Як розвивати бізнес в умовах економіки без зростання

Економічне зростання опиняється під тиском. З одного боку – суспільство, що заперечує виснаження ресурсів, поширення видів та кліматичні зміни. З іншого боку – сім’я, в якій рівень народжуваності падає. Наприклад, у США показник становить 1,80 народжень на жінку, що значно нижче необхідного рівня заміщення, який дорівнює 2,1, а в Японії прогнозується зменшення чисельності населення на третину до 2065 року. 2030 – китайці зараз живуть довше, саме тому він не падає раніше. Тоді він впаде з цього рівня в 1,4 млрд. До 1,0 млрд. До 2100 р.

Цей глобальний сценарій викликає цікаве питання. Як бізнес може функціонувати в умовах економіки без зростання? Це питання, яке потребує вивчення навіть на цьому ранній стадії, оскільки сама перспектива вражає страх у серцях керівників. Але для розумних компаній, які бачать написання на стіні, є позитивні альтернативи. Ось чотири, навколо яких ваші бізнес-стратегії можуть згрупуватися в міру розвитку економіки без зростання.

Чейз розростаються сегменти

На зростаючому ринку, такому як охорона здоров’я, ріст компанії досягається за рахунок збільшення самого ринку та крадіжки частки у конкурентів. Усуньте перше, і конкуренція посилюється, коли Річард Хамермеш та Стівен Сілк відзначають при вивченні стагнації галузей. З цим відбувається зменшення кількості конкурентів. Вони спостерігали цікаву особливість фірм, які досягли успіху в цих статичних обставинах. Компанії доклали спільних зусиль, щоб переслідувати зростаючі сегменти у своїх галузях. Ваш бізнес може бути зосереджений на певному сегменті вашої галузі. Розширте свою лінзу. Вони наводять приклад корпорації General Cinema, яка помітила, що кінотеатри закриваються по всій території США. Керівництво звернуло увагу на один сегмент галузі, який зростав, – театри торгових центрів. Сегменти, що підлягають зростанню в будь-якій галузі, з часом з’являються та йдуть. Якщо ви підняли антени, ви помітите сегменти з можливостями зростання і залишатиметесь успішними.

Інший аналіз на цю саму тему, що зростає в галузях, що не ростуть, поклав поворот на цей висновок. Він зазначив, що переможці в галузях з низьким зростанням не тільки викрадають частку ринку у своїх конкурентів, але вони роблять це з акцентом на вигідність. Автори Кастурі Ранган та Еван Гірш зазначають: “Коли компанії успішно поєднують ці дві речі – частку ринку та прибутковість – вони фактично створюють власний цикл зростання, незалежний від галузевого циклу”.

Роз’єднайте свій бізнес

Істинно стверджувати, що монополії лежать на досягнутому. Вони ледачі, задовольняються ринком, яким вони керують, і не роблять інновацій. З іншого боку, конкуренція змушує фірми боротися за пошук найкращого шляху. Ситуація без зростання ще більше посилює цю битву. Дослідження показало, що один із способів пережити це – встановити факел на розробку високоякісних інноваційних продуктів. Це віддаляє бізнес від конкуренції лише за ціною, що часто є ознакою застопорених галузей. У звіті про йогуртову промисловість США зазначається, що посилена конкуренція в ній помітно стимулювала творчість продуктів. Це було показано різними способами, включаючи: типи йогурту (цільне молоко проти знежиреного, як приклад), формати (одноразові чашки проти багаторазових ванн), упаковку, ароматизатори, стилі (наприклад, негомогенізоване) та молоко походження (наприклад, 100 відсотків корів, що харчуються травою). Уявіть це зараз для вашого бізнесу в ситуації без зростання.

Здійснювати експорт

Після припинення зростання на внутрішньому ринку корпоративний тиск на зростання може знайти вихід на експорт – варіант, який ви можете розглянути. Японія має третю за величиною економіку у світі, є третьою за величиною країною-виробником автомобілів, має найбільшу індустрію електроніки та славиться своїми інноваціями, одним з показників яких є високий рівень глобальних патентних заявок. Ми можемо думати про бренди, які в даний час є іменами побутового виробництва, досягнуті за рахунок великого акценту на експорті – такі марки, як Toyota, Honda, Nissan, Canon, Sony, Panasonic. Кожен з них пристосувався до місцевої ситуації в Японії з повільним зростанням, посилюючи експорт.

Переглянути диверсифікацію

Інший варіант – диверсифікація на сусідні внутрішні ринки. Існує безліч прикладів фірм, які досягли межі в одній галузі з точки зору частки ринку і шукали своє майбутнє в іншій, тобто рости шляхом диверсифікації, а не битви за залишок частки. Компанія Wesfarmers, в якій працює понад 200 000 співробітників, донедавна постійно зосереджувалась на внутрішньому австралійському ринку, застосовуючи свої управлінські навички для розширення галузей. Сьогодні це восьма за величиною компанія в країні за ринковою капіталізацією та є домінуючим гравцем в галузі обладнання, роздрібної торгівлі продуктами харчування, універмагів та різноманітних власних торгових марок.

Лідерство в економіці після зростання

Ми знаємо, що ми повинні зняти тиск з планети, якщо вона хоче, щоб ми вижили. Це не відбудеться без підтримки бізнесу, і цього не станеться, якщо бізнес не зможе побачити шлях через економіку після зростання. Моєю метою було показати, що все не втрачається, якщо економічне відсутність зростання стане нормою. Генеральні директори, ради та вищі керівники повинні позитивно ставитись до майбутнього своєї організації та знаходити місце для навколишнього середовища та прибутку. Розумні підприємства стануть більш ініціативними не лише у відмові від розповіді про однозначне економічне зростання, а й у пошуку альтернативних шляхів до прибутковості. Від такого керівництва залежать майбутні покоління.

=————————————————- ————————————————– ———

Грем Кенні – керуючий директор компанії Strategic Factors, консалтингова компанія в Сіднеї, Австралія, яка спеціалізується на стратегічному плануванні та вимірюванні ефективності і є президентом Reinvent Australia. Він є автором Кодексу Crack Strategy та стратегічного вимірювання ефективності.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-grow-business-no-growth-economy-graham-kenny/.

Dr Graham Kenny люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: