4 уроки лідерства для засновників після запуску стартапу протягом 5 років

Цього разу п’ять років тому я заснував StackSocial, який зараз є StackCommerce. Щороку протягом останніх чотирьох років я ділився декількома уроками (1-й рік, 2-й рік, 3-й рік, 4-й рік) для інших засновників, які йдуть на тому ж важкому шляху. Це принижувало, вражало, і я виріс такими способами, яких я не міг собі уявити. Цього року я повернувся ще на 4 вивезення за останні 12 місяців … мабуть, найважливіші на сьогодні.

Перш ніж дійти до цього, я хочу коротко розповісти про нас:

За своєю суттю StackCommerce – це платформа для виявлення продуктів. Ми працюємо з брендами, щоб допомогти їм розповісти свою історію через інтернет-видавців, включаючи Engadget, Business Insider, Gizmodo, Aol.com, The Chive, Lifehacker, Macworld, IGN, HuffPo, CNET та понад 750 інших. Це складається не лише з редакційних видань та вбудованих віджетів із зручним оформленням замовлення, але і з повного занурення шляху споживача від відкриття товару до придбання, реалізації та не лише до наступного продукту. Ми просто називаємо це: «Рідна комерція».

Тепер, як і обіцяли, ось кілька уроків, отриманих за минулий рік:

1 емпатія – це найбільш недооцінена чеснота лідерства

Як і багато підприємців, я, подорослішавши у свої 20 років, шанував Стіва Джобса. Я захоплювався його дурним сприйняттям, не виправдовувався, не приймав нічого, крім найкращого, і вимагав досконалості, нахиленого на життя. Я чекаю цього від себе, а отже, чому б мені не сподіватися від моєї команди? Стріляй на місяць і в гіршому випадку потрапляєш у хмари, так? Але з людьми це не завжди так.

Досконалість – це жорсткий стандарт для досягнення.

Покласти цей стандарт на себе – це ваше право. Це, мабуть, не розумне в довгостроковій перспективі, але якщо ви хочете жити з високими приступами тривоги, напруги та стресу, переслідуючи своє остаточне задоволення – це ваше право. Але спроектувати це на інших, прагнучи досконалості, часто змушує нас усунути почуття “розуміння” чужих обставин. Відсутність співпереживання може зашкодити. Це справді може відчужувати людей таким чином, якого ви можете не передбачити.

У моєму житті були серйозні невдачі, і настільки ж болючими вони були для мене великим надбанням. Вони навчили мене, наскільки неміцний людський дух, і в ті моменти, наскільки всі ми потребуємо втіхи, розуміння та підбадьорення … не твердої дупи з необгрунтованими очікуваннями. Знайти прийнятний баланс у пошуках величі та співпереживання із собою та своєю командою допоможе вам витримати, бо, чесно кажучи, ви далеко не такі добрі, як Стів Джобс, тому припиніть намагатися імітувати те, чим ви не є.

2 спілкування є протиотрутою майже для кожної проблеми

Налаштування формальних циклів зворотного зв’язку має бути головним пріоритетом. Коли ви менші, неформальних 1: 1, щасливих годин та одноразових зустрічей може бути достатньо, щоб зрозуміти думки людей і дати їм можливість повідомити вас про їх думки. У міру зростання, впровадження послідовних каналів для відвертого та / або анонімного зворотного зв’язку є життєво важливим, щоб залишатися на зв’язку зі своєю командою. Деякі речі, які ми зробили цього року, включають:

Процес управління OKR – Квартальні цілі та ключові результати допомагають вирівняти всю організацію за найвищими показниками та KPI. Ви були б здивовані, наскільки люди не зміщені, поки ви не посадите всіх в одну кімнату. Це також дозволяє менеджерам нижчого рівня збирати відгуки знизу вгору, щоб допомогти досягти консенсусу щодо того, що для них важливо.

Відгуки на 360 градусів – Кожен у нашій організації отримує анонімні відгуки на 360 градусів від однолітків, їх прямі звіти та рівень над ними. Ми виявили, що це може мати надзвичайно проникливий зворотний зв’язок, який допомагає людині зрозуміти, як їхні дії допомагають чи завдають шкоди, не тільки тим, про кого вони звітують, але й кожному в організації.

Поза командою – у листопаді минулого року ми провели всю команду у 3-денному круїзі до Мексики. (WTF … Я знаю, правда ?!) Ці інвестиції окупили себе, а потім і деякі. Щось чарівне відбувається, коли ви випускаєте всіх з офісу. Люди розслабляються … вони трохи розпускають волосся і стають чесними. І в ті моменти чесного, прямого відгуку є золото. Я, мабуть, дізнався більше про те, що моя команда думає про керівництво нашою компанією за ці кілька моментів, тоді як усі мої 1: 1 разом. Не варто недооцінювати важливість проведення часу поза офісом у команді.

3 мати наставника не для бізнесу

У мене є команда чудових радників та інвесторів, які є феноменальними у стартапах та технологіях. І коли у мене виникає ділове запитання … вони є тими, до кого я звертаюся. Але часто проблеми, які виникають у мене як засновника, не можуть бути вирішені в електронній таблиці Excel. Вони – справи душі.

Ця робота вас розірве. Це поставить вас на коліна. Мені байдуже, чи ви Ілон Маск, чи Марісса Майєр, чи Марк Цукерберг … ви відчуваєте біль … у вас низькі дні, низькі тижні і, так, навіть низькі місяці. Найвищі показники вищі, ніж ви можете собі уявити, а найнижчі – досить низькі.

Якщо у вас немає особистого, нетехнологічного довіреного особи, до якого ви можете звернутися – отримати його пріоритетом. Сьогодні моя дружина і мій тато – ті двоє людей, до яких я звертаюся, коли я найнижчий. І кожен раз, безвідмовно, вони є для мене з дозами реальності, емпатії та любові.

До того, як я одружився, коли я вперше запускав Stack, я був справді вгору-вниз, виходячи з темпу кожного дня. Я сприймав кожен день особисто, і коли ти перебуваєш у такому стані, тобі потрібно, щоб хтось вийшов і просто відпустив. У ті перші дні я бачив терапевта, і це було найкраще, що я міг зробити. Це настільки допомогло, що терапевт нічого не знав про техніку, тому що в кінці кінців мої проблеми стосувалися не техніки, а емоцій та почуттів. Багато наших проблем є внутрішніми, а не зовнішніми, як ми могли б подумати. Я закликаю вас знайти когось, кого-небудь, хто не з вашого технічного кола, щоб поговорити і просто відпустити.

4 готівка – це король

Кожен стартап має інший трек. Наше – це те, що я придумав, як “насіннєвий”. Ще в 2012 році ми зібрали невеликий обсяг насіння на 800 тис. Доларів, але з тих пір ми приносили прибуток, тому нам не потрібно залучати більше фінансування. Ми не є повністю “завантаженим” стартапом, але ми також не зібрали великих обсягів інституційного капіталу. Ці два факти роблять дуже унікальну істоту у стартап-світі, але це шлях, який я б особисто рекомендував.

Підняття насіннєвого раунду дало нам доступ до нових потенційних партнерів, преси, найму та соціального капіталу, який нам потрібен для розвитку бізнесу, і це було варте розведення. Але замість того, щоб піти традиційним шляхом залучення додаткового капіталу та подальшого розведення моєї власності та власності моєї команди, ми зосередилися на тому, щоб залишати позитивний рух грошових потоків.

Хтось може сказати, що це була помилка, і ми могли б рости набагато швидше з капіталом, але я також знаю багато гачків, які йдуть з цими грошима. Гачки, які я не вважав, вартим компромісом. Легкий капітал не прирівнюється до успіху і, насправді, може привести вас до загибелі, дозволивши їхати занадто швидко занадто рано, перш ніж з’ясувати відповідність товарному ринку. Ми бачили це занадто часто. Засновники вважають, що залучення капіталу – це все одно, що покласти навчальні колеса на велосипед, але це більше схоже на ляпання ракети на триколісному велосипеді.

Незалежно від того, здатність залишатися незалежною, приймати власні рішення та мати свій власний шлях є безцінною. Візьміть капітал з розумом, навіть якщо ви можете зібрати більше. Я порадив би вам взяти те, що вам потрібно, і, якщо зможете, досягти прибутковості, випередивши зростання на кілька процентних пунктів швидше. Можливо, це єресь у стартап-світі, але я трохи цинічний, побачивши, що занадто багато стартапів швидко ростуть і ще швидше згасають.

Щоб завершити все, ось кілька #humblebrags моєї команди та деякі досягнення за останній рік:

Основні моменти 5-го року:

Зросла команда до 60+ людей, залишаючись прибутковою (лише на 800 тис. Доларів капіталу, зібраного в 2012 році)

Розширили нашу видавничу мережу понад 750 видавців, а спільноту користувачів – понад 3,5 мільйона зареєстрованих членів

Розширено до нашої четвертої вертикалі: 1. Технологія, 2. Спосіб життя чоловіків, 3. Освіта, 4. Спосіб життя жінок… з планами на п’яту.

Створено неймовірну управлінську команду з досвідом від компаній, включаючи Google, Gilt, Fab, Headspace та Pivotal Labs

Усиновлено п’ятьох шалено рад-офісних собак: Білл Мюррей, Кілі, Ковбой, Зої та Юні

Але, крім усього цього, найбільшою родзинкою за останні п’ять років є те, що ми створили не лише успішну компанію, а й культуру, сім’ю та рух. Я не міг би більше пишатися кров’ю, потом та сльозами, які ця команда висунула для покращення життя наших продавців, видавців та клієнтів.

Ось наступні 5 років. Успіху та Божої швидкості.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/4-leadership-lessons-founders-after-running-startup-5-josh-payne/.

Josh Payne люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: