Як зробити невелику розмову про IPO (2 з 2)

“Чи можете ви поспілкуватися з клієнтом про всі IPO, що відбуваються зараз?”

Якщо ви перекладач, який розмовляє з вашими клієнтами, ви знаєте, що невеликі розмови про фінансові ринки можуть стати вагомим фактором для встановлення вашої довіри та авторитету. Дійсно, це був виклик, який я дав своїй команді з управління рахунками під час нашого щомісячного перегляду рахунку, оскільки зараз це такий божевільний ринок IPO (ринкова капіталізація Uber становить 63 млрд доларів проти очікувань 100 доларів +). Отриманий список прикольних або неправильно зрозумілих слів, пов’язаних з IPO, наводиться тут, щоб допомогти змастити ваш діловий чат.

Частина 1 охоплює все, що стосується підготовки IPO. Це висвітлює все, що пов’язано з маркетингом та виконанням IPO.

Маркетинг ipo

Найбільш поширене слово, яке звучить бадьоро, але досить жалюгідне: шосе. Роудшоу – це коли керівна команда буквально подорожує країною (іноді світом), щоб зустрітися з різними інституційними інвесторами. Вони проводять абсолютно однакову презентацію для кожного інвестора, а потім відкривають слово для запитань та відповідей. Основною послугою з додаванням вартості, яку надають андеррайтери, є організація виставки та проведення репетицій для керівної команди.

Ці дорожні шоу сумно виснажливі. Ось що сказав генеральний директор Redfin про виставку своєї компанії:

Шоу-шоу, на яких компанії представляють наші перспективи інвесторам, – це хореографічний пандемон, починаючи з понеділка в Нью-Йорку і закінчуючи майже через два тижні там же з IPO. Між ними проводиться десять зустрічей на день, щодня в новому місті, і жодна зустріч не забронюється до тих пір, поки дорожнє шоу не розпочнеться з презентації продавцям, які планують зустрічі.

Слово, яке напоїть вас, якщо ви з ним грали в пиячну гру: діапазон. Діапазон цін представляє найкращу оцінку андеррайтерів щодо того, яку ціну будуть пропонувати акції на IPO. У будь-яких обговореннях або статтях, присвячених дню IPO, ви багато разів почуєте “діапазон”. Дуже соромно “цінувати в нижньому кінці діапазону” (як це робив Uber), і дуже добре “цінувати вгорі або вище діапазону” (як це зробив Zoom).

Найподібніша дзен-фраза: спокійний період. Це означає, що керівництву компанії заборонено говорити з громадськістю чи журналістами про прогнози в їхній компанії. Це робить IPO дорожнє шоу складним, оскільки це означає, що керівна команда може майже лише згадувати, що є в їхньому S-1.

Найголовніше слово: виділення. Під час дорожнього шоу андеррайтери вимагають від інституційних інвесторів заявок на те, скільки акцій вони хочуть і за якою ціною. Тож андеррайтери матимуть надзвичайно наслідкове завдання розподілу, яке буквально вирішує, хто отримає скільки акцій. Взагалі кажучи, компанії хочуть, щоб інвестори, які мають сильну репутацію, були так званими керівництвом для отримання розподілу IPO. Інвестором, який сприяє управлінню, є той, хто, як правило, має тривалий термін зберігання своїх акцій.

Друге за значенням слово: поп. Перед андеррайтерами також стоїть не менш послідовне (але дещо простіше) завдання встановлення ціни на IPO, яке полягає в тому, щоб переглянути книгу замовлень та визначити єдину ціну, яка задовольнить усіх потенційних покупців. Метою кожного IPO є встановлення ціни, яка дає покупцям при розподілі справедливу ціну, але також нижча за те, що загальна громадськість вважає справедливою ціною. Різниця між цими двома числами відома як поп. Більшість банкірів орієнтуються на показники першого дня – 10-30%.

Найбільш сентиментальна фраза: дзвін. Смішно писати цю фразу після того, як нещодавно Гра престолів випустила епічний епізод під назвою “Дзвони”. У будь-якому випадку, в день IPO керівникам, їхнім андеррайтерам та вибраним VIP-особам буде запропоновано стати на подіум, вийти на торговий зал біржі та задзвонити у дзвоник, що на даний момент є цілком урочистим. Ще в той день це мало сигналізувати про те, що торговий час офіційно відкрився або закрився. Це буде фотографія, представлена майже в будь-якій статті, яку ви можете прочитати про IPO.

З CNBC 18 квітня 2019 року:

Дивно названий: зелений. Це стосується права, але не обов’язку страховиків придбати на 15% більше акцій, ніж пропонувалось спочатку. Андеррайтери використовуватимуть це з однієї з двох (діаметрально протилежних) причин. Якщо IPO гаряче і має величезний поп, тоді вони можуть здійснити це і бути включеними у розподіл. Якщо IPO страждає, вони можуть скористатися цим варіантом і виступати покупцями на ринку за ціною IPO. Очевидно, він названий на честь першої компанії, яка отримала це.

Не залишайте цю статтю, поки не знаєте, як користуватися: виділенням, дзвоном, зеленим взуттям, попом, тихий період, діапазон, дорожнє шоу

Дякуємо за читання!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-make-small-talk-ipos-2-matt-conger/.

Matt Conger люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: