Розуміння яблучного пирога

Apple випустила нові iPhone. Але це, здається, найменш цікаве з усіх, що вони запустили. У червні вони запустили нову мову програмування. У жовтні вони запустили iOS8 – свою останню мобільну операційну систему, а потім у січні 2015 року запустить Apple Watch.

То де у всьому цьому лежить пиріг Apple? Який ринок вони хочуть захопити і чому? На цьому зосереджена ця стаття.

Під час Всесвітньої конференції розробників (WWDC) у червні цього року Apple оголосила “Swift” як нову мову програмування. Що це означає, можна інтерпретувати одним із двох способів:

Apple раптом відчула відповідальність за те, щоб дозволити розробникам iOS деякі найбільш необхідні функції, які вже були в інших розробників технологій.

У цьому Apple має більшу бізнес-мету.

Ми можемо відразу знизити перший варіант, оскільки iOS настільки популярний, що розробники роблять програми навіть машинною мовою, якщо це потрібно. Отже, другий варіант виглядає більш здійсненним.

Що компанія Apple хотіла зробити, так це залучити тих розробників, які працюють у Javascript (HTML 5) та Java (Android), у складку iOS. Як вони це роблять? Вони спрощують для цих розробників кодування у звичному стилі, але для iOS. Що Apple також досягла цим зусиллям, це зменшити потребу в розробниках Objective-C (код Apple iOS розроблений в Objective-C). Компаніям легше наймати розробників, які володіють навичками Java та Javascript. Крім того, такі компанії, як цифрові агентства, вже мали б команду розробників Javascript, і їм раптом було б «легко» розробляти додатки для iOS у Swift.

Як пише Кейд Мец у своєму щоденнику для “wired.com” – Частина переваг Свіфта полягає в тому, що він створений для пересічного програміста. Він розроблений для кодування навіть найпростіших мобільних додатків, і завдяки досить розумному інструменту, який Apple називає “Playgrounds”, він пропонує надзвичайно ефективний спосіб навчити себе кодувати.

Протягом перших 24 годин після оголошення Swift компанія Apple здійснила 370 000 завантажень електронної книги Swift із магазину iBook. “Індекс Тіоби” – суперечливий, але популярний інститут, який оцінює мови програмування на основі їх використання, зафіксував популярність Swift. Сьогодні Swift займає 19 місце серед усіх мов програмування, і з місяця до місяця воно зростає.

Немає сумнівів, що Swift тут, щоб залишитися, і це величезне стратегічне рішення Apple відійти від застарілої, стомлюючої Цілі C. Було б цікаво подивитися, скільки розробників додатків перенесуть свої існуючі програми до Swift і як багато підприємств готові витратити свій бюджет на оновлення технологій своїх додатків iOS.

У тому ж випадку, коли було представлено Swift, Apple також представила iOS8 – останню версію найкращого програмного забезпечення Apple. Хоча модифікації користувальницького інтерфейсу були мінімальними, а вдосконалення функцій незначними, ззаду відбулися масштабні стратегічні зміни. Вперше з того часу, як вона почала робити iPhone, Apple відкрила екосистему.

Apple тепер дозволить клавіатури сторонніх виробників. Це також дозволить стороннім програмам використовувати свій революційний “TouchID”. Представивши “HealthKit” та “HomeKit”, Apple вийшла на простір охорони здоров’я та домашньої автоматизації. Хоча розробники вже деякий час створювали програми для домашньої автоматизації на iOS, HomeKit забезпечує набагато глибшу інтеграцію з апаратними продуктами.

Такі компанії, як Філіпс, вже працюють з API Homekit для своїх систем освітлення та контролю температури. Взаємодія iOS 8 між програмами дозволить інтегрувати між додатками стиль “якщо-то-то-то”. Уявіть, що ви можете ввімкнути свій кондиціонер, коли вам зателефонують на мобільний телефон. Хоча у мене немає жодної розумної причини зрозуміти, чому хтось хоче це зробити, потенціал обнадійливий. Velvetwire є одним із перших розробників Apple HomeKit. Вони роблять “Powerslayer”, зарядний пристрій USB, який відстежує живлення пристрою та вимикає зарядний пристрій, щоб переконатися, що енергія не втрачається.

Здоров’я вже деякий час зосереджується на бізнесі. Багато корпорацій вже запровадили пільги та бонуси, пов’язані зі здоров’ям, для мотивації працівників. Такі пристосування, як Nike Fuel та Fitbit Flex, були досить популярними серед більш атлетичного населення. Що Apple має намір зробити, це використати свої можливості для охоплення мільйонів людей, які вже використовують iPhone. Станом на 25 вересня 2014 року у світі існує 500 мільйонів iPhone. З iOS8 кожен з них зараз є фітнес-пристроєм.

Що цікаво в стратегії домашнього набору від Apple, так це те, що вона була анонсована близько на шляху придбання Nest компанією Google. Буде цікаво подивитися, як ці наддержави технологій з’єднують Інтернет речей і забезпечують наступне покоління підключених будинків.

Apple також застосувала стратегію відкриття своїх основних систем, одночасно вдаючись до здоров’я та дому. Цікавий ландшафт розвивається разом з Apple, яка зараз робить те, що робила Google з першого дня – надає більше можливостей розробникам. Що це означає для підприємств, це те, що вони тепер можуть думати про більш інноваційні програми, які можуть використовувати TouchID, Healthkit, Homekit та навіть інші програми для iOS. Також буде цікаво побачити наслідки для безпеки цих підключених систем. Apple нещодавно вдарила по скандалу зі знімками зі знаменитостями. Посилення протоколів безпеки стане першим у списку Apple.

Ще одним стратегічним рішенням Apple було запровадження Apple Pay. Ринок мобільних платежів був занедбаним, оскільки багато гравців, але не так багато лідерів. Apple, завдяки своїй потужності, яка охоплює величезну базу населення, вирішила взяти на себе активний ринок мобільних платежів. Метт Віккерс у своїй статті для Financial Review зазначає, що «маючи на обліку більше кредитних карток, ніж будь-яка інша компанія у світі, Apple, разом із Google, Amazon і PayPal, представляють найбільшу загрозу для існуючих платіжних систем, ніж будь-що інше там ”.

До 2017 року альтернативні платежі випереджатимуть звичайні платежі, як зазначено в цьому опитуванні, проведеному «Світом мобільних платежів». Вони також зазначають – спеціалізовані мобільні платіжні рішення будуть рости в міру зростання технологій та рівня проникнення смартфонів. Вартість мобільних транзакцій зросте до 117 мільярдів доларів до 2017 року з 18 мільярдів доларів у 2012 році.

За даними Citi Research, платіжна технологія Apple може обробляти тонну грошей – до 2017 року до 58,4 мільярда доларів, і ця цифра, якщо її досягнути, становитиме 174% річного темпу приросту з 2013 року (коли було лише 1 мільярд доларів у мобільні наближені платежі).

Але це не все просто плавання для Apple. У своїй статті під назвою “Apple Pay приречена, якщо не зможе зробити ці сім речей” для Forbes, Стівен Бертоні зазначає – керівник відділу продуктів PayPal Гілл Фергюсон. Має бути щось більше. Ви повинні допомогти заощадити час споживачів та заощадити їм гроші. Більше, ніж будь-коли, ви повинні захищати їх ». Якщо Apple не відновить свої повноваження щодо безпеки, Apple Pay може не справді злетіти.

Висновок

У недалекому минулому Apple прийняла кілька сміливих стратегічних рішень. Не всі вони можуть вийти добре, але компанія, безумовно, зробила це цікавим завдяки відкриттю своєї мобільної екосистеми. Охорона здоров’я, схоже, зосереджена на увазі багатьох людей, але Apple перебуває в завидному становищі, маючи в своїх кишенях 500 мільйонів людей, у яких вже ввімкнене медичне рішення. Буде цікаво подивитися, чи робить Apple більше, ніж просто підраховує кількість кроків, які ми робимо. І нарешті, Apple Pay – знову багато потенційного, але однакового числа перешкод. Загалом, зараз хороший час для роботи з продуктами Apple. Для бізнесу компанія Apple пропонує більше рішень для використання. Для технологічних компаній Apple сьогодні відкрилася більше, ніж будь-коли. Здійснилося китайське прокляття. Ми живемо в цікаві часи.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/understanding-apple-pie-ram-mamidanna/.

Ram Mamidanna люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: