Чи є знання найбільшою конкурентною перевагою вашої організації?

„Навчання” було вказано як організаційну проблему номер 1, з якою стикаються лідери з персоналу та C-Suite у звіті „Делойт” про робочі тенденції.

85% опитаних респондентів вважають, що організаційне та індивідуальне навчання є ключем до їх успіху.

Щодня ми слухаємо і говоримо про те, щоб відправити людей на Марс і бути цивілізацією між планетами в майбутньому, і все ж ми як особи, команди та компанії намагаємось швидко вчитися, навчатися та здобувати відповідні знання, оскільки бізнес і робоче середовище різко змінюються.

Багато хто стверджує, що такі слова, як знання та інформація, не слід використовувати як взаємозамінні, не розуміючи, що вони насправді означають, однак використання великих значень та застосування знань та інформації завжди залишатиметься одним із найважливіших аспектів того, як підприємства можуть ефективно приймати обґрунтовані рішення швидше.

Для того, щоб визначити, що насправді означає знання для професіоналів та бізнесу, Томас Х. Девенпорт та Лоуренс Прусак зробили стислу роботу

Знання – це плавне поєднання підробленого досвіду, цінностей, контекстної інформації та експертного розуміння, що забезпечує основу для оцінки нового досвіду та інформації. він бере свій початок і застосовується у свідомості пізнаючих.

В організаціях він часто вбудовується не тільки в документи, бази даних та сховища, але також і в організаційні процедури, процеси, практики, але найголовніше у свідомості людей.

На сьогоднішній день знання поділяються на 3 широкі типи, і ці знання створюються та використовуються між компаніями, підрозділами та системами

Явні знання: знання, які можна сформулювати, написати та поділитися у кожному бізнесі. (Приклади: електронні листи, чати / бесіди, навчання тощо)

Неявне знання: Коли застосовуються явні знання, вони стають неявними, існують навички та знання, які можна передати від одного завдання до іншого. Приклади: Процеси, документи, навчальні посібники тощо.

Мовчазне знання: знання, отримані на основі особистого досвіду, які може бути дещо важко висловити та виміряти. Приклади: Інтуїція, навички та знання, набуті протягом багатьох років досвіду шляхом застосування та застосування.

Велике питання для керівників hr та c-suite полягає в тому, чому ми все ще намагаємось створити доступ до відповідних мовчазних знань для наших команд та як окремих людей?

Щороку компанії значною мірою вкладають мільйони доларів у системи управління знаннями на явні та неявні знання з метою їх створення, споживання та розповсюдження по організації.

Однак більшість керівників HR & C-Suite погоджуються з тим, що вони не надають доступу та передають мовчазні знання від людей та експертів (як внутрішніх, так і зовнішніх), які витратили роки на здобуття конкретних навичок та досвіду на основі застосування та навчання, виконуючи речі. .

Як сказав великий філософ-стоїк Епіктет “Якщо ти хочеш бути письменником, пиши”

Якщо глибше заглибитися у розуміння компаній, які роблять 5X-10X кращими в одних і тих самих галузях, саме вони можуть скористатися мовчазними знаннями.

Ці компанії часто перевершують компанії у своїй галузі, надаючи працівникам доступ до зовнішніх або внутрішніх людей з мовчазними знаннями.

Своєрідні «експерти», які роками шліфували у своїй галузі та набули конкретних знань, які можуть призвести до вищого індексу інновацій, кращих ідей, глибшого розуміння проблем, рішень, що призводять до швидших і кращих рішень.

Ось приклад SpaceX та Ілона як засновника, який скористався мовчазними знаннями, щоб створити одну з найбільш обговорюваних і захоплених компаній SpaceX у світі. Чи будуть люди цивілізацією між планетами, час покаже і її обговорення буде іншим часом.

Ось цікава історія, яку багато хто не знає про spacex про те, як доступ до tacit knowledge може створити надзвичайний успіх

Перш ніж потрапити в космічну індустрію, Ілон Маск зателефонував багатьом фахівцям з космічної галузі, а через деякий час зв’язався з Джимом Кантреллом, аерокосмічним консультантом, який працював у лабораторії реактивних двигунів НАСА та у спільній місії на аеростатах для Французького космічного агентства та Радянський Союз.

Джим регулярно давав поради та вказував Ілону на відповідні матеріали та зміст, щоб дізнатися більше про галузь та технічні особливості реалізації його бачення. Пізніше Джим отримав найманого працівника в SpaceX.

Ви можете прочитати більше про це в цій статті CNBC тут. https://www.cnbc.com/2018/08/28/elon-musk-once-cold-called-rocket-scientist-and-it-led-to-spacex.html

Мораль історії.

Наші команди та організації потребують доступу до мовчазних та неявних знань від експертів за межами організації та всередині організації, і що ми можемо зробити як HR Leaders & C-Suite, щоб подолати цей розрив у навчанні?

Проактивні лідери бачать у 3 рази швидше та кращі рішення, які приймають команди, які набувають мовчазних знань, і це те, про що слід поговорити та обговорити, якщо ми хочемо створити компанії, які мають конкурентоспроможні умови та переваги перед своїми однолітками.

«Я тоді зробив те, що знав, як робити. Тепер, коли я знаю краще, я роблю краще ». – Майя Анджелу

Посилання на оригінальну публікацію на CleverX

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/knowledge-your-organizations-biggest-competitive-advantage-shaikh/.

Sharekh Shaikh люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: