Керівництво інженера з вибору запуску

Те, що я хотів би знати 10 років тому

Одне з питань, яке я часто отримую від інженерів, яких я навчаю, – як ви вирішите, над чим варто запустити стартовий стартап? Часто це відбувається задовго до того, як ви заплатите логотипи клієнтів або венчурні фонди під великими іменами із серйозними зобов’язаннями як «сигналами» потенційного успіху.

Я колись був програмістом. І мені довелося боротися з цим питанням теж. Як мені вирішити?

Понад десятиліття досвіду створення нових продуктів та бізнесу, ось що я хотів би знати.

Складність – ваш ворог

Більшість великих компаній будуються на вирішенні великої проблеми з (фактично) очевидною новою точкою зору. Візьмемо декілька:

Uber: Вирішено очевидну проблему – пошук кабіни у напружений час. І у них була дещо очевидна точка зору – чому ми не використовуємо ці нові iPhone, щоб з’ясувати, де знаходяться машини, і доставити їх сюди. Так, це стає досить складним після цього, але основна передумова була не такою складною для розуміння.

Salesforce: Коли Марк Беніофф познайомився зі своїми технічними співзасновниками (Паркер Харріс, Дейв Молленхофф і Френк Домінгуес), у нього була явна велика проблема – корпоративне програмне забезпечення має бути більше схожим на Amazon.com – доступне як веб-сайт (yup) в Інтернеті. І він збирався почати з того, що створив спосіб для продавців керувати потенційними клієнтами.

Світ сповнений складності. Генієм цих засновників було знайти просте рішення складних проблем.

Uber повільно починав вирішувати проблему транспортної логістики, будуючи в реальному часі ринок водіїв та користувачів, використовуючи хмарні обчислення, мобільні платежі, телефонні системи GPS тощо.

Якщо ви бачили всю цю складність, але не змогли звести її до простої однорядкової проблеми, ви можете стати чудовим економістом, але не засновником стартапів.

Ринок – твій друг

Важко сказати, що це краще, ніж Марк Андрієссен (який віддає Енді Рахлеффу кредит за допомогу в обдумуванні цього). Як завжди, він правий:

Коли чудова команда зустрічає паршивий ринок, ринок виграє.

Коли паршива команда зустрічає великий ринок, ринок виграє.

Коли чудова команда зустрічає великий ринок, відбувається щось особливе.

Давайте застосуємо це на кількох прикладах.

Uber: Якщо поглянути на негативну пресу та всі помилки, які вони робили на цьому шляху, мільярди доларів, залиті американськими та іноземними компаніями, вирішили уповільнити її зростання – і компанія вижила і зробила свій бізнес, перш за все тому, що ринок потребував це. Життя мільйонів споживачів (і водіїв) стає кращим, оскільки ми вирішили ключову проблему, де витрачаємо мільярди.

Nutanix: Це чудова команда, яка зустріла великий ринок. Я знаю, бо мені пощастило бути там з першого дня. ІТ-директори щорічно витрачають на зберігання та обчислювальну інфраструктуру понад сотні мільярдів доларів. Коли ви будуєте щось краще, ви можете перейти від нуля до мільярда доходу менш ніж за 7 років.

Ви не можете побудувати мільярдну компанію на мільйонному ринку. Незалежно від того, скільки машинного навчання, хмарних обчислень та розумного UX та дизайну ми вкладаємо в це.

Генеральний директор: чи може вона залучити капітал? чи може вона продати? чи може вона найняти?

Стартапи важкі, і вам доводиться приймати важкі рішення з обмеженими даними. Вам доведеться збирати гроші у інвесторів, які дружать на коктейльних вечірках, але стають справжніми банкірами, коли вам потрібно збирати гроші. Вам потрібен генеральний директор, який може допомогти компаніям-учасникам побачити бачення.

Всі стартапи гинуть, коли у них закінчуються гроші.

Завдання генерального директора – знайти перших 10 клієнтів. Чи може вона це зробити? Чи слухатимуть її люди, бо вона має прозріння, харизму та довіру? Якщо відповідь позитивна, ви на правильному шляху.

Усі стартапи гинуть, коли у них закінчуються клієнти.

Тепер у вас є генеральний директор, який може збирати капітал і залучати перших кількох клієнтів, але чи може вона найняти? Уявляєте, як ваші друзі хочуть працювати на неї?

Всі стартапи гинуть, коли в них закінчуються інженери.

Бачення та місія

Майже кожен аналіз стартового шляху показує, що з урахуванням ризику вам краще залишити цю роботу BigCo.

Наприкінці дня вам слід запустити стартап, лише якщо він відповідає кращому за ваш спосіб життя.

Хоча вищезазначена евристика – це те, як я оцінював продукти та стартапи як як інвестор, так і як виконавчий директор, ніхто не знає, чи вдасться стартап.

Почніть цю подорож, якщо бачення та місія команди відповідають вам. Якщо він пройде тест душу. Якщо ви прокидаєтеся через два дні після зустрічі із засновником (-ами), що хочете, щоб працювали з ними. Якщо ваша фантазія дозволяє побачити цей ранній етап розсади стартапу, одного разу це може бути справді компанією, яка змінила щось велике.

Як мій наставник і зразок для наслідування, Марк Беніофф часто каже:

Люди переоцінюють те, що ти можеш зробити за рік, і недооцінюють те, що ти можеш зробити за десятиліття, якщо ти не є (генеральним директором Apple) Стівом Джобсом.

Приєднуючись до стартапу, зосередьтеся на тому, щоб побачити, що ця компанія може перетворити за 10 років. Це вас хвилює?

__

Ми наймаємо для нашого стартапу. Якщо ви інженер і хочете прийти працювати зі мною – напишіть мені на адресу anshu на prekari.com

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/engineers-guide-picking-startup-anshu-sharma/.

Anshu Sharma люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: