливої невизначеності, коли ми сповільнюємо своє мислення і дозволяємо собі бути більш інклюзивними, плавними та орієнтовними у своїх думках. Спільне значення також означає, що слова, які ми використовуємо, означають однаково для кожного з нас; на більш глибокому рівні це означає, що ми кожен розуміємо цінності, переконання та емоції, які ми надаємо словам та пов’язуємо їх.

6 почніть із питань.

Єдиний спосіб залучити серця та думки наших людей – це бесіди, а не презентації. Першим кроком є запитання: “Які найважливіші питання ми стикаємось сьогодні, які ми повинні вирішити для свого успіху?” Запитання на кшталт: Як нам краще зв’язати пацієнтів та постачальників послуг у процесі догляду? Або як ми можемо заохочувати турботу, розсудливість та розсудливість наших людей, маючи загальні стандарти роботи? Такі питання існують у кожній нашій організації.

Настав час думати разом, брати участь у діалозі разом і досягати більших успіхів … разом

Занадто багато з нас втратили вогонь великих розмов. Коли ми говоримо, це рідко буває глибоким, і в більшості бесід ми обмінюємося інформацією чи точками зору, а не фіксуємо колективний інтелект наших людей. Проблема, яка виникає у більшості організацій, може бути простежена через нездатність людей думати і говорити разом, особливо в критичні моменти.

Тоді діалог лежить в основі всіх ефективних взаємодій та групових дій. Звичайно, думати разом не так просто, як це звучить. Можливість поміркувати, бути почутим, переглянути, розморозити та висадитись на новому місці може розпочатися з одного питання: які розмови нам потрібні, щоб розпочати процес спільного мислення та розкриття сплячого гіганта людського потенціалу в нашій організації? Це єдине питання може бути всього, що потрібно для того, щоб перейти від розмови одне до одного до створення справжнього діалогу на роботі, який веде до більшого успіху та реального залучення.

Джерело: https://www.rootinc.com/blog/dialogue-at-work-is-the-oxygen-of-engagement-and-change/

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/dialogue-work-oxygen-engagement-change-jim-haudan/.

Jim Haudan люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: