Сором бути нетехнологічним підприємцем у Силіконовій долині

У дитинстві у вас, мабуть, були великі мрії про те, ким ви хотіли стати, коли виростете. Можливо, ви хотіли бути космонавтом, телезіркою або професійним спортсменом. Попутно ваші батьки, напевно, заохочували вас трюїзмами на кшталт: “ти можеш бути тим, чим хочеш у житті, якщо будеш працювати наполегливо”.

Звичайно, більшість з нас відмовляються від цих мрій, ставши дорослими. Наші мрії переходять від “космонавта” до “вступу в хороший коледж”, а потім “отримання хорошої роботи”, а потім “дозволити собі будинок”.

Частиною цього є просто прийняття реальності – якщо ви зростете на висоту п’ять футів і можете стрибнути лише на шість дюймів від землі, НБА не збирається називати своє ім’я в день призову. Але є також багато доброзичливих людей, які оточують нас і кажуть нам, що наші мрії суперечать тому, що ми “повинні” робити.

Я живу в Силіконовій долині більше 20 років, і громада пишається тим, що повна мавериків, котрі їхали дорогою менше їздили. За іронією долі, тут є рівно стільки “треба”, ніж де-небудь ще, і я виявив, що більшість людей навіть не усвідомлюють, що це відбувається з ними!

Протягом останніх 12 років я керував рекламним агентством, що базується в Силіконовій долині, 3Q Digital. У цій публікації описуються дві упередженості “слід”, з якими я стикався за той час.

Силіконова долина повинна №1: Справжні підприємці будують технології

Кілька років тому я побував на вечірці, організованій місцевою фірмою венчурного капіталу. Перебуваючи в черзі у буфеті, я кілька хвилин розмовляв із хлопцем перед собою. Скорочена розмова йшла так:

Я: Отже, чим ти займаєшся?

Хлопець: Я венчурний капіталіст. Як щодо тебе?

Я: Я заснував рекламне агентство.

Хлопець: О. До побачення!

В ієрархії Кремнієвої долини на вершині піраміди знаходяться серійні технологічні підприємці, за якими слідкують королівські венчурні капіталісти. А ще є всі інші.

У Силіконовій долині існує величезне упередження щодо технічних рішень проблем. Більша частина цієї переваги є логічною: технології мають потенціал для нескінченних масштабів, більшої віддачі та часто можуть вирішувати складні проблеми краще, ніж люди. Для багатьох, якщо не для більшості галузей, технології – це майбутнє.

І все ж є ще багато галузей сфери послуг, які для досягнення успіху потребують людських інновацій та взаємодії. Багато з цих підприємств можуть суттєво зростати та забезпечувати фінансову віддачу для підприємців у тому ж масштабі, що і технічний бізнес. І їх важко побудувати, що вимагає постійного набору, навчання та збереження найвищих талантів, швидких інновацій та бездоганного обслуговування клієнтів.

Молоді підприємці в Кремнієвій долині уникають бізнес-моделей послуг, часто тому, що їм кажуть, що вони “повинні” використовувати свого генія для побудови технологій. Засновники технологічних стартапів засипають похвалою і часто залучають мільйони доларів від інвесторів. Сервісні стартапи не отримують ні того, ні іншого.

Для тих підприємців, які люблять технології та мають ідею, яка, швидше за все, досягне успіху завдяки технологіям, це чудово. Але “необхідність” штовхає інших підприємців винаходити технічне рішення, хоча їх серце не може бути зацікавленим і ринок у цьому не потребуватиме.

Силіконова долина повинна # 2: Вибирайте кратні

Пов’язане з цим тиском з боку однолітків щодо створення технологій над послугами, існує також думка, що ви просто заробите більше грошей, заснувавши технічний бізнес, а не сервісний. На перший погляд, це видається правдою. Технологічний бізнес часто оцінюється з кратним доходом, тоді як сфера послуг оцінюється з кратним прибутком. Отже, візьмемо дві компанії, одну технологічну та одну службу, кожна з яких має 10 мільйонів доларів доходу та 1 мільйон доларів прибутку. Технологічна компанія може придбати за 100 мільйонів доларів (дохід у 10 разів), але бізнес з продажу послуг продається за 10 мільйонів доларів (прибуток у 10 разів) З огляду на різку різницю в оцінці, хто б не хотів будувати технологічний бізнес?

Те, що не вдається врахувати в цьому порівнянні, полягає в тому, чи підходить основний бізнес як технічне рішення чи рішення для обслуговування. Кілька років тому я познайомився з деякими розумними підприємцями, які створили алгоритм торгів для покращення результатів реклами в Google. Вони прагнули зібрати венчурні гроші та побудувати технічний фанат. Думаючи про свій бізнес, я припустив, що стати постачальником технологічного програмного забезпечення було для них лише одним із трьох шляхів, інші два – рекламним агентством із підтримкою технологій та інтернет-рекламодавцем (вони могли б використовувати свої технології для отримання великого прибутку від продажу речі в Інтернеті).

Підприємці швидко уникали ідей агентства або рекламодавців – віддача була набагато суттєвішою за допомогою програмного рішення. Потім вони вийшли і залучили понад 20 мільйонів доларів венчурного фінансування, створили складне програмне рішення, найняли 100 людей і почали продавати програмне забезпечення.

Незважаючи на створення хорошого програмного забезпечення, бізнес боровся. Конкурентів було занадто багато, було занадто важко диференціювати рішення, витрати на комутацію були низькими, вони не змогли стягувати стільки, скільки думали, вартість не відставати від інновацій конкурентів була великою, і Google в кінцевому підсумку багато чого повторив своїх технологій та безкоштовно віддають їх рекламодавцям. Швидко вперед до сьогоднішнього дня, і компанія бореться. Хоча я не можу точно сказати, що модель агентства чи рекламодавця працювала б краще, багатьох проблем, з якими вони зіткнулися як постачальник технологій, не існувало б, якби вони пішли іншим шляхом.

Продаж Levis проти Mining за золото

У Кремнієвій долині ви або добуваєте золото, або продаєте Леві шахтарям. Кожен, з ким ви зустрінетесь, скаже вам стати золотим копачем і винайти наступну велику справу. Якщо це ваша пристрасть, відважтесь. За іронією долі, цей шлях настільки міфологізований, що, мабуть, протилежніше робити щось банальне (наприклад, заснувати агентство) у Кремнієвій долині, ніж бути технічним майстром.

Моя порада проста: побудуйте бізнес, який, на вашу думку, буде чудовим, а не те, що інші вважають крутим, або те, що кажуть експерти, карбуватиме вам багато грошей. Ви станете щасливішими, і в кінцевому підсумку ви можете довести, що всі “бажаючі” помиляються!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/shame-being-non-tech-entrepreneur-silicon-valley-david-rodnitzky/.

David Rodnitzky люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: