“Епоха електронної комерції скрізь” почалася на CES

«Електронна комерція скрізь епоху» розпочалася справді сьогодні на Міжнародному виставці побутової електроніки в Лас-Вегасі. Був присутній генеральний директор і член правління NetComm Suisse Карло Террені; тут він дає нам глибоке інтерв’ю з останніми тенденціями провідного світового ярмарку технологій та обговорює вплив на електронну комерцію скрізь.

Що таке CES і чому ви вирішили відвідати його?

CES – це найбільша у світі виставка побутової електроніки, де понад 170 000 людей збираються разом у Лас-Вегасі, щоб ознайомитись із останніми інноваціями на ринку споживчих технологій. Я вирішив прилетіти сюди, щоб побачити найбільш інноваційні тенденції та якомога швидше повернути їх до нашого швейцарського співтовариства у 2017 році.

Які сектори були найбільш представлені цього року?

50 років тому, коли CES вперше вийшла, її сфера полягала в тому, щоб показати “традиційну” побутову електроніку. Сьогодні ви можете зрозуміти, наскільки далеко зайшли і шоу, і світ; гуляючи по трибунах, за всюдисущими лісами плоских телевізорів та стереосистем, є безліч постачальників рішень у сферах Інтернету речей, Віртуальної та доповненої реальності, Підключених транспортних засобів та мобільних рішень, Носимих технологій, Штучного інтелекту та машинного навчання, Дронів, 3D-сканування та 3D-друк та SmartHomes.

Як може вписатися електронна комерція в це?

Це справді захоплююча тема, і я вважаю, що майже всі згадані раніше технології матимуть наслідки для електронної комерції або сьогодні, або протягом наступних 3 років.

Дозвольте навести кілька прикладів: Whirlpool запустив пральну машину, підключену до Amazon, яка може автоматично робити замовлення на пральні порошки; Samsung представив окуляри для віртуальної реальності, які дозволяють робити покупки 3D-ігор або 3D-відео в Інтернеті (навіть для дорослих відео!) VW створили інтегровану в Alexa систему транспортного засобу, яка може геолокалізувати ваше місце розташування та привести вас до пункту “клацніть і зберіть”, щоб забрати ваше замовлення в Інтернеті; Pioneer випустила сенсорний холодильник, який зберігає інвентаризацію ваших продуктів, пропонує рецепти на основі ваших запасів та робить онлайн-замовлення на HelloFresh.com, якщо вам не вистачає яких-небудь інгредієнтів; Основні виробники безпілотних літальних апаратів бета-тестують доставку електронної комерції в останню милю вдома. Цю вправу поєднати точки між електронною комерцією та інноваціями, представленими на виставці CES, справді можна було б поширити на незліченні приклади, трансформуючи цифровий ландшафт та забезпечуючи все більший поштовх до онлайн-продажів.

Підсумуйте для нас: на основі вашої поїздки на CES, які ваші прогнози щодо 3 основних тенденцій, які ми побачимо в майбутньому?

Вибрати це насправді важко, сьогодні відбувається справжня комерційна революція.

Ймовірно, 3 основні зрушення, які я отримав за час роботи на CES:

1 від мобільної комерції до голосової

2 від багатоканальної торгівлі до всієї та скрізь торгівлі

3 від інвестицій у цифрові канали до цифрового зриву існуючого бізнесу

Ви можете пояснити це?

Звичайно. Дозвольте навести кілька прикладів:

1 Перша зміна – від мобільної комерції до голосової

За словами Нільсена, понад 60% азіатського населення користуються мобільними пристроями для порівняння цін перед покупками; 45% європейців перевіряють інформацію про товари в Інтернеті перед тим, як робити покупки в автономному режимі, а 38% людей, які перебувають на зв’язку, у всьому світі заявляють, що за останні 6 місяців вони здійснили m-shopping.

М-комерція сьогодні тут, і користуватися нею – безперечний імператив для будь-якого бізнесу.

Поки цифрові маркетологи працюють над мобільною зручністю використання своїх веб-сайтів, Amazon запустила Amazon Eco та Alexa Doc Station, простий круговий тотем, який можна поставити на стіл або зручне місце у вашому домі, що дозволяє отримати доступ до безлічі онлайнових послуг через голос.

Ви можете запитати у Алекси, якою буде погода завтра, коли буде наступна зустріч, ким був Гульєльмо Марконі (за допомогою пошуку у Вікіпедії) тощо. Ви можете запустити Френка Сінатру на Spotify або навіть замовити 3 книги в Amazon Prime. Тільки для уточнення, це вже сьогодні можливо, і я експериментував із цим: це працює! Перевір

Що справді вражає і дуже чітко спостерігається на CES, це те, що Amazon співпрацює з багатьма першокласними брендами та виробниками обладнання (Samsung, Whirlpool, VW, Pioneer тощо), щоб стати платформою, яка дає змогу «розумно» все.

На виставці CES ви можете побачити логотип Amazon Alexa на телевізорах, холодильниках, пральних машинах, демотичному контролі будинку, сигналізаціях відеобезпеки та автомобілях. Я вважаю, що ера голосової комерції розпочалася і суттєво вплине на те, як ми робимо речі, включаючи покупки.

Основними результатами голосової комерції будуть:

1 Вам більше не потрібно буде використовувати руки, щоб зробити замовлення в Інтернеті

2 Багато інших апаратних пристроїв стануть “системами введення замовлення”

3 Alexa дозволить легко інтегрувати штучний інтелект IoT

4 Клієнти почнуть голосовий шопінг у нових місцях та ситуаціях, наприклад, під час їзди, чи, можливо, я повинен сказати, що їде самопілот!

2 Від комерції до усіх каналів, до будь-якої точки світу та комерції

За останні 5 років більшість директорів електронної комерції зосередили свої ресурси та увагу на створенні безперебійного досвіду роботи з клієнтами, впроваджуючи безліч багатоканальних стратегій (якщо чесно, дуже обмежений успіх). Сьогодні люди звикли робити покупки в Інтернеті з офісу, вдома, у магазинах, на громадському транспорті, і більш практично, з будь-якої нагоди вони можуть користуватися руками, бути підключеними до Інтернету та мати доступ до смартфона, ПК чи SmartTV.

Завдяки розширенню з’єднань з Інтернетом (на даний момент я здійснюю пошук в Інтернеті з літака Bluejet, який летить з Вегаса в Сан-Франциско) та розповсюдженню IoT, повний набір нових побутових електронних пристроїв дасть змогу здійснити нові випадки покупок в Інтернеті в 2017 році.

Давайте зробимо декілька прикладів, що базуються на розташуванні.

Вдома ми зможемо робити покупки в Інтернеті:

= На кухні, завдяки розумним духовкам, розумним кухонним змішувачам та розумним холодильникам

= В туалеті, завдяки розумним пральним машинам та розумним дзеркалам

= У дитячій спальні завдяки розумним іграшкам та розумним системам відеоспостереження

= У гаражі, завдяки розумним дозаторам для собак

В машині ми зможемо робити покупки в Інтернеті:

= Під час руху, завдяки голосовим командам Amazon Alexa

= Під час читання книги про Kindle в режимі водіння автопілота Tesla

У тренажерному залі ми зможемо робити покупки в Інтернеті:

= завдяки нашій біговій машині Smart Technogym

= з нашими TomTom SmartWatch

У літаку:

= рейс із Сан-Франциско до Мілана завдяки службі підключення до Інтернету AmazonPrime, яка дозволяє замовити препарат для струменевого виробництва, який доставлять додому до того, як ви приземлитесь за 8 годин

Я припускаю, що єдиним обмеженням торгівлі скрізь зараз є просто наша фантазія. І, чесно кажучи, світ сповнений надзвичайних різнобічних мислителів.

3 Від інвестицій у цифрові канали до зриву цифрового бізнесу

Гуляючи по “Палаццо Експо Центр” серед тисяч безпілотників, VR, AI, телевізійних демонстраторів, я натрапив на величезний стенд спортивної компанії Under Armour, представляючи повну нову лінійку “розумно підключеного” спортивного одягу ( Футболки, взуття, поло та бігові штани).

Для тих, хто не знає торгової марки, Under Armour – це бренд спортивного одягу / моди США, річний оборот якого понад 1 мільярд доларів та пункти розповсюдження по всьому світу. Вони спонсорують футбольний клуб “Тоттенхем”, “Енді Мюррей”, тенісиста, зірку американського футболу Тома Брейді та американську бейсбольну лігу.

Як найвідоміша технологічна фірма Силіконової долини (наприклад, HP, Apple та Microsoft) UA була створена в гаражі Кевіна Планка, засновника та нинішнього генерального директора компанії. Я вважаю, що повну концепцію цифрового зриву традиційних бізнес-моделей можна було б правильно висловити цитатою з 90-хвилинної доповіді Планка у Венеціанському конференц-центрі:

«Протягом останніх 20 років Under Armour – це швидко зростаюча американська модна компанія, яка займається інноваціями. Протягом наступних 20 років ми будемо технологічною компанією, яка виробляє підключені футболки та взуття для покращення спортивних результатів наших клієнтів »

Under Armour створює абсолютно нову ціннісну пропозицію завдяки цифровій технології, яка буде послідовно відрізняти їх від основних конкурентів. За останні 3 роки вони інвестували в:

· Придбання фірми-розробника додатків MapMyFitness (за 150 мільйонів доларів) для діалогу із спільнотою з 125 мільйонів активних спортивних людей

· Створення нового покоління підключених носимих пристроїв, включаючи взуття та футболки

· Розвиток партнерських відносин, наприклад, оголошених із Samsung (носими пристроями) та SAP (штучний інтелект)

Завдяки цьому багатству інноваційних ресурсів, генеральний директор Under Armour готує компанію до запуску нової лінійки онлайн-сервісів (так, я вже казав, що послуги, а не продукти) на базі BigData, штучного інтелекту та технологій IoT, які потенційно можуть стимулювати компанію вихід за межі традиційного поля бою з Nike, Adidas, Puma тощо.

Як вчить нас усіх історія Apple, якщо вам вдасться по-справжньому розрізнити себе, вам більше не доведеться турбуватися про визначення своєї ніші на ринку: ви створюєте ринок. І доходів для тих, хто вдається скористатися цією можливістю, багато.

Кому б ви порекомендували шоу?

Я вважаю, що мало б сенс організувати швейцарську делегацію наступного року, яка б збирала менеджерів, підприємців, інвесторів та університети з числа наших партнерів. Перебування тут – надзвичайно надихаючий досвід, який, я впевнений, принесе користь бізнесу та освіті та сприятиме абсолютно новому рівню інновацій, які, зрештою, принесуть величезні дивіденди нашій саморобній швейцарській цифровій екосистемі.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/ecommerce-everywhere-era-started-ces-carlo-terreni/.

Carlo Terreni люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: