Стажування при запуску

Я маю зробити презентацію в C.U. Студенти2Запуск через 2 тижні. Презентація повинна бути про те, чому Навітря. Але я думаю, що більш цікавою презентацією є те, на що слід звернути увагу студенту, вибираючи компанію для роботи. Тож я буду представляти наступне.

Ви хочете працювати в стартапі?

Перше запитання, яке потрібно задати собі, – чи хочеш ти працювати на стартапі. Це, як правило, значно відрізняється від звичайної компанії, і вам потрібно подумати, чи сподобається вам це. Тож давайте поговоримо про те, що відрізняється.

Ви зазнаєте невдачі. У більшості компаній ви працюєте з мережею. Існують системи та процеси, які гарантують, що ви не зробите нічого поганого. Під час запуску на вас покладається відповідальність за завдання, і ніхто не перевіряє вашу роботу. Не існує жодної системи, яка заважала б вам зробити велику помилку. І вас постійно штовхають на виконання завдань. Тож часом ви зазнаєте невдачі. Всі це роблять.

Усі побачать. У більшості компаній ваші зусилля розглядаються кількома вашими колегами та вашим менеджером – і все. Під час запуску всі бачать, що ви робите (а чого не робите). Коли це великий успіх, прозорість чудова. Коли щось піде не так, тоді прозорість не така гаряча. Але зрештою всі знають і цінують те, що ви досягли.

Тобі вирішувати. Що ви робите, як ви робите, мільйон рішень, які докладають будь-яких зусиль – це все залежить від вас. Ви можете (і повинні) просити про допомогу, керівництво та допомогу за потреби. Але ви володієте роботою, і ваші зусилля, дизайн, код тощо визначають, чи вдала ваша робота. Відповідальність та власність задовольняють, але часом і лякають.

Загальні спеціалісти, а не спеціалісти. У стартапі завжди занадто мало людей. Тож вам дадуть завдання, для яких у вас немає підготовки. Фокус полягає в тому, щоб розібратися в цьому і виконати досить хорошу роботу. (Дуже важливою навичкою для навчання є іноді зусилля, але для деяких завдань зусилля С є більш доречним.)

На що слід звертати увагу при запуску

Наскільки хороша команда там. Вам потрібно знайти хороший збіг. Якщо ваші здібності значно перевищують кількість людей у компанії, вам здасться робота нудною, і ви нічого не навчитесь. З іншого боку, якщо ваші здібності значно нижчі від можливостей людей у компанії, ви знайдете роботу неприємною, болючою, і знову ви багато чого не навчитеся. Ви хочете знайти компанію, де команда буде трохи кращою за вас (це найкраще середовище для навчання). З іншого боку, компанія хоче найняти стажерів, які є трохи кращими, ніж їхня команда (саме так вони підвищують середнє значення).

Культура. Вам потрібно знайти культуру, яка вам подобається. Деякі (на щастя дуже мало) компанії токсичні. Переконайтесь, що люди там, здається, подобаються один одному і уживаються між собою. Також шукайте речі, які у вас спільні. Якщо ви любите комп’ютерні ігри і одна компанія регулярно проводить внутрішні ігрові турніри, це добре підходить. Якщо всі їдуть на велосипеді, і ви волієте випити пива, ви не можете натискати кнопку з іншими. Не шукайте ідеальної форми, але шукайте спільності.

Їх мета. Чи обговорюють вони крутий продукт, який вони створюють, з метою доставити цей товар у світ? Або вони обговорюють свій наступний раунд фінансування з метою придбання. Як не дивно, стартапи, орієнтовані на виграш, як правило, зазнають невдачі (і не такі приємні місця для роботи). Apple, Microsoft (за старих часів), Google, Facebook тощо зосереджувались на створенні чудових продуктів.

Безкоштовна содова попса. Це здається дрібницею, але це дуже потужний показник. Я працював в одній компанії, яка не надавала безкоштовну соду, а в іншій – лише після змушення. В обох випадках компанії не цінували своїх програмістів.

Чого не слід шукати

В якій товарній галузі вони перебувають. Візьмемо приклад – чи зацікавлені ви у розробці нової архітектури обміну повідомленнями та її реалізації? Немає? Занадто нудно? Тому що таким був Twitter. Ви ніколи не знаєте, куди призведе даний продукт. І ніколи не знаєш, що тобі стане цікавим.

Яку технологію вони використовують. Якщо ви хочете зробити мобільний, тоді так, ви дізнаєтесь, чи дійсно вам подобається це, працюючи над мобільним програмним забезпеченням. Але якщо ви працюєте над серверним програмним забезпеченням для великих даних, яке дасть вам можливість дізнатися, чи вам це цікаво та складно. Ваші інтереси повинні керувати тим, що ви шукаєте, але вони не повинні обмежувати ваш вибір.

Оплата. Так, вам потрібна гідна оплата як стажера, і тому, що пиво коштує грошей, і це свідчить про те, що компанія вас цінує. Але найважливіше, що ви хочете отримати від стажування, – це навчитися. Дізнайтеся, як це – працювати над одним, дізнайтеся, чи це для вас, вивчіть нові технології, навчіться маркетингу, продажам чи операціям. Ви вибираєте не стільки роботу, скільки освіту.

Що ви отримаєте

Якщо стартап-світ для вас.

Вивчайте нові технології, нові рамки, нове програмне забезпечення.

Отримайте знання в галузі маркетингу, продажів, операцій та / або того, як розгойдуватись у Civilization IV.

Вас потягнуть до своїх меж, а потім далеко за межі. І це навчить вас тому, чого ви можете справді досягти.

Цілком заслужене почуття гордості за роботу, яку ви спроектували та створили.

Порада

Основним показником при запуску є виконання того, що потрібно зробити. Не зосереджуйтесь на тому, чому чогось неможливо досягти, зосередьтеся на тому, як це зробити. Якщо це означає інший підхід, поясніть це та аргументацію. Найкращий комплімент при запуску – це те, що ви даєте йому / їй проект, і незалежно від того, наскільки складний – це робиться.

Зважаючи на це, ігноруйте обмеження, але не ігноруйте фізику. Якщо щось справді неможливо, принаймні з відведеним часом / ресурсами, тоді скажіть так. (Але обов’язково пропонуйте альтернативні варіанти.)

Чому стартапи рок!

Більшу частину свого життя я провів у стартапах. Так, це важча робота, ніж ви знайдете у великій компанії. Ні, вона не платить так добре, як велика компанія (якщо акції не окупляться – тоді О, маля!). Але робота цікава. Те, що ти робиш, має значення. Ви – частина команди, яка виконує справи, до яких команда у 20 разів більшої компанії навіть не може підійти. І все це робить роботу настільки привабливою, що ти любиш її.

Чому великі компанії платять більше, ніж стартапи? Щоб компенсувати те, що робота там відстій.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/interning-startup-dave-thielen/.

Dave Thielen люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: