Нагальна потреба поставити кругову економіку в основу бізнес-стратегії

Ми повинні зберегти наші ресурси: до 10 травня 2019 року в Європі ми вже вичерпаємо всі ресурси, які здатна дати наша земля за рік! Сьогодні необхідно терміново створити справжню циркулярну економіку, і я переконаний, що це представляє можливість для компаній. Ось моє свідчення щодо групи СПБ.

SPB щорічно страхує майже 15 мільйонів електронних продуктів. Тому ми дуже рано задалися питанням ремонту та повторного використання товарів, зокрема електронних.

Вже в 2000 році нам здавалося необхідним систематично інтегрувати рішення щодо відновлення та ремонту у всі наші страхові програми. З 2009 роком ми вирішили провести цей вид послуг Ми сам завдяки послідовному придбання вживаного обладнання торгової компанії O2M (нині SPB Services, фахівець в області другого життя продуктів) і мережі. Мобільний локальні точки обслуговування. І створити рівноцінні організації у всіх країнах, де ми були створені: Іспанія, Італія, Англія, Німеччина …

Ці рішення, дуже нетипові для страхового брокера, базувались на глибокому переконанні, що ми повинні знаходити надійні, економічні та швидкі рішення щодо ремонту або заміни як для споживачів, так і для наших клієнтів-страховиків або дистрибуторів. Контекст був дуже сприятливим: були не тільки споживачі все більше стурбовані впливом на навколишнє середовище їх покупки, але корпоративне розуміння також еволюціонували завдяки форумам , як в Давосі в 2012 році за економічним можливостям циркулярної економіки. Страх перед новими ризиками дефіциту сировини (особливо відомих рідкісних земель, важливих для електронної промисловості) лише підтверджує важливість цього роздуму.

Крім того, прийняття нових екологічних стандартів WEEE у липні 2012 року створило контекст для обміну та обміну передовою практикою з усіма нашими партнерами. Ризики іміджу також підвищувались дедалі більше, і мене особисто дуже вразила стаття New York Times про звалище електронних товарів Агбогблоші в Гані. З головним питанням: як уникнути цього зсуву з багатьма товарами, які ми страхуємо?

Циркулярна економіка, безперечно, є доброчесною, і її інтеграція в нашу бізнес-модель стала справжнім важелем розвитку. Сьогодні ми виконуємо понад мільйон ремонтів на рік, і ця кількість постійно зростає. Через нашу мережу PSM (Міжнародний центр телефонного обслуговування) ми працюємо понад тисячу техніків, що підтверджує, що такий підхід також створює робочі місця. А нещодавнє придбання Save (куточки ремонту смартфонів) дозволить нам ще більше наблизитися до споживача, маючи 500 ремонтних майстерень по всій Європі.

Завдяки послугам, спочатку розробленим для збагачення страхування, ми наразі розширюємо свої ринки та свою область знань, щоб підтримувати дистриб’юторів, виробників, електронних торговців та фінансові компанії у їх стратегії. Симетрично, страхування допомагає фінансувати нові послуги з оптимізації та переробки та знаходити найкращі рішення.

Регуляторні зміни будуть дуже корисні для виникнення цих послуг, зокрема , для заохочення дистриб’юторів , щоб запропонувати споживачам простий і універсальні рішення для забираю використані або дефектні товари, але і для виробників , які повинні будуть інтегрувати всі більше і більше , плюс простота ремонту та переробка. Як і http://www.fairphone.com, який пропонує телефони, що повністю та легко піддаються ремонту, майбутнє за продуктами, розробленими з їхньої концепції для повторного використання. Усі ці події йдуть у правильному напрямку, і справді, інтегруючи це відображення у бізнес-стратегію, ми уникнемо виснаження природних ресурсів і зможемо створити справді кругову економіку.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/lurgence-de-mettre-l%C3%A9conomie-circulaire-au-c%C5%93ur-la-strat%C3%A9gie-guian/.

Jean-Marie Guian люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: