7 кроків до вашого загального порадника

Ви хочете бути GC? Чи готові ви перейти від приватної практики до внутрішнього світу? Одне питання, яке я ніколи не задавав собі, коли здобував кваліфікацію, оскільки вирішив взагалі залишити адвокатську професію, тому чудово бачити стільки різних шляхів кар’єри, які сьогодні доступні юристам.

5 лютого 2019 року я був присутнім на першій річниці KNOWSE, власної мережі, створеної Маріам Аумеералі, старшим юристом Vodafone, та Лорою Меттьюз, старшим юристом компанії Debenhams. Мережа зосереджена на організації “мережевих та семінарських заходів, зокрема, спрямованих на внутрішніх юристів нижче рівня Генеральної Ради”. І що краще, щоб почати планувати свій наступний крок, ніж із підказок трьох гостей, які піднялися на самий верх як GC – Ксав’є Ланглуа (генеральний радник HighQ), Іоланда Турсі (юридичний радник у Уолта Діснея) та Кент Дредон (група) генеральний радник Ascential).

Під час цієї неформальної події кожен із трьох відверто обговорив досвід свого загального адвоката (GC) та те, як вони підійдуть до нової можливості GC, виходячи з того, що вони знають зараз. Як генеральний директор компанії, яка подолала розрив у талантах у юридичній професії, я виявив, що багато їхніх пропозицій перегукуються з моїм духом. Ось пункти, які виділились і які могли б допомогти іншим юристам керувати власною кар’єрою.

1 Будьте вимогливі до культури

Надзвичайно важко досягти успіху в середовищі – у будь-якому середовищі – де ви не поділяєте цінності людей та організації, з якою працюєте. Коли ви вирішили переїхати додому і хочете отримати роль адвоката, постарайтеся не застосовувати розбійний підхід до будь-якої ролі. Знайдіть щось, що відповідає вашим цінностям, щоб вам не довелося одразу переїжджати кудись ще.

Ви хочете знайти компанію, в якій ви хочете бути, а не будь-яку стару компанію. У попередніх поколіннях раніше люди працювали за гроші і не більше того, але сьогодні люди працюють у компаніях, цінності яких відповідають їхнім особистим цінностям, а це стосується і культури. Ви не завжди можете отримати бажане, але є способи максимізувати свої шанси вписатись і бути найкращим на роботі.

2 Вийти за межі світу “блакитних фішок”

Правда: є захоплюючі компанії, сотні, а то й тисячі, в яких чудово працювати юристом. Хоча пільги та бонуси виглядають чудово на папері, не варто зациклюватися на FTSE 100 / Fortune 500 або компаніях із «блакитною фішкою». Ризикуючи стати тупим, не полінуйтеся і подивіться за межі більшого горщика. Вибирайте компанії, котрі не на всіх радарах, тому що вони можуть вести дуже цікаву роботу з великою відповідальністю. Мислення широко і нестандартно – це також спосіб показати, наскільки ініціативними ви можете бути у дослідженні інноваційних рішень.

3 Будьте пристосованими та відкритими для нових сфер

Багато людей, які походять з приватної практики, походять з вузьких спеціальностей, оскільки технічні навички – це найцінніша валюта з тієї сторони професії. Вони вважають, що вони не можуть увійти до складу юридичних команд, оскільки вдома ви повинні бути спеціалістом загальної практики. Як говориться, ми всі повинні десь починати, а вдома це не погане місце, щоб розправити крила. Будьте відкриті для розширення своїх знань, відкрийте свій набір навичок і виходьте за межі своєї технічної області.

4 Виберіть фірму, яка поважає юридичну функцію

Для мене це була одна з ключових порад, тому що я керую компанією (у юридичній галузі, не менше), і я знаю, як і коли залучити свою юридичну команду до ведення бізнесу. Якщо ви збираєтеся скористатися можливістю GC у новій компанії, переконайтеся, що ви розумієте, яку роль у бізнесі відіграє юридична особа, і що вони сприймають юридичну діяльність серйозно. Якщо ви не знаходитесь за бізнес-столом, ваші погляди на право та бізнес не будуть частиною процесу прийняття бізнес-рішень, і це так само добре, як повернення до того, щоб бути рахунком, що підлягає оплаті, у бюджеті партнера.

Що переходить до другого пункту: ви повинні бути більше, ніж юридичним експертом. Якщо вам потрібно освоїти нові ділові навички, щоб отримати місце за столом для дорослих, зробіть це. ГК повинні бути в курсі пульсу компанії та розуміти, наскільки законним підходить, щоб вони могли підтримувати інші відділи та розвивати компанію.

5 Виберіть бренд, який вас збуджує

Моя колега Наз, яка спостерігала за нею в дитинстві, хотіла стати лікарем. Моя колега Деббі дивилася LA Law, і чи не знаєте ви це, вона мріяла стати адвокатом. Я хотів бути хірургом при свічках, поки мама не сказала, що я повинен знайти відповідну роботу для дівчат, як медсестра. Очевидно, що життя працює по-своєму загадково, і я тепер генеральний директор бізнесу, але мені подобається те, що я роблю, і це, що, зрештою, важливо.

Вибір бренду, який вас збуджує, є чудовою мотивацією досягти успіху у своїй роботі. Якщо ви любите моду або якщо вас щось захоплює, спробуйте знайти компанію в цьому секторі, щоб ви були в захваті від бізнесу. Вам потрібно піклуватися про бізнес, щоб зробити його.

6 Знати, як орієнтуватися в комерційних договорах

Наскільки добре ви можете орієнтуватися на комерційних контрактах? Наскільки гнучко ви можете бути, щоб укласти контракт з потенційним клієнтом?

Зрозумійте, що робота юриста з виробництва хліба та масла займається продажами, і що укладання договорів є частиною цього. Як GC, ви повинні знати, як забезпечити успіх бізнесу. Ви повинні почуватись комфортно, знаючи, як працюють контракти і як їх здійснити. Певним чином, це неприпустимо для тих, хто має приватну практику, хто шукає місця, де щось може піти не так, але вам доведеться навчитися робити бізнес. Компроміс – це не кінець світу, якщо кінцева мета – це вигода компанії.

7 Мережа, мережа, мережа

Дослідження стверджують, що 85 відсотків вільних посад заповнюються за допомогою мереж. Перш ніж приступати до своєї наступної пригоди, переконайтеся, що у вас є досить широка мережа, адже саме так ви отримаєте можливості для перенаправлення. Так, вони можуть не прийти в потрібний час або в потрібному місці, але ви опинитеся на чиїмось радарі. Це буде враховувати щось, коли ви будете думати про свій наступний крок.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/7-steps-your-general-counsel-move-dana-denis-smith/.

Dana Denis-Smith люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: