Профілактика: мрія про товар, галузь чи трубу?

Я мав можливість провести свою першу доповідь на TED минулого тижня. Детальніше про те, як це сталося, в іншому дописі. У своїй доповіді я переказав історію несподіваної смерті мого батька у 2005 році і прив’язав її до визначення та створення галузі профілактики, яку ми називаємо API людини. Ще нереалізована індустрія профілактики. Це щось я думаю над цим трохи, як ви можете собі уявити.

Я хотів би думати, що профілактика, як ми це визначаємо за допомогою The Human API, буде енергійною, інноваційною галуззю, що складається з незліченних нових технологій, бізнесу та підходів до медичної інформації та дій, про які ми можемо лише мріяти. Що, однак, зрозуміло, є те, що між ВНІШНІМ і тим часом є БАГАТО землі.

Під час спілкування з людьми про The Human API та індустрію профілактики я чую коментарі, які, як правило, потрапляють в один або кілька з трьох таборів:

1 ) “Майбутнє охорони здоров’я – це великі дані”. Ні, ні, це не так. Зрозуміло, що великі дані будуть ВЕЛИЧЕЗНОЮ складовою майбутнього здоров’я. Зрештою, ЩО ми можемо знати, є основною частиною профілактики, але це не єдине, що нам потрібно. Про це пізніше.

2 ) “Майбутнє здоров’я – це програми”. Ні. Знову ж таки, наявність десятків тисяч програм у різних магазинах додатків не сильно змінилося. Чому? По-перше, всі вони, як правило, застосовують той самий підхід, який не працював десятки років. “Тут терплячий, все, що вам потрібно зробити, це ввести всю цю інформацію, і ми скажемо вам щось про це та досягнення ваших цілей!”. Я створив свій перший веб-сайт, який робив це для хворих на цукровий діабет, у 2001 році. Там не багато змінилося. Зрозуміло, що для того, щоб збирати інформацію, вона повинна бути досвідченою та пасивною, що відбувається, коли ми живемо своїм життям, а не як ми спеціально вводимо інформацію. Для тих з вас, хто є батьками … якій інформації ви би довірили? Що ваш підліток СКАЗАВ, що вони робили весь день … чи відео спостереження? Я жартую (здебільшого), але суть справжня. Спостережувана поведінка, як правило, відрізняється від поведінки, про яку повідомляють самі. Ось чому страхові компанії “довіряють, але перевіряють” за допомогою пристроїв, які можуть сказати їм, як ви насправді їдете …

3 ) “Ні в якому разі я не довіряю нічому з цього … Я не відмовляюся від цієї інформації”. ВЕЛИЧЕЗНЕ занепокоєння. Цілком зрозуміло, що конфіденційність будь-яких наших даних, якщо це викликає занепокоєння, просто запитайте тих користувачів iCloud (як Дженніфер Лоуренс), які кілька разів “гикали” кілька тижнів тому. Тож чи достатньо для такого типу інформації того самого підходу до імені користувача / пароля, який існував десятки років? Очевидно, ні. Біометрія? Можливо, але тоді я чую інші занепокоєння, які, як правило, стосуються АНБ. Знову черговий допис на інший час. Але без даних, як ми можемо отримати дійсну інформацію, яка дозволяє впливати на життя та здоров’я?

Ми схильні думати про 4 В великих даних. Дозвольте мені запропонувати наступні 4 C в галузі профілактики:

Чіткість – Що насправді означає цей сигнал / дані? Переваги здоров’я, загалом кажучи, у США для переважної більшості людей / пацієнтів неприємні. На початку своєї кар’єри я працював безпосередньо з пацієнтами. Я все ще здивований, коли згадую, як запитував пацієнтів, які ліки вони приймали, лише почувши: “Я приймаю синій і рожевий”. Правдива історія.

Контекст – якщо припустити, що я можу зрозуміти, що таке сигнал, без контексту це шум. Я використовую приклад пульсу. Якщо “нормальний” пульс (синусовий ритм) становить 60-100 ударів на хвилину, і я бігаю в 50-х, я брадикардичний? Технічно так, але це мене турбує чи “нормально”? Що відбувається, коли мені більше 100 років? Я тахікардичний? Знову ж технічно так, але чому у мене підвищений пульс? Я граю в хокей? Виступ TED? Контекст має значення.

Спілкування – дані та інформація самі по собі є безглуздими, якщо вони не можуть бути змістовно передані зацікавленим сторонам, які керують здоров’ям та здоров’ям. Пацієнти, медичні працівники, лікарі, платники, регулюючі органи, доглядачі та багато іншого. Щоб мати зміст, інформація про здоров’я повинна бути доступною, відповідною та доступною для спільного використання. Це також означає врахування таких речей, як конфіденційність, особисті патентні уподобання щодо обміну та збору інформації та багато іншого.

Співпраця – Передача інформації є критично важливою. Але що нам тоді робити? Зрозуміло також, що для того, щоб діяти, потрібно докласти зусиль для спільної роботи із зацікавленими сторонами, про яких я згадав вище. Пацієнти, доглядачі, лікарі та інші медичні працівники. Як виглядає спільна робоча область для охорони здоров’я та профілактики? Я можу сказати вам це, базуючись на розмовах з лікарями … це не EHR / EMR, принаймні, як вони існують зараз.

Тож важливий не розмір даних. Важливо саме те, як ти використовуєш це. 😉

MJD

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/20140917210113-8980468-prevention-product-industry-or-pipe-dream/.

Michael DePalma люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: