Цифрова трансформація: виразна фраза, яку слід заборонити

Цифрова трансформація, на перший погляд модне слово нашої галузі, – це термін, який слід заборонити. Є багато іншого, що я міг би виділити, але ця конкретна фраза наразі постійно присутня у моєму щоденному робочому житті. Я читаю про це в пресі, відвідую присвячені їй конференції, обговорюю це з клієнтами та представляю кандидатам на роботу, які, мабуть, є її експертами. Але я дійшов висновку, що насправді це починає заважати самому прогресу, який він покликаний підштовхнути, і я вважаю, що всім нам було б корисно, якби ми перестали посилатися на нього і почали зосереджувати свої зусилля на набагато простішому та чіткіший фільтр, а саме взаємодія з клієнтами.

Нещодавно я відвідав день “Цифрової трансформації”; він був розроблений, щоб відповідати брендам, яким потрібна цифрова трансформація, та партнерам, які могли б допомогти їм це здійснити. Перше, що стало очевидним, це те, що багато брендів переплутав цей термін, я підозрюю, що багатьом з них сказали, що їм потрібно «продовжувати цифрову трансформацію», і вони просто були там, щоб з’ясувати, що це таке.

Брифи варіювались від “як би ви залучили більше трафіку на мій сайт?” до “Як ми можемо бути як UBER?” Нещодавно одну особу було перейменовано на «Менеджер цифрових трансформацій», можливо, для того, щоб забезпечити, щоб їхні начальники могли поставити галочку на запитання свого генерального директора «чи робимо ми цифрове перетворення?» Все це пропускає сенс і створює світ шуму та відволікання уваги, який забирає прогрес, який можуть досягти бренди у цьому світі, що стає все більш цифровим.

Велику частину проблеми складають елеватори, в яких працюють організації. Організації вважають, що їм потрібно вирішити проблему перетворення свого бізнесу в цифровий світ, і бажано відро, яке вже існує: “Як щодо маркетингу? Вони займаються цифровими технологіями, дозволяючи розмістити там команду з цифрової трансформації ». Але, зберігаючи ці шахти, трансформація навряд чи відбудеться – маркетинг продовжить маркетинг, відповідальні за продукт визначатимуть, з чим бренд виходить на ринок, але реальних змін, ймовірно, не відбудеться.

Я бачу, що реальні зміни відбуваються саме тоді, коли підприємства досить сміливі, щоб почати поєднувати світи продуктів, маркетингу та технологій разом з єдиною метою – забезпечити значно покращений досвід для клієнта. Візьміть easyJet, бізнес, який за останні роки повідомив про значні покращення показників бізнесу. Ці вдосконалення були досягнуті завдяки ряду фундаментальних та трансформаційних змін у способі його роботи. Наприклад, він здійснив розподіл місць, віддалившись від сутички / вільного для всіх, хто раніше вирішував, хто де сидить. Це була фундаментальна зміна його продукту, цьому сприяли цифрові технології, воно створило нові потоки доходу, стало основною частиною їх рекламних комунікацій і, як результат, кардинально перетворило не тільки сам бізнес, але й, можливо, і більшість що важливо, сприйняття споживачем марки. EasyJet зміг зробити такі фундаментальні зміни, тому що силоси, які могли легко затримати такі зміни, були розбиті. Як? Задавши дуже просте запитання: “Чи дасть ця зміна клієнтам easyJet принципово кращий досвід роботи з нашим брендом?”

Для мене секретний соус для перетворення вашого бізнесу в цей новий цифровий вік – це насправді старий фокус, дуже проста увага до досвіду та задоволення клієнтів. Немає сумнівів, що цифровий світ, у якому ми всі зараз працюємо, багато в чому ускладнив цю ситуацію, щоб її не можна було вибрати і складно планувати. Але це також відкрило світ можливостей, які дозволяють нам вирішувати старі проблеми новими та інноваційними способами.

Тож замість того, щоб зосередитись на створенні програм і команд з цифрової трансформації, брендам, можливо, краще перевести дух, повернутися до своїх клієнтів і врахувати наступне: Як змінилися очікування клієнтів? Що може здивувати та порадувати їх у сучасному світі? Як ми, як бренд, можемо полегшити їм життя?

Цифровий – важливий компонент відповідей, але лише частина загальної картини. Це може забезпечити та полегшити трансформацію, але має бути частиною більш широких міжорганізаційних зусиль.

Бренди повинні починати із застосування фільтру досвіду споживачів та задоволення протягом усього споживчого шляху, а потім шукати можливості для досягнення найкращих результатів у ньому. Після того, як бренд розкриє ці можливості, вони будуть реалізовані лише в тому випадку, якщо вони будуть доставлені таким чином, що не буде обтяжений організаційними бункерами. Якщо бренди зможуть цього досягти, то вони, ймовірно, почнуть шлях перетворення способу ведення бізнесу в сучасному цифровому світі.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/digital-transformation-buzz-phrase-should-banned-chris-mellish/.

Chris Mellish люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: