Цілі сталого розвитку: можливість перейти від десятиліть амбіцій до Десятиліття дій

До досягнення цілей сталого розвитку (цур) залишилось десять років, оон провела опитування, щоб перевірити, наскільки просунувся прогрес. аналіз результатів вказує на те, що ще багато чого потрібно зробити – особливо на корпоративному рівні. згідно з новим опитуванням, звіт “глобальний договір оон” про 20-річчя, лише 39% опитаних компаній вважають, що вони мають достатньо амбіційні цілі для досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року (звіт глобального договору оон).

Перш ніж я ближче розгляну, де ми сьогодні перебуваємо і що потрібно зробити, я хотів би озирнутися назад, чому ми насправді маємо цур.

Нове тисячоліття закликало до нових заходів для боротьби зі світовими проблемами

У 2000 році світові лідери взяли за мету зменшити вдвічі рівень крайньої бідності та голоду до кінця 2015 року (Джерело: The Guardian). Дуже смілива мета, яка вимагала сміливого плану дій. Цей план дій був розроблений того ж року Організацією Об’єднаних Націй. Вони створили Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ), які були розроблені як карта, яка вказує, як ми можемо колективно боротися з крайньою бідністю. У 2015 році – крайньому терміні для ЦРТ – вони стали відомими як найуспішніший рух проти бідності в історії.

Спільні зусилля виявилися успішними, і Цілі розвитку тисячоліття надихнули на новий набір цілей, відомих як Цілі сталого розвитку (ЦУР) (ООН). У 2015 році ці цілі були узгоджені усіма 193 державами-членами ООН. Завданням було посвячення 17 цілям, які ставили перед собою завдання боротьби з бідністю, створення рівних можливостей для всіх та захисту планети.

ЦУР – це, по суті, рамки, що представляють взаємозв’язки між різними цілями, над якими ми всі повинні працювати. Кожна ціль покладається одна на одну. Основою цих цілей є зв’язок між суспільством та біосферою (Міжнародний інститут сталого розвитку). Їхні стосунки повинні залишатися цілими. Якщо між ними буде негативний зв’язок, цілі рухнуть.

ЦУР виступає керівним принципом, згідно з яким, на мою думку, усі компанії повинні працювати протягом поточного тисячоліття. Велике питання: чи вони?

Статусне питання: де зараз стоять цур?

З моменту первісної відданості ЦУР вони почали розмову, яка вимагає співпраці між бізнесом, науковцями та урядами. Відтоді багато компаній взяли на себе ініціативу взяти на себе ЦУР. Тим не менше, для досягнення цілей до 2030 р. Набагато більше компаній повинні потрапити на борт (SDG Tracker).

Недавнє опитування 600 підприємств, проведене Організацією Об’єднаних Націй, вказує на те, що хоч і досягається прогрес, для досягнення всіх цілей потрібні ще більші зобов’язання. Опитані компанії повідомили, що 46% впроваджують цілі у свій основний бізнес, а 37% розробляють бізнес-моделі, що сприяють ЦУР. Мене насправді здивувало і надихнуло, наскільки ці цифри вже є. Тим не менше, у звіті про прогрес ООН у 2019 році передбачається, що все-таки потрібні додаткові дії, особливо щодо кліматичних дій. Здається, перші кілька років після прихильності ЦУР партії витратили більше часу на вирівнювання, ніж на дію. Зараз настав час зосередитись на ЦУР та здійснити зміни, необхідні для досягнення наших цілей.

Одним із способів, яким компанії можуть це зробити, є відстеження та скорочення викидів парникових газів. Якщо викиди парникових газів зростуть, прогнозується, що в найближчі десятиліття глобальне потепління досягне 1,5 ° С (статус ООН). Як і вказують ЦУР, взаємозв’язок між біосферою та суспільством повинен залишатися цілим. Сучасні тенденції вже вказують на шкідливий вплив кліматичних змін на всі інші ЦУР. Складені наслідки відмови від кліматичних дій будуть руйнівними.

Як коронавірус впливав на цур?

2020 рік перервався пандемією, і коронавірус на мить поставив ЦУР, серед яких “Кліматичні дії”, на заднє сидіння. Але криза також нагадала нам про важливість ЦУР, оскільки нові кризи загострюються.

Нам потрібно переглянути, як ми можемо вирішити ЦУР за допомогою цієї нової лінзи. Як ми можемо використати взаємозв’язок цілей на свою користь? Як ми можемо діяти у вирішенні питань, які вірус корони зробив ще більш очевидними?

Новий світ, який з’явиться після коронавірусу, представляє можливість як для приватних осіб, так і для компаній базувати нові ідеї та бізнес-моделі на сталому розвитку, а не замислюватися про них. Пакети відновлення після корони не потребують виключення екологічних проблем в обмін на економічну реформу або навпаки. Насправді, я вважаю, що ці цілі можуть і повинні існувати разом.

Боротьба зі зміною клімату піде на користь людям. Вирішення проблеми екологічної кризи допоможе не лише розширити можливості всіх інших ЦУР, але і забезпечить вторинні переваги в результаті нових проектів та бізнесу.

Чи знали ви, що зменшення викидів парникових газів йде паралельно зі створенням робочих місць, створенням міст, що придатні для життя, і, отже, покращенням здоров’я в цілому (C40)? Міста, підприємства та уряди у всьому світі, які вирішують економічні виклики коронавірусу, можуть використовувати заходи відновлення для інтеграції кліматичних дій у свої пріоритети стосовно ЦУР.

Давайте розглянемо кілька компаній, які інтегрують цур у свою структуру бізнесу:

Завтра банк, компанія з мобільного банкінгу, що базується в Гамбурзі, бере на себе зобов’язання щодо ЦУР 13: кліматичні дії. Завтра пропонує сучасний смартфон-банк, поєднуючи цілі та прибуток. Хоча банки часто використовують гроші своїх клієнтів для надання позик або інвестування у шкідливі галузі, Банк завтра зобов’язується фінансувати відновлювану енергію, соціальні проекти на глобальному Півдні та компенсувати тонни вуглецю (завтра).

Інша компанія – ANZ Bank. Вони взяли на себе ЦУР 5: гендерна рівність. Генеральний директор Таммі Медард пообіцяла, що до 2017 року 40% членів групи її банку становитимуть жінки. Це включає навчання учнів середніх шкіл у регіоні, інвестування в освіту та пошук різноманітних можливостей для бізнесу (звіт ANZ). Вона повідомила, що лише за кілька місяців після цього зобов’язання вони помітили значне покращення гендерної рівності.

Генеральний директор Unilever Пол Полман також поділився, що вся їхня бізнес-модель працює разом із цілями сталого розвитку (The Guardian).

На мій погляд, вони є прекрасним прикладом і доказом того, що ЦУР корисні компаніям, які шукають довгострокові інвестиції. ЦУР мають потенціал забезпечити основу для корпоративного зростання.

Я вірю, що бізнес та прибуток можна поєднати в новому рецепті успіху. Якщо компанії включають цілі у свій бізнес, сучасні вони можуть стати прискорювачами впливу. ЦУР можуть служити орієнтиром для компаній, які не знають, з чого почати. Зараз, як ніколи, компаніям потрібно цілісно вирішувати екологічні, соціальні та управлінські ризики та відходити від звичного бізнесу.

Давайте вживатимемо більш амбітних дій, окрім наших операцій та ланцюгів створення вартості.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/sustainable-development-goals-opportunity-accelerate-from-anna-alex/.

Anna Alex люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: