Як насправді працює Федеральний резерв?

Будучи американським громадянином або людиною, яка обізнана з американською економікою, важко уявити країну без Федерального резерву США. Але чи знали ви, що Федеральному резерву лише близько ста років? І що Сполучені Штати функціонували чудово до того, як вони виникли? Ці факти та інші, що стосуються системи Федеральної резервної системи США, можуть вас просто здивувати.

Історія федерального резерву

Коли долар США був вперше винайдений, він був підтриманий чимось, що називається золотим стандартом. Це означає, що на кожен долар, який громадянин виймав у папері, десь у банку припадала рівна кількість золота. Це створювало проблеми, оскільки, якщо хтось, хто тримав велику суму грошей, вирішив змінити свою готівку назад на золото, банк повинен був би запропонувати достатньо коштів, щоб негайно їх сплатити. А ще наприкінці XIX століття всі банки були приватними особами, що означало, що якщо у вас є рахунок у місцевому банку, це єдиний банк, який може видати вам готівку або золото, оскільки це був єдиний банк, у якого ви мали б рахунок за адресою.

Як би це не здавалося божевільним у наш сучасний вік, ще у 1890-ті люди не дуже часто залишали місто, в якому жили. І якщо вони це робили, то це, як правило, переїзд по всій країні. Вони просто не мали банку, який мав кілька відділень у декількох штатах. Але коли політична та соціальна ситуація в США почала змінюватися, змінювалася і банківська ситуація. Це призвело до валютної паніки в 1907 році, коли купа людей почала намагатися витягнути свої гроші з банку, лише виявивши, що в банку недостатньо, щоб їм заплатити. Це було тому, що банки починали видавати позики і просто не тримали багато грошей під рукою.

Однак ця паніка оповита суперечками, оскільки цілий ряд людей, які вірять у децентралізацію, вважають, що вона була спричинена банкірами для того, щоб наполягати на створенні Федерального резервного резерву. Якщо це правда чи ні, ми можемо ніколи не дізнатися, але цілком можливо, що банкіри створили цю паніку, оскільки Федеральний резерв приносить користь їм, а не пересічному громадянину. Про це далі.

У будь-якому випадку, після фінансової паніки 1907 року народилася пропозиція, відома як пропозиція Гласса-Вілліса, яка встановлювала федеральну резервну систему з метою стримування валютної паніки. Пізніше це було змінено на адаптований до Закону про Федеральний резерв, який Вудро Вільсон підписав у 1913 році. Після його прийняття всі банки підтримувались урядом США, який видавав їм валюту за потреби.

Яку вигоду отримує система федерального резерву для заможних?

У 1913 році, коли була створена система Федерального резервного резерву, це означало, що кожен окремий долар більше не друкувався вашим звичайним банком, який підтвердив існування вашого золота. Натомість доларові купюри та монети друкував би уряд США. Але, звичайно, всі знають, що уряд США фактично не збирався будувати фабрику для друку всіх цих рахунків. Вони збиралися передавати його в банки, які вже мали великі поліграфічні можливості. Це означає, що банкіри, яким належали великі банки, уряд США повинен платити за друк доларів США.

А кому тоді належали ці банки? Чому, ті самі люди, які наполягали на підписанні Закону про Федеральний резерв. Зручно, правда? Ви можете впізнати деякі їхні імена, такі як Ротшильди, Голдман Сакс, Чейз, Брати Лезард та Варбург. Тож раптово, а не лише заробляючи гроші, позичаючи людям гроші, ці гарячі кадри банкіра платили за кожен долар, який вони надрукували для уряду США. По суті, система Федерального резерву зробила цих багатіїв ще багатшими.

Подумайте над цим на секунду, скільки з цих імен все ще є у галузі фінансів та банківської справи сьогодні? Майже всі, правда? Що ж, коли вам платять за простий друк, а це робота, яка фінансується урядом, ви знаєте, що гроші ніколи не перестануть накочуватися, то чому б ви зупинили їх?

Ось чому, коли в США після Другої світової війни справи у фінансовому плані пішли не так, ці самі банкірські сім’ї наполягали на тому, щоб США залишили золотий стандарт. За наявності золотого стандарту вони могли лише вимагати від уряду США друкувати певну суму грошей на рік. Але якби це було сказано – зникніть, раптом вони зайнялися б бізнесом, переконуючи уряд надрукувати стільки готівки, скільки їм заманеться. Золотий стандарт був ліквідований президентом Ніксоном у 1972 році.

Цифрові гроші

Після зникнення золотого стандарту на деякий час здавалося, що банки, які працювали над друком федеральної резервної валюти, заблокували її. Вони могли використати свою владу на Уолл-стріт, щоб переконати уряд друкувати будь-яку валюту, яку вони хочуть. І це робило їх багатшими кожного разу, коли вони це робили.

Але наприкінці 1990-х років ці банки почали стикатися з іншою проблемою, оскільки цифрові гроші ставали дедалі більше звичним явищем. Замість того, щоб готувати свої зарплатні чеки, людям раптом стало дуже цікаво зберігати свої гроші в цифровому вигляді і витрачати їх за допомогою дебетової або кредитної картки. Подумайте про картки, які зараз перебувають у вашому гаманці, чи є на кожному з них одне з названих вище імен? Точно ті самі банки, яким було доручено друкувати валюту, тепер переходили, щоб адаптуватися до фінансування звичок людей у цифровій валюті. І зробили це з легкістю.

Криптовалюта

2009 рік приніс абсолютно нове безліч проблем для банків Федеральної резервної системи. Раптово з’явилася децентралізована валюта, відома як криптовалюта, яку уряд США не зміг контролювати. Це не дуже порадувало ці великі перуки. Тим більше, що в 2008 році ті самі чоловіки, котрі виграють від друку валюти, щойно переконавши уряд США, через лобіювання, дати їм на тонну більше грошей, а робота надрукувати ці гроші. Знову ж таки, це було дуже зручно, оскільки більшість із них щойно втратили мільйони в бульбашці нерухомості, і тепер їм не тільки повернули ці гроші, але вони зробили плату за їх надрукування.

Спочатку ця нова криптовалюта не здавалася великою справою. Хто взагалі знав, що таке біткойн? Але повільно валюта почала набирати популярність, і чим більше людей інвестувало в цю криптовалюту, відому як Біткойн, тим більше ці великі банки починали панікувати. Це призвело до того, що вони створили кампанію, яка намагалася позначити біткойн як “небезпечний” або “використовуваний як терорист” громадськістю, коли це насправді зовсім не відповідає дійсності. Швидше за все, злочинці у двадцять першому столітті, як правило, використовують фізичні товари для переказу грошей, таких як сигарети чи мистецтво, оскільки вони вже давно дізналися, що гроші були надто простежувані.

То навіщо створювати цю фальшиву кампанію? Ну, ці кілька чоловіків розбагатіли завдяки тому, що уряд США друкував гроші, і якщо це піде, що від цього залишиться? Чесна відповідь – ну, мільйони, бо вони все ще банкіри і поколіннями були багатими сім’ями. Але, звичайно, вони не сприймають це так. Вони не хочуть вбивати готівкову корову, що буквально є для них Федеральним резервом. Таким чином, вони продовжуватимуть розповсюджувати свою антикриптовалютну кампанію як для громадськості, так і для уряду, щоб спробувати зберегти свої легкі прибутки.

Що це означає

Якщо ви ще не інвестували в криптовалюту, оскільки щось у новинах повідомило, що це погано, або терористи використовують для відмивання грошей, пора приймати своє рішення. Не довіряйте тому, що уряд сказав вам про вашу грошову систему. Тому що коли уряд друкує гроші, це створює інфляцію, яка завдає шкоди вашим фінансам та вашим заощадженням. І хоча ці гроші знецінюються в банку за допомогою цього друку, банкіри, які вже заробляють гроші на ваших позиках, лише продовжуватимуть збагачуватися без вашого слова.

Інвестування в біткойн повертає контроль над грошовою системою в США. Централізована система, як Федеральний резерв, приносить користь лише небагатьом, тоді як Біткойн вигідний всім. Звичайно, ці кілька багатих сімей не хочуть, щоб ти про це знав.

Що б ви не вирішили, пам’ятайте, що інвестування в криптовалюту несе певний ризик, і перед тим, як приймати їх, вам слід обговорити всі великі фінансові рішення з кимось, кому довіряєте.

Цю статтю вам представила гра в кістки MintDice Bitcoin. Спочатку розміщено на MintDice.com.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-does-federal-reserve-really-work-mint-dice/.

Mint Dice люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: