Знайдіть час, щоб подбати: Лідерство в Крізенцайтені

Як мені керувати командою, як визначити себе менеджером? Більшість менеджерів вже відповіли самі на ці питання. Але навіть якщо культурні зміни в компаніях постійно призводять до змін, Corona знову вдарила із зовсім іншою силою. Співпраця в командах раптово відбувається в цифровому форматі, щоденні структури розмиваються, навантаження збільшуються, діти хочуть доглядати приватно, а ситуація вдома організована – справжній виклик для працівників та менеджерів.

Дійте емпатично, тренуйте розумові сили

За останні кілька тижнів було багато дискусій щодо того, що менеджери повинні чи не повинні робити зараз. Мій особистий досвід полягає в тому, що це головним чином залежить від того, як ми самі діємо і як ми взаємодіємо з іншими. Тут стійкість – важливе ключове слово: цей термін означає здатність опановувати надзвичайні вимоги та важкі ситуації без серйозних наслідків для психічного здоров’я. Це важлива навичка, яку в основному має кожен у собі, але яка також хоче пройти навчання. Зі свого боку, я намагаюся усвідомлювати емоції, а потім відкласти їх і просто дивитись на факти. Як мені в даний час вирішити ситуацію? Який вплив це матиме на мене, мою родину чи друзів? Коли я раціонально розглядаю сценарій від початку до кінця, я зазвичай бачу набагато чіткіше і можу зробити наступний крок. Наростаюча паніка або надмірні вимоги виникають не в першу чергу. Звичайно, це не працює за одну ніч, але якщо ви регулярно тренуєтесь, принаймні протягом декількох тижнів або місяців.

Усуньте марнотратство часу

Управління часом – важлива тема, особливо в домашньому офісі. Починаючи з COVID-19, я проводжу незліченну кількість годин на віртуальних зустрічах, дзвінках та телефонних дзвінках. Мій особистий чарівний момент настав, коли я позначав дати у своєму календарі по-різному – червоний для активізації та зелений для активізації. Через півгодини, коли близько 80 відсотків мого календаря було пофарбовано в червоний колір, я знав, що щось мало змінитися. Звичайно, я можу обійтися, не відвідуючи зборів, але часто я можу натомість допомогти структурувати зустріч по-іншому або скорегувати порядок денний.

Я також намагаюся передати це своїм співробітникам: Працюючи самостійно, вони можуть організувати як командну роботу, так і фокус часу таким чином, щоб рівень їх енергії залишався високим. Концепція #worklifeflow в Microsoft пропонує відповідні рамкові умови: кожен може працювати, коли і де хоче. Якщо ми створюємо свій індивідуальний робочий ритм таким чином і не втрачаємо співчуття до інших, ми можемо отримати найкраще від себе – навіть у кризові періоди.

Створюйте довіру і звертайте увагу на добробут

Як менеджер, я несу велику відповідальність перед своїми працівниками, і дуже важливо, щоб вони почувались добре. Тому мені важливо виявляти інтерес та активно слухати. Кожен працівник зауважує, коли тривалість уваги коротка або відсутня, і відчуває щось, крім оцінки. Ось чому я подбаю про те, щоб випромінювати близькість і відкритість і бути поруч зі своїми працівниками. Водночас я закликаю їх вкладати час у власний добробут. Тут Microsoft пропонує цілий ряд пропозицій – від навчання уважності до основних виступів експертів на тему психічного здоров’я. Особливо в неспокійні часи, ці речі швидко втрачаються в повсякденній суєті, саме тому ми, як менеджери, тепер повинні бути хорошим прикладом.

Звичайно, ми всі вчимось новим у цій надзвичайній ситуації – будь то особисто чи як менеджер. Який ваш досвід та поради щодо вирішення складних ситуацій як для себе, так і для своїх команд? Я з нетерпінням чекаю обміну думками з вами!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/take-time-care-leadership-krisenzeiten-gregor-bieler/.

Gregor Bieler люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: