Правило міжнародного підприємця

Коротка та незакінчена історія

Не секрет, що підприємці-іммігранти завжди робили винятковий внесок в економіку Америки в громадах по всій країні. Іммігранти допомогли створити як один із кожних чотирьох малих підприємств та високотехнологічних стартапів по всій Америці, так і більшість із них у Кремнієвій долині. Більше 40 відсотків компаній Fortune 500 були засновані іммігрантами або дітьми іммігрантів, і більшість сьогоднішніх єдинорогів (приватних компаній на суму понад 1 млрд доларів) мають співзасновників іммігрантів.

Проте жоден з цих підприємців-іммігрантів не приїхав до Америки за візою, призначеною для засновників стартапів, – оскільки Конгрес її ніколи не створив. Натомість підприємці приїжджали сюди шляхом, призначеним для студентів (Ілон Маск, Тесла та SpaceX), членів сім’ї (П’єр Омідьяр, eBay), робітників (Аді Татарко, Хозз) або біженців (Сергій Брін, Google).

Але в епоху, коли Америка вже не може задовольнятися своїм давнім статусом найкращого місця на Землі для створення та масштабування нової компанії – епохи, коли Канада рекламує талантів іммігрантів на білбордах США на шосе, Китай сильно субсидує стартапи та Президент Франції Мануель Макрон особисто звертається до світових підприємців з проханням “знайти у Франції другий дім” – можливо, для Америки було б гарною ідеєю трохи спростити підприємництво іммігрантів.

Це мета Міжнародного правила про підприємця, постанови, виданої в останні дні діяльності адміністрації Обами, яку адміністрація Трампа нещодавно призупинила безпосередньо перед тим, як перші прийнятні підприємці можуть почати подавати заявки.

Сьогодні новий позов, поданий Національною асоціацією венчурного капіталу та низкою потенційних підприємців-іммігрантів (NVCA проти Герцога), намагається змусити Міністерство національної безпеки припинити затримку та негайно почати приймати заяви. (Повне розкриття інформації: на своїй попередній роботі в Білому домі Обами я відіграв певну роль у впровадженні правила міжнародного підприємця. Однак ні я, ні Безмежні не є стороною сьогоднішнього позову)

Як ми прибули сюди, і що, найімовірніше, станеться далі? Почнемо спочатку …

Що таке правило міжнародного підприємця?

Міжнародне підприємницьке правило – це федеральне положення, видане Міністерством національної безпеки (DHS), яке створює чіткий шлях для потенційних підприємців залишатися в США для створення та створення нових компаній.

Щоб мати право, підприємець повинен надати Сполученим Штатам “значну суспільну користь”. Що це означає на практиці:

Підприємець повинен мати значну частку власності у стартапі (спочатку не менше 10 відсотків) і брати активну та центральну роль у його діяльності.

Стартап, мабуть, був сформований у США протягом останніх 5 років.

Стартап повинен мати “значний та продемонстрований потенціал для швидкого зростання бізнесу та створення робочих місць”, про що свідчить або (а) значні капітальні вкладення (принаймні 250 000 доларів США) від кваліфікованих американських інвесторів із наявними послугами, (b) значні винагороди або гранти ( щонайменше 100 000 доларів) від федеральних, штатних або місцевих державних установ; або (c) демонстрування інших “надійних та вагомих доказів” (наприклад, вступ до висококонкурентного прискорювача запуску).

Відповідно до Міжнародного правила про підприємців, до 3-х підприємець-підприємців на стартап можуть отримувати початкове перебування до 2,5 років для нагляду та розвитку своєї компанії в США. Продовження на ще 2,5 роки може бути надане, якщо стартап продовжує надавати “значну суспільну користь”, про що свідчить суттєве збільшення капітальних вкладень, доходів або створення робочих місць.

Більше цікавих фактів:

Недавній аналіз впливу передбачав, що Міжнародне правило про підприємця створить щонайменше 135 000–300 000 робочих місць протягом наступних 10 років, виходячи з первинної оцінки DHS, що передбачає, що рік, 2940 підприємців.

Правило міжнародного підприємця не є “стартовою візою”, оскільки лише Конгрес може створити абсолютно нову категорію віз. Технічно правило базується на дискреційних повноваженнях Міністра національної безпеки надати умовно-дострокове звільнення за особливих обставин. (В імміграційному контексті “умовно-дострокове звільнення” означає лише тимчасовий дозвіл на перебування в США – це не має нічого спільного з кримінальним законодавством, браслетами на щиколотці тощо).

Нещодавно Міжнародне підприємницьке правило отримало підтримку від лідерів інвестицій та економічного розвитку в більшості штатів, 60 груп технологічної галузі та сенаторів від обох сторін.

Хронологія міжнародного правила про підприємця

2009–2010: засновник Y Combinator Пол Грем публікує короткий нарис із пропозицією «Віза засновника»; підприємці та інвестори, включаючи Бреда Фельда, Стіва Кейса та багатьох прихильників низового рівня, створюють рух “стартової візи”; Фонд Кауфмана та інші публікують дослідження, що підкреслюють економічні переваги ідеї.

2010–2013 рр .: Численні двопартійні законопроекти про стартові візи вносяться в обидві палати Конгресу, але, як і більшість пропозицій про імміграцію будь-якого типу, вони не сприймаються як самостійні рішення.

Червень 2013: З переважною двопартійною перевагою (68–32) Сенат приймає комплексний законопроект про імміграційну реформу, який включає дві різні стартові візи (“X-1” як тимчасову початкову візу та “EB-6” як зелена карта, призначена саме для підприємців).

Листопад 2014 року: після того, як Палата представників, підконтрольна республіканцям, не змогла винести імміграційну реформу на голосування, президент Обама оголошує про низку заходів виконавчої влади з метою виправлення частин імміграційної системи, включаючи новий шлях імміграції для підприємців.

Серпень 2016 року: DHS публікує проект версії Міжнародного правила про підприємців – “запропоноване правило”, яке генерує понад 700 коментарів від громадськості, що рекомендують різні зміни.

17 січня 2017 року: За три дні до закінчення діяльності адміністрації Обами, DHS публікує остаточну версію Міжнародного правила про підприємців, що включає багато пропозицій громадськості. “Датою набрання чинності” встановлено 17 липня 2017 року, що надає DHS достатньо часу для налаштування процесу прийому, після чого будуть прийняті перші заявки.

25 січня 2017 року: Адміністрація Трампа видає розпорядження, яке стосується, головним чином, питань прикордонної безпеки та забезпечення імміграції, до якого входить один пункт, що наказує Міністерству охорони здоров’я провести загальний огляд використання повноважень щодо звільнення від покарання.

11 липня 2017 року: Менше ніж за тиждень до набуття чинності Міжнародним правилом для підприємців DHS заморожує дату набрання чинності до 14 березня 2018 року, одночасно вказуючи на намір повністю тимчасово скасувати правило.

Серпень 2017: DHS отримує майже 400 нових публічних коментарів щодо Міжнародного правила про підприємця, переважна більшість з яких надає велику підтримку.

19 вересня 2017 року: Національна асоціація венчурного капіталу та кілька засновників стартапів, в особі Американської ради з питань імміграції та юридичної фірми Mayer Brown, подають позов проти DHS, стверджуючи, що затримка Міжнародного правила про підприємців заподіяла помітну шкоду підприємцям та інвесторам, та порушив Закон про адміністративне судочинство.

Коротше кажучи, Конгрес вимагає, щоб федеральні відомства вимагали публічних коментарів перед виданням остаточного розпорядження, якщо тільки немає “вагомих причин”, щоб пропустити цей крок. DHS стверджував, що він мав вагому причину пропустити коментарі громадськості перед тим, як доопрацювати відстрочку дії Міжнародного правила про підприємця, оскільки проходження цілого процесу призвело б до витрачання “обмежених агентських ресурсів”. Але висловлюючись позивачами сьогодні:

[Т] Твердження, що DHS доведеться витратити додаткові агентські ресурси, якщо це не відкладе дату набрання чинності Правилом [Міжнародного підприємця], є неправдоподібним. DHS не може серйозно стверджувати, що він мав намір розробити систему для розгляду заяв, однак не вживав жодних заходів для цього, доки не набув чинності останній тиждень перед правилом. Або DHS завжди мав намір відкласти правило, і міг легко запропонувати можливість сповіщення та коментарів для громадськості, або DHS вже витратило значні ресурси на розробку такої системи, і будь-які додаткові ресурси, які DHS витрачала, будуть мінімальними.

Що буде далі?

Поглинаючи деякі найтонші моменти судових процесів щодо регуляторних органів, протягом наступних кількох місяців існує три основні можливості:

Позов не вдається, Міжнародне підприємницьке правило помирає: якщо федеральний суд приєднається до DHS – або просто не поспішає з прийняттям рішення – тоді DHS може продовжити свій початковий заявлений ігровий план: скасування Міжнародного правила про підприємця до того, як воно колись набуде чинності. Для цього потрібно було б пройти типовий трифазний процес вироблення норм: (а) опублікування “запропонованого правила” з докладним юридичним та економічним обґрунтуванням скасування, (2) запрошення публічних коментарів, а потім (3) опублікування “остаточного правила” що відповідає на ці публічні коментарі та вилучає Правило міжнародного підприємця з Кодексу федеральних правил. Отримати все це до самовстановленого терміну DHS до 14 березня 2018 року було б шаленою швидкістю за стандартами федеральних агентств, але цей термін можна було б продовжити знову.

Позов вдався, Правило міжнародного підприємця живе: Якщо федеральний суд виступить на стороні позивачів, він може наказати DHS запровадити Міжнародне правило підприємця більш-менш негайно. Тоді DHS може або виконати рішення, або оскаржити це рішення. Якщо відомство виконає та почне приймати заявки від підприємців, воно все-таки може в кінцевому підсумку скасувати Міжнародне підприємницьке правило через трифазний процес, описаний вище.

Правило міжнародного підприємця живе, позов є спірним: якщо DHS оголосить про зміну думки та заявить федеральному суду, що планує запровадити Міжнародне правило про підприємця за власною волею, тоді позов буде спорним.

Неможливо призначити вірогідність цих різних результатів, але ми повинні знати протягом декількох місяців, яким шляхом схиляється Федеральний окружний суд округу Колумбія.

Як працівник Білого дому в 2010–2017 роках, Даг Ренд працював над зусиллями Конгресу та виконавчої влади з реформування імміграційної системи США. Сьогодні він є президентом та співзасновником безмежної технологічної компанії, яка має на меті розширення можливостей сімей більш надійно, швидко та доступно орієнтуватися в системі імміграції.

Ця стаття спочатку з’явилась у безмежному блозі.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/international-entrepreneur-rule-doug-rand/.

Doug Rand люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: