Форма сучасного навчання

Стати експертом складно. але легко зробити значущий старт.

Погодьмось, стати експертом непросто. Насправді, жодна людина ніколи не може, бо ми постійно просуваємо межі навичок та знань все далі і далі. Однак, безумовно, можна швидко отримати достатньо досвіду, щоб ви могли насолоджуватися просуванням кордону вперед, а не неохоче переслідувати його, або ще гірше – здаватися.

Для творчого новачка важливою особливістю кривої навчання є така – коли ви знаходитесь на рівні 90%, межа не однаково віддалена на 10%.

Орієнтовна схема кривої навчання. Вісь Y – це рівень знань (або власний процентиль серед експертів). Не в масштабі, звичайно!

Виходячи з мого досвіду, 6 тижнів напруженої та добре направленої роботи може бути достатньо для того, щоб кожен, хто читає це, пройшов 90% шляху – навіть у найсучаснішому полі. До 95% може зайняти від 6 місяців до 6 років, залежно від району. І ви могли б із задоволенням провести решту свого життя, переслідуючи решту 4%. Це, звичайно, широко відоме як крива навчання. Але коли більшість людей говорять про криву навчання, основна увага приділяється плато і тому, як тримати себе мотивованим та навчатись, коли ви б’єтеся про стіну.

Однак для новачка в будь-якій творчій галузі найважливішою особливістю кривої навчання є така – коли ви знаходитесь на рівні 90%, межа не однаково віддалена на 10%! Існує достатньо прогалин у більшості полів, які навіть звідси ви можете почати підбирати цікаві проблеми для вирішення. Що, у свою чергу, покращує ваш досвід і одночасно робить вас одним із творців кордону.

Швидке та ефективне засвоєння нових навичок є важливим як ніколи, оскільки наші роботи та ролі змінюються набагато частіше. Ось три короткі поради (і деякі підводні камені, яких слід уникати) для швидкого навчання, які я вважав корисними за останнє десятиліття. Це лише короткий список із посиланнями на більш докладні ресурси внизу. Будь ласка, передзвоніть, щоб повідомити, що для вас вдалося!

1 Знайдіть чудових викладачів:

Є кілька простих пасток, щоб потрапити сюди, особливо в Інтернеті –

Люди, які видаються експертами, не завжди. Вони можуть бути лише експертами, які видаються експертами – тобто безпідставними саморекламами.

Люди, які чудово працюють, не обов’язково вміють викладати.

Тому MOOC є чудовою відправною точкою, яка допомагає вам уникнути цих пасток. Більшість викладачів MOOC є справжніми експертами у своїй галузі та чудовими вчителями. Якщо ви хочете навчитися навчатись машинному навчанню, хто краще, ніж Ендрю Нг чи Себастьян Трун, для початку?

(Особисто я знайшов акціонерні листи Berkshire Hathaway – чудовий спосіб дізнатись про інвестиції, бізнес та життя. Дуже рекомендую.)

2 Використовуйте реальний проект, щоб удосконалити свої вміння:

Деякі люди можуть вчитися заради навчання, але мені завжди було набагато легше тримати себе мотивованим (і чесно оцінювати свій прогрес), коли я навчаюсь, працюючи над проектом із визначеними цілями. Проект не повинен бути дуже серйозним – просто спробуйте і отримайте задоволення, і нехай проект розвивається зі своїми вміннями.

3 Знайдіть «однокласників», але уникайте безглуздих суперечок:

Форуми та статті у вашій галузі інтересів для інших початківців – чудовий спосіб знайти людей, з якими можна вчитися, але однозначно протистояти синдрому “Хтось помилився в Інтернеті” – там нічого не виграєш.

Це все!

Ось кілька інших корисних ресурсів –

Припиніть навчання, Еміль Валнер

Quora Відповіді на запитання “Як можна швидше вчитися?” (І переглянути відповідні теги.)

4 ритуали, які зроблять вас експертом у будь-чому, Ерік Баркер

Також проскануйте статті середнього класу з позначкою “навчання” та “досвід”

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/shape-modern-learning-chinmay-soman/.

Chinmay Soman люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: