Чи є AI Термінатором Роботи?

Нещодавно я мав нагоду сісти з Райаном Дідом, ведучим подкасту The Digital Broker, щоб обговорити штучний інтелект, страхування та велике питання, яке стоїть у багатьох людей на думці: чи AI вкраде мою роботу? Це питання, яке, на мою думку, вимагає більш тонкої відповіді, ніж ми зазвичай бачимо в новинах.

На недавньому веб-семінарі, організованому ACORD, Аджай Агравал зазначає, що «ЗМІ зробили нам погану послугу» у своїх звітах про AI, зосередившись на переміщенні робочих місць, а не на збільшенні: «AI наближається, і він займе всі робочі місця. Це просто неправда “. Хоча AI буде автоматизувати рутинні завдання, складні бізнес-процеси, як-от продаж страхування, все одно вимагатимуть від людини перевіреного та застосовувати свої людські судження до роботи. Агравал підкреслює, що, хоча AI надзвичайно добре прогнозує, він дуже погано оцінює.

Агравал, Джошуа Ганс та Аві Голдфарб, співавтори книги бестселерів “Машини для прогнозування: проста економіка штучного інтелекту”, у своїй недавній роботі написали, що серед кількох сотень стартапів, які вони досліджували протягом останніх кількох років, вони ” бачили дуже мало компаній, які однозначно будували технології, що замінюють працю “.

Це має сенс, коли ви вважаєте, що AI та прогнозування є лише однією частиною ланцюга завдань, які мають відбутися для виконання бізнес-процесу, такого як оцінка та оцінка ризику у страхуванні, оформлення полісу чи обробка претензії.

Нові дослідження МакКінсі підрахували, що до 2030 року майже від нуля до 30 відсотків годин, відпрацьованих у всьому світі, може бути автоматизовано залежно від швидкості впровадження технологій автоматизації. За оцінками Мак-Кінсі, приблизно в 60 відсотках професій щонайменше одна третина складових видів діяльності може бути автоматизована, що передбачає суттєві зміни та зміни на робочому місці для всіх робітників. Однак дуже мало професій – менше 5 відсотків – складаються з видів діяльності, які можна повністю автоматизувати.

Ai на плівці

Якщо засоби масової інформації не робили жодної допомоги ІІ, популярна культура також зіграла свою роль у формуванні нашої колективної свідомості щодо небезпек AI.

У 1984 році на великий екран вийшов науково-фантастичний фільм “Термінатор”, в якому Арнольд Шварценеггер знявся як невблаганний вбивця-кіборг, посланий назад, щоб вбити Сару Коннор (Лінда Гамільтон), син якої в майбутньому стане лідером у битві проти машин і Skynet, всемогутнього загального штучного інтелекту, спрямованого на знищення кожного останнього людини на планеті.

Цікаво відзначити, що випуск The Terminator збігається із широким поширенням робототехніки у виробництві. З 1980 року промислові роботи стали виготовлятися у великій кількості, при цьому новий робот, керований мікропроцесором, був представлений на ринку із розрахунком один місяць. Ці роботи мали вищий ступінь експлуатаційної свободи, ніж попередні моделі. Перший роботизований кронштейн з двигунами, встановленими безпосередньо в суглобах його плеча, був побудований Такео Канаде в 1981 році.

Наукова фантастика завжди грала на наших страхах сьогодення. Не випадково голлівудський блокбастер Джеймса Кемерона закінчується епічним розбором між людиною та машиною, що відбувається на заводі з автоматизованими машинами, конвеєрними стрічками та гідравлічними пресами.

Якщо ви подивитесь на зображення вгорі цієї статті, що ви бачите? Зловмисна машина, що програмує коди запуску ядерного удару для знищення людства, або доброякісний майбутній “цифровий працівник”, який старанно виконує рутинне завдання? Ваша відповідь може сказати про вас більше, ніж саме зображення.

Фактор страху

Слухай, я розумію: AI – це страшно. Зміни – це страшно. Автоматизація з’явилася для робітників у виробництві у 1980–90-х роках, а тепер – для працівників таких галузей, як фінансові послуги та страхування. Існує важливий елемент, який часто залишається поза увагою цих історій: а як щодо якості роботи, яку сьогодні роблять працівники знань у таких галузях, як страхування?

Райан Дідс називає це “висмоктуванням душі”: повсякденними, німіючими, повторюваними завданнями, які надзвичайно трудомісткі та виснажливі навіть для досвідчених страхових фахівців. “Знайдіть свої проблеми, свої затягуючі душу завдання і приступайте до їх вирішення. Не знаєте, які у вас проблеми? Запитайте свою команду, що вона ненавидить робити”, – каже Дідс.

Gallup вивчив майже 7500 штатних співробітників і виявив, що 23% повідомили, що дуже часто або завжди відчувають вигоряння на роботі, тоді як додаткові 44% – іноді. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала “вигорання працівників” медичним станом. Вигорання витрачає організації у вигляді високої плинності працівників, збільшення медичних та страхових витрат та падіння продуктивності.

Висвітлення преси щодо вигорання працівників, як правило, зосереджується на першокласних службовцях обслуговування клієнтів, таких як агенти кол-центрів. У нещодавній статті Forbes доктор Скайлер Плейс, головний науковий співробітник з питань поведінки та керівник відділу персоналу Cogito, розповідає про цінність застосування поведінкової науки та штучного інтелекту для зменшення вигорання працівників в таких умовах, як центри викликів: для AI – примноження людей таким чином, щоб підвищити якість їхнього життя … ”Cogito використовує AI для збільшення природних талантів та навичок агентів колл-центру, надаючи їм допомогу, необхідну для ефективнішої роботи, та кращу допомогу емоційним клієнтам (наприклад, страхувальникам, що телефонують для подання або подальшого розгляду претензії).

Вигорання у страховому бюро

Але вигорання співробітників трапляється і в страховому бюро, і справді в будь-якій частині бізнесу, коли повторювані завдання, що затягують душу, заважають працівникам робити більш корисну роботу.

Пам’ятаєте Сізіфа? У грецькій міфології ця трагічна фігура була приречена назавжди скотити валун на пагорб у Аїді. В «Одісеї» Гомера Одіссей трапляється на сумне видовище:

Тоді я став свідком тортур Сізіфа, коли він боровся з величезною скелею обома руками. Підтягнувшись і штовхаючи руками і ногами, він штовхнув валун вгору на вершину. Але щоразу, коли він збирався перекинути його через гребінь, його величезна вага повертала його назад, і знову до рівнини нещадна скеля котилася вниз. Тож йому довелося ще раз боротися з річчю і штовхати її, тоді як піт лився з його кінцівок, а пил здіймався високо над головою. (Одісея, книга 11: 593)

Це вічне покарання може здатися туманно знайомим працівникам страхових знань або андеррайтерам, котрі – день за днем і місяць за місяцем – повинні зіткнутися із папкою вхідних повідомлень або брокерським порталом з горою подань, які ніколи не зменшуються. Багато комерційних перевізників відповідають лише на 40-50% заявок просто тому, що їх надто багато.

Я їздив в офіси разом із страхувальниками комерційних страхових компаній та працівниками знань, щоб краще зрозуміти виклики, з якими вони стикаються у свій робочий день, що вони роблять і як це роблять. Я можу сказати вам, що це довгий день! Ці неперевершені професіонали приходять рано, залишаються пізно, а повертаючись додому вночі, вони виснажуються від великого обсягу рутинних завдань, які їм доводиться виконувати. Від зап’ястного тунелю до втоми від прийняття рішень, виконання повторюваних ручних завдань, таких як тестування подань або перевірка політики на наявність помилок та упущень, страшенно виснажує.

З точки зору почуття гордості та успіху у своїй роботі, це може викликати занепокоєння, щоб наполегливо працювати і все одно ніколи не пройти через гору буденних завдань у їх списку “Робити”. Щойно вони наближаються до вершини цього крутого пагорба, величезний валун знову котиться назад.

Ai для людей

Я вірю в силу AI, щоб допомогти людям працювати розумно і збагачувати своє життя. Я неймовірно оптимістично дивлюся на потенціал AI для створення можливостей працевлаштування, звільняючи людей від роботи, яка засмоктує душу. Генеральний директор Цюріха, Канада Саад Меред, висловлюється так: “У Цюріху ми також вважаємо, що інноваційні технології дозволять нашим командам виконувати більшу роботу, яка їм подобається”.

Замість того, щоб підсилювати втомлене оповідання, яке налаштовує людей на машини, настав час прийняти ідею AI, що підтримує та примножує людей на робочому місці. AI представляє неймовірну можливість для страхових перевізників, брокерів та агентів підвищити продуктивність, ефективність та задоволеність робочим місцем. Як сказав Райан Дідс та люди з Indio: “Так, ми Термінатори, добре, – це завдання, що засмоктує душу. Вбивство, що засмоктує душу, створює робочі місця “

Ви можете прослухати повну розмову між мною та Райаном нижче.

Ця стаття спочатку була опублікована в блозі Writing the Future – AI in Commercial Insurance від Chisel AI (16 жовтня 2019 р.).

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/ai-job-terminator-ron-glozman/.

Ron Glozman люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: