“Не може бути великого досягнення без ризику”

Чт, 03 вересня 2015 04:25:45 за Грінвичем

Антуан Рескуріо

Протягом останніх кількох років фірми, що працюють на ринках акцій та деривативів, що торгуються на біржі (ETD), все більше зосереджують увагу на зоні ризику перед торгівлею. Такі правила, як SEC 15c3-5, “Правило доступу до ринку”, запроваджене на ринках цінних паперів США в 2010 році, та Керівні принципи ESMA, опубліковані в Європі наступного року, проклали шлях до того, щоб вимагати від фірм проведення “вбудованих” чеків та управління навколо електронного потоку замовлення.

Незважаючи на те, що спочатку ці правила накладали певний тягар на учасників ринку, коли вони були вперше запроваджені – особливо фірми, що продають, що пропонують послуги типу прямого доступу до ринку (DMA) – ринок швидко адаптувався. Сьогодні можна очікувати, що кожна фірма, що пропонує своїм клієнтам доступ до електронного ринку із низьким рівнем дотику, має необхідні засоби контролю, щоб мати можливість контролювати потік замовлень та відхиляти замовлення, які можуть порушити заздалегідь визначені межі.

Наслідки реформ G20 для ризику перед торгівлею

На зрілих електронних ринках, таких як акції та ETD, тепер усі ці перевірки ризиків перед торгівлею можуть бути здійснені із незначним впливом на затримку, особливо якщо вони працюють “ бездротово ”, тобто на виділеній ПЛІС (Field Programmable Gate Array) ) апаратне забезпечення, запрограмоване спеціально для виконання завдання.

Але що з іншими ринками, які менш зрілі з точки зору електронних торгів? Після регуляторних реформ групи двадцяти, система централізованого звільнення, керована електронною книгою, керована книгами замовлень, зараз стає все більш поширеною у набагато ширшому діапазоні класів активів, включаючи інструменти з фіксованим доходом та позабіржові інструменти. І ця тенденція буде лише продовжуватися.

У міру того, як відбувається цей зсув, фірми повинні бути готовими з точки зору ризику перед торгівлею та здійснити необхідний контроль, який не тільки задовольнить регулятори, але також захистить себе – та ринок – від зловмисних, неправдивих, помилкових або несанкціонованих торгів . І оскільки ці ринки стають більш автоматизованими, найбільш розумним підходом є інтеграція спроможності проводити перевірки ризиків перед торгівлею в перший день – за мінімальних витрат – а не як подальша думка згодом. Але те, що працює на одному ринку, не обов’язково на іншому.

Розширення сфери застосування

Методи, які в даний час використовуються на фондових ринках та ETD, є хорошою відправною точкою, але фактори ризику до торгівлі на зароджуваних електронних ринках будуть відрізнятися залежно від класу активів. Наприклад, на ринках з фіксованим доходом (FI) легкість доступу до доступної ліквідності, ймовірно, буде ключовим фактором, тому контроль ризиків до торгівлі на ринках FI може охоплювати (наприклад):

порівняння розміру замовлення з існуючою глибиною ринку (наприклад, щоб мінімізувати несприятливий вплив на ринок)

беручи до уваги терміни введення замовлень (наприклад, ризик замовлень, відправлених на закритому ринку порівняно з іншим часом доби)

перегляд узгодженості замовлень із попередніми заказами (наприклад, щоб запобігти підробці)

враховуючи тип інструменту (наприклад, високоліквідні державні облігації порівняно з менш ліквідними облігаціями)

Це лише кілька прикладів, але їх може бути набагато більше.

Адаптованість

Наявність можливості робити все вищезазначене на швидкості, отримуючи при цьому доступ до необхідних даних, щоб забезпечити проведення більш складних перевірок, ніж це може бути зазвичай на ринках акцій та ETD, вимагає нового підходу до ризику перед торгівлею. Той, який є одночасно пристосованим та «горизонтально масштабованим», тобто здатний працювати в різних класах активів.

Цей аспект продуктивності / складності важливий, оскільки деякі ринки матимуть більш динамічні вимоги до перевірки ризиків, тоді як інші можуть вимагати більше точок даних. Коефіцієнт горизонтальної масштабованості вступає у дію, оскільки найкращі практики можуть бути «запозичені» у одного класу активів (наприклад, акції) та розширені іншим (наприклад, з фіксованим доходом) або одним регуляторним режимом (наприклад, США) та іншим (наприклад, Європа) .

Адаптованість тут є ключовою, оскільки нові ринки та інструменти, швидше за все, запровадять дещо інші перевірки ризику «в польоті», що вимагають постійних змін, які важко зробити за допомогою більш жорстких підходів.

Висновок

Тенденція до електронних ринків йде лише в одному напрямку. І регуляторні органи продовжать наполягати на всебічному контролі ризиків до торгівлі на цих ринках. Ми вже бачимо докази цього із вимогами MiFID II / MiFIR щодо покращення прозорості ринку та захисту інвесторів.

Тому фірми повинні бути готовими до адаптації та розвитку, саме тому їм дуже важливо співпрацювати з партнерами, які можуть забезпечити гнучкі платформи, які дозволять їм проводити ітеративні розрахунки та адаптувати свої перевірки ризиків за класами активів та продуктами – без впливу загальна ефективність затримки торгової платформи – у масштабованій формі.

Гібридна конструкція, що включає як апаратне, так і програмне забезпечення, може допомогти краще вирішити, що є чутливим до затримок, а що ні.

Наявність такої “основи”, на якій можна будувати, на відміну від жорсткого підходу, розробленого лише для одного ринку (або навіть одного типу клієнта на ринку), дозволить фірмам швидко реагувати на нові вимоги регулювання та ризику на електронних ринках майбутнє, і таким чином отримати конкурентні переваги.

Слідкуйте за нашим блогом за адресою http://www.celoxica.com/category/news/blog/

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/can-great-accomplishment-without-risk-antoine-rescourio/.

Antoine Rescourio люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: