Екосистеми даних для інтелектуальних систем

Екосистеми даних

Цифрова трансформація створює екосистему з даними про всі аспекти нашого світу, розповсюдженими по цілому ряду інформаційних систем. Екосистеми даних представляють нові виклики для проектування інтелектуальних систем, що вимагають перегляду того, як ми маємо справу з потребами управління даними у великих інтелектуальних середовищах, багатих на дані. Інтелектуальні системи повинні підтримувати відкритість, гнучкість та динамічність (Ahmed et al., 2016) з можливістю боротися з поступовими змінами за мінімальних витрат. Щоб зрозуміти виникаючі проблеми управління даними, ми досліджуємо проектування інтелектуальних систем в розумних середовищах та необхідність підтримувати потоки знань в екосистемах даних.

Екосистема даних інтелектуальних систем

Підключена та автономна екосистема даних про транспортні засоби (Curry and Sheth, 2018)

В рамках екосистеми даних учасники (окремі особи або організації) можуть створити нову цінність, якої жоден учасник не зміг би досягти сам (Cavanillas, Curry and Wahlster, 2016). Екосистема даних може формуватися по-різному, навколо організації, спільноти інтересів (музика), географічного розташування (міста), або всередині або між промисловими секторами (виробничий, фармацевтичний). В контексті розумного середовища метафора даних про екосистему корисна для розуміння викликів, що стоять перед перехресним заплідненням та обміном знаннями з різних інтелектуальних систем у середовищі.

Ключовим викликом у розробці інтелектуальних систем є необхідність отримати достовірні та точні відомості з даних, створених розумним середовищем, для прийняття корисних та значущих рішень для бізнесу та суспільства. Наведене зображення детально описує екосистему даних для підключеного автономного транспортного засобу, де спільнота взаємодіючих інформаційних систем обмінюється та поєднує свої дані, забезпечуючи цілісний функціональний вигляд автомобіля, пасажирів, міської мобільності та постачальників послуг та інфраструктури. Можна передавати дані про поточні експлуатаційні умови транспортного засобу, транспортні потоки або контекст пасажирів (наприклад, сім’я у відпустці або керівник бізнесу, який переїжджає між зустрічами), щоб підтримати процес прийняття рішень у режимі реального часу, персоналізовані цифрові послуги або дані на попередніх спостереженнях для вдосконалення навчальних процесів.

Інтелектуальна екосистема даних

n Екосистема даних інтелектуальних систем (див. малюнок вище) описує спільноту взаємодіючих інформаційних систем, які можуть обмінюватися та комбінувати свої дані для забезпечення функціонального уявлення про навколишнє середовище (Curry and Sheth, 2018). Екосистема підтримує потік даних між системами, дозволяючи створювати ланцюжки створення цінностей даних, щоб розуміти, оптимізувати та винаходити процеси, що забезпечують розуміння для оптимізації загального середовища. У ланцюжку створення вартості даних інформаційний потік описується як серія кроків, необхідних для отримання цінності та корисної інформації з даних (Curry, 2016). Системи в екосистемі також можуть об’єднатися, щоб сформувати Систему систем.

Витяг з: CCurry E., Ojo A. (2020) Увімкнення потоків знань в екосистемі даних інтелектуальних систем. В: Зв’язані простори даних у реальному часі. Спрінгер, Чам

Ахмед, Е. та ін. (2016) „Інтелектуальне середовище, засноване на Інтернеті речей: сучасний стан, таксономія та відкриті наукові завдання”, IEEE Wireless Communications, 23 (5), с. doi: 10.1109 / MWC.2016.7721736.

Каваніллас, Дж. М., Каррі, Е. та Уолстер, В. (2016) Нові горизонти економіки, керованої даними: Дорожня карта використання та використання великих даних у Європі. За редакцією Дж. М. Каванілласа, Е. Каррі та В. Валстера. Cham: Міжнародне видавництво Springer. doi: 10.1007 / 978-3-319-21569-3.

Каррі, Е. (2016) “Ланцюг великих даних: визначення, концепції та теоретичні підходи”, в Cavanillas, JM, Curry, E., and Wahlster, W. (eds) New Horizons for a Data-Driven Economics: Дорожня карта використання та використання великих даних у Європі. Міжнародне видавництво Спрінгера. doi: 10.1007 / 978-3-319-21569-3_3.

Curry, E. and Sheth, A. (2018) ‘Інтелектуальне середовище наступного покоління: від системи систем до екосистем даних’, Інтелектуальні системи IEEE, 33 (3), стор. 69–76. doi: 10.1109 / MIS.2018.033001418.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/data-ecosystems-intelligent-systems-edward-curry/.

Edward Curry люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: