Уроки, отримані від розумних міст світу

Протягом останнього року ми з колегами з CIVIQ буквально подорожували світом, беручи участь в інноваційних зборах з різними темами – від розумних посилань до цифрових вивісок до інвестицій у технології до досвіду та дизайну користувачів. Від американської Конференції мерів у Майамі-Біч до VentureFest у Бристолі, Великобританія, до Глобального форуму місцевого самоврядування у Севільї, Іспанія, зрозуміло… перефразовуючи Вільяма Гібсона, „Майбутнє [розумних міст] тут, воно просто не дуже рівномірно розподілено “.

Окрім боротьби з реактивними відставаннями та накопичення частих миль, що летять, виводом з кожної події є розуміння, яке я отримав про еволюцію міст – як вони ростуть та формують нове майбутнє. Я дізнався про мінливі очікування людей, які живуть, працюють та відвідують міста, і найголовніше, як екосистема міських керівників, підприємств, інноваторів, університетів та некомерційних організацій реагує на ці очікування.

Спільноти у всьому світі, в широкому розумінні, починають розуміти силу, якою вони мають, щоб допомогти людям по-новому підключитися, і надзвичайну силу цифрових технологій, щоб забезпечити ці нові зв’язки. Ця ідея була очевидна скрізь і підтримує мій оптимістичний погляд на те, як будуть орієнтовані на люди технології, що забезпечуються алгоритмами, штучним інтелектом та цифровою трансформацією.

Як головний директор з маркетингу CIVIQ, я розглядав кожну розмову з точки зору своєї роботи та можливостей для нашої компанії. Само собою зрозуміло, існує реальне поєднання об’єднання цифрового та фізичного світів, які допомагають нам усім зв’язатися.

Ось деякі дивовижні ідеї, ідеї та провокаційне мислення з цього масиву подій:

1 Мобільність — з великою буквою М

З’явився новий лексикон ідей та дій навколо мобільності. І до цього приєднується швидкість дій у певних містах. “Поїздки без тертя”, “безперебійне з’єднання” через “подорож клієнта” – мета нового управління мобільністю. Те, що я чую на зустрічах у розумних містах, зосереджується на “досвіді мобільності” …. Коли ми рухаємось, ми перевизначимо мобільність, щоб бути швидшою чи продуктивнішою, розслаблюючою чи розважальною – ви відповідаєте за це! «Автономний» досвід може бути «персоніфікованим» або «спільним і всім« взаємопов’язаним »- від платежів до безпеки до екосистеми мобільності, орієнтованої на клієнта.

І з моєї точки зору, чим більше варіантів підключення, тим краще. Пошук шляхів на наших WayPoints буде розширений, завдяки чому можливості мобільності будуть доступні для всіх – для людей з обмеженими фізичними можливостями, для представників тисячоліть, людей з низьким рівнем доходу та дорослих людей. Приголомшливе доповнення до всіх мобільних пристроїв.

2 Все переходить до цифрового – нерівномірно

Просто проведіть тиждень у Лондоні чи Нью-Йорку на заходах цифрових вивісок, і ви побачите силу цифрових технологій – на додаток до нової технології освітлення – OLED та технології Quantum Dot від Samsung, галузь зараз використовує додаткові технології для створення цифрових вивісок екрани більш захоплюючі – доповнена реальність, штучний інтелект, мікросхеми RFID, камери та датчики. Більше того, цифрові екрани дозволять проводити цінну аналітику, вимірювати користувачів та переваги користувачів там, де це дозволено. Великою проблемою тут як і раніше залишається проблема конфіденційності. З моєї точки зору, це буде відрізнятися залежно від міст, і прийняття буде різним на різних ринках.

3 Взаємодія та ти – “нове” визначення розумного міста

Визначення розумного міста продовжує розвиватися; загальновизнана технологія як механізм підвищення якості життя. Сьогодні, як ми визначаємо, що якість більше зосереджена на взаємодії – взаємодії, яка пов’язує людей із переживаннями та між собою. Двостороння взаємодія – передача ідей та інформації громадам та прохання про зворотній зв’язок. Я сподіваюся, що міські керівники працюватимуть над тим, щоб знайти більше способів слухати всі голоси громади та забезпечити більшу участь.

Як сказала відомий планувальник міст Джейн Джейкобс, “Міста мають можливість забезпечити щось для кожного, лише тому, і лише тоді, коли вони створені всіма”. Взаємодія між нами та серед нас – це нова «Ратуша» для міст, яка допоможе нам зберегти життя міста цікавим, особистим та цінним.

4 Світ праці змінюється … .змінився!

Вісіммісячна подорож VentureFest у Бристолі, Англія, була чудовим прикладом розумного дослідження міст та їх відкриття. Метою VentureFest було глибоке дослідження за 9 місяців проблем, що стоять сьогодні перед містами – від захисту даних до машинного навчання до робототехніки та етики та багато іншого. Спільнота підприємців, ділових та державних лідерів та інвесторів у Брістолі / Баті розглядала регіон, економіку, управління, інвестиційні можливості та спосіб життя. Найбільшим моїм захопленням було усвідомлення того, як ми працюємо по-іншому. Традиційна робота від 9 до 5 більше не життєздатна? Як ми будемо підтримувати наші людські зв’язки на робочому місці? Нові когорти людей, які вступають до робочої сили, – вихідці з цифрових технологій, які, ймовірно, не залишатимуться в компанії більше кількох років і очікують працювати підприємцями, фрілансерами. Wework, служба спільного використання та співпраці, процвітає. А соціальні інструменти як божевільні змінюють середовище найму. Зрозуміло: «для роботи, яку потрібно виконувати» у цифровому світі, будуть потрібні нові навички, нові компетенції та нові установки у всьому світі.

5 Ідентичність громади, імідж бренду та відчуття характеру

Застосовуючи процес відкриття, а не проектування, міста вчаться використовувати вбудовані знання та уподобання мешканців та відвідувачів, щоб знайти рішення. У Барселоні виставлялося понад 300 країн та міст, від Ізраїлю до Італії, кожен з яких демонстрував особливі риси своєї громади. Дійсно, на багатьох сесіях обговорювались технології, спрямовані на покращення привабливості міста – безпечніші вулиці, відмінні місця для відвідування для їжі та розваг, більше красивих громадських приміщень, більше можливостей мобільності для пересування містом. Міські керівники дедалі частіше розуміють важливість іміджу свого бренду і роблять кращу роботу з комунікації своїх активів.

6 Слідуйте за грошима – знаходьте способи інвестувати в правильну технологію.

Майже на кожній конференції дискусія переходила до фінансових ресурсів, необхідних для поліпшення інфраструктури. Гордон Феллер модерував цінну дискусію щодо фінансування, де Стівен Голдсміт із Гарварду та Кріс Хамель з РБК запропонували альтернативи традиційним інноваціям, що фінансують платники податків.

А на виставці CES багато говорили про книгу Скотта Галлоуея “Четверо”, яка розглядає чотири найкращі технологічні компанії: Amazon, Apple, Google і Facebook. Скотт каже, що більше, ніж слідкує за грошима, слідує за університетами – тими, що збирають найкращі інженерні здібності, тими, що залучають найкращий людський капітал. Міста скористаються перевагами підтримки розумних, інноваційних, великих ідей та інвестицій в інфраструктуру.

7 Співпраця є скрізь і зараз – особливо у сфері закупівель

Головною темою на засіданні мережі MetroLab стала співпраця. В основі цієї організації лежить співпраця, яка формує розумніші взаємовигідні відносини між університетами та містами. (Вони будуть розширювати ці партнерські відносини з некомерційними організаціями, підприємствами приватного сектору та фондами протягом наступного року.) Існував справжній інтерес до “фіксації процесу закупівель”, щоб приймати розумніші, швидші та обгрунтованіші рішення щодо придбання. Звідси я взяв необхідність балансу: як уряд може отримати найкращу допомогу від приватного сектору, використовуючи їх талант, ресурси, досвід та гроші, одночасно зберігаючи неупередженість вибору та швидкість дій. Якщо процес закупівлі займає рік і більше, придбана технологія може бути застарілою на момент її поставки!

І як міста чи університети можуть інвестувати в технологічних “пілотів”, які масштабуються до прибуткових загальносвітових проектів? «Вільні» пілоти, які ніколи не призводять до прибуткових проектів, не є успішною бізнес-моделлю для більшості компаній.

І найкраща презентація коли-небудь була від міського голови Піта Буттігіга з Саут-Бенда, штат Індіана. Він красномовно говорив про “планування з ціллю” та зобов’язання по-справжньому зрозуміти, що люди насправді хочуть і чекають від уряду.

8 Телепортація – у нашому майбутньому?

Так, я знаю. Не найближчим часом … можливо, вони можуть повернути надзвуковий струмінь або, принаймні, придумати спосіб швидше випустити нас з літака. До того часу ми знову вирушимо в дорогу в 2018 році – отримаємо уявлення про інновації інтелектуального міста, які, здавалося б, просуваються зі швидкістю звуку.

Ця стаття нещодавно була опублікована в короткій формі Радою розумних міст.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/lessons-learned-from-smart-cities-around-world-sandra-baer/.

Sandra Baer люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: