Як конвергенція вплине на тих, хто працює в центрах обробки даних?

Нещодавно я брав участь в дискусії щодо зведеної / гіперконвергованої інфраструктури ЦОД та про те, як вона змінювала ролі в просторі. Я записав свій досвід та погляди: –

Чому ми спостерігаємо швидке зростання об’єднаної / гіперконвергованої інфраструктури ЦОД?

Інфраструктури ЦОД повинні були зближуватися, переважно через попит на хмарні / розміщені послуги. Світова економічна ситуація, дефіцит кваліфікації на ринку та зростання зарплат просто призвели до грибу технологій, які допоможуть тим, хто керує цими центрами обробки даних, скористатися попитом – насправді прямою динамікою ринку. Звичайно, це могло б статися в будь-якому випадку, але світовий ринок, безумовно, пришвидшив процес, додатково підсилюваний рівнем конкуренції в космосі. Оскільки ми все ще перемагаємо нульові витрати, на чолі з такими великими хлопцями, як Amazon і Microsoft, доступні технології продовжуватимуть знижувати вимоги до рівня необхідних навичок прямо зараз. Ми в значній мірі повертаємось у минуле, коли один постачальник забезпечував та часто керував базовою платформою, тобто мейнфреймами та мінікомп’ютерними системами. Зараз це просто має діловий сенс: комп’ютери, сховища та мережі забезпечуються з чорної скриньки, а не з безлічі різних частин комплекту та програмного забезпечення, пов’язаних між собою.

Який вплив це робить на тих, хто працює в центрах обробки даних?

Ті, хто починає свою кар’єру в центрах обробки даних, повинні розуміти значення, яке їх знання матимуть у довгостроковій перспективі, і те, як це може бути максимізовано, коли бізнес звертається до автоматизованих процесів. Для управління центром обробки даних потрібно менше людей, ніж вимагалося, наприклад, три роки тому, завдяки технологіям автоматизації та оркестровки, що насправді керують цими налаштуваннями. Рівень інтеграції та API між постачальниками стає дедалі гострішим, зменшуючи кількість кваліфікованого персоналу, необхідного для щоденного ведення операцій. Ці зміни, поряд із зростанням загальнодоступної хмари, перетворюються на загальнодоступні, означають, що потрібно враховувати кар’єру.

Найгірше, що можуть зробити працівники центрів обробки даних, – це відмовитись від переходу до більшої автоматизації, інтеграції та, зокрема, інтеграції у хмари. Коли Amazon і Microsoft відкриють центри обробки даних у Великобританії, вони почнуть залучати більше клієнтів. Це створює можливості для областей для розвитку, зосереджених на підвішуванні різних платформ та постачальників разом, інженерії, якщо хочете – формуванні та адаптації послуг між центрами обробки даних, постачальниками та постачальників. Це, в свою чергу, призведе до підвищення вимог до безпеки та відповідності, створюючи попит на поглиблені навички та досвід у галузі безпеки та дотримання вимог. Це справді буде одна сфера, яка вийде на перший план протягом наступних двох-трьох років.

Який попит на тих, хто має відповідні навички?

Ті, хто володіє навичками та досвідом з’єднання (зближення) численних систем, провайдери та постачальники будуть затребувані, оскільки центри обробки даних поспішають захистити свою маржу на висококонкурентному ринку. Сам цей факт повинен призвести до реального попиту на тих, хто розуміє як комерційну, так і технічну реальність, а також навички, необхідні для захисту норми прибутку бізнесу. Беручи це далі, ті, хто може все упакувати в гіперконвергентну платформу, також будуть затребувані – але ця модель все ще суперечить певним технічним можливостям; вони хочуть певної гнучкості, правильно чи неправильно. Протягом найближчих років, можливо, через п’ять це може змінитися, оскільки ми справді потрапляємо у загальнодоступні обчислення для мас.

На чому має бути зосереджена уміння?

ІТ-фахівці Datacentre повинні вивчити питання організації, автоматизації та пов’язаних з ними гібридно-хмарних платформ. Необхідні навички будуть обертатися навколо цих ключових сфер, зосереджуючись на тому, щоб зробити операції більш тонкими, надійнішими та надати клієнту (внутрішньому та зовнішньому) більше можливостей. Очевидно, що рішення, подібні до Dell та FlexPod від Cisco, витісняють і знижують різні розміри та типи інфраструктури.

Чи можуть університети допомогти?

Я не вірю, що університети особливо швидко рухаються до швидкого зростання ринків хмарних та дата-центрів. Це важко зробити, оскільки зміни настільки швидкі; його рухають на всіх фронтах з боку замовника та постачальника, глобальні гіганти та невеликі стартапи. На момент виходу студента з університету те, що вони дізналися на початку, може бути неактуальним. Якщо, однак, університети та стажування навчають системного аналізу, програмної інженерії, мережевих та основних ІТ-навичок, це допоможе тим, хто виходить на поле. Як тільки ви зрозумієте концепції, вони не змінюються, незалежно від того, наскільки швидко працює ринок, ІТ-принципи є ІТ-принципами.

Ми виявили, що ті, хто походить з ІТ-курсів, що охоплюють принципи обчислювальної техніки, аналізу та програмної інженерії, виграють на всіх рівнях своєї кар’єри. У міру зростання та зміни ринку ви завжди маєте базові знання, які можна закріпити, що значно полегшує навчання та розвиток. Все, що виходить на ринок, базується на тих самих принципах, лише з новими та інноваційними підходами.

Роберт Резерфорд

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-convergence-affect-those-working-within-data-robert-rutherford/.

Robert Rutherford люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: